Комунальна установа «Інститут міста Дрогобича» утворена в 2011 році. В 2015 році штат Інституту налічував чотирьох працівників, три з яких на 0,5 ставки, в 2016 році – чотири працівники на повну ставку.
Бюджет Інституту міста на 2015-й рік становив 165 тис. грн., на 2016-й – 350 тис. грн. За підсумками 2015-го року установою було залучено 1039 тис. грн., у 2016 році залучено:
1. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку два проекти обрано у 2016 році для співфінансування з ДФРР загальною вартістю 25 871,914 тис. грн., співфінансування з ДФРР – 23077,1 тис. грн. На 2016 рік співфінансування становить – 11720 тис. грн. Загальна кількість розроблених та поданих проектів — одинадцять.
2. Для фінансування 24 проектів з енергозбереження на суму 4803,2 тис. грн., співфінансування з обласного бюджету складає 2148,6 тис. грн. Загальна кількість поданих проектів 28.
3. В рамках конкурсів ЄС/ПРООН Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:
– для комплексної термомодернізації двох будинків загальною вартістю 7943,758 тис. грн., залучено кошти ПРООН –5957,82 тис. грн.;
– 7 будинків (ОСББ) обрано для проведення робіт з термомодернізації фасадів, заміни вікон, ремонту даху, тощо – розробляється проектно-кошторисна документація (до 300 тис. грн.) на потреби ОСББ з ремонту будинків, залучена орієнтовна сума 2110 тис. грн., співфінансування з ЄС/ПРООН – 1055 тис. грн.
Співфінансування проектів з енергозбереження (заміна вікон та дверей) в ДНЗ №24 і ДНЗ №29 м. Дрогобича з коштів ЄС/ПРООН. Орієнтовна сума 7,5 тис. $ на кожен об’єкт, або 375 тис. грн. на два садочки.
4. Залучено співфінансування з Львівської обласної ради проекту з облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям в розмірі 500 тис. грн., співфінансування з міського бюджету – 250 тис. грн.
5. Залучено з бюджету Львівської області (затверджено на сесійному засіданні 26.04.2016р.) фінансування в сумі 4573,6 тис. грн. на наступні проекти :
– Реконструкція системи аерації міських очисних споруд м. Дрогобича — 2,034 млн. грн.
– Реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 – 1,5 млн. грн.
– Реконструкція магістральних електромереж Дрогобицької міської лікарні №1 (хірургічний корпус) — 171,6 тис. грн.
– Впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції у ДНЗ №20 — 368 тис. грн.
– Співфінансування з обласного бюджету пілотного проекту ЄС/ПРООН “Комплексна термомодернізація двох багатоповерхових будинків” – 500 тис. грн.
Загальна вартість всіх проектів, розроблених Інститутом міста в 2016 році та обраних переможцями конкурсів, становить 45 300 тис. грн., сума залучених коштів — 36811 тис.грн., сума залучених коштів на 2016 рік — 25 454 тис. Грн.
Активне сприяння залученню коштів для реалізації проектів надали депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальник фінансового управління Оксана Савран, перший заступник міського голови Ігор Герман. За поданням депутата обласної ради Василя Масного організовано обговорення формування цін на послуги з встановлення вікон. Інститутом міста розроблена методика оцінювання вартості робіт з наданих послуг.
6. КУ «Інститут міста Дрогобича» в 2016 році завершує реалізацію проекту по реставрації стінописів пам’ятки архітектури XV- XVІ ст. церкви св. Юра, який здійснюється за кошти гранту посольства США, загальна сума гранту – 85 тис. доларів США, проект розпочався в 2013 році. В ході проекту реставруються унікальні стінописи дерев’яної церкви св. Юра, яка є в списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, крім того, проведено протипожежну сигналізацію та систему оповіщення про пожежу, замінено електропостачання церкви, встановлено зовнішню підсвітку об’єкту.
7. Розроблено і подано на конкурс програми японського посольства «Кусаноне» проект «Створення регіонального перинатального центру шляхом закупівлі та встановлення спеціального медичного обладнання у Дрогобицькому міському пологовому будинку» на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки, загальна вартість 80 тис. $.
8. На конкурс проектів ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” прийнята заявка від Інституту міста на проект «Smart Сity» (Розумне місто). Загальна сума проекту 31 тис.$, співфінансування з ПРООН – 25 тис.$.
9. КУ «Інститут міста Дрогобича» у співпраці з біологічним факультетом Дрогобицького університету та ГО товариство “Юрій Дрогобич” подано на конкурс організації European Outdoor Conservation Association (Швейцарія) проект з висадки дерев у м. Дрогобич «Drogobych goes green». Проектом передбачається висадка 180 саджанців дерев у трьох різних секторах міста Дрогобича (сквер «Небесної сотні», біля міської ради на площі Ринок, по вул. Шевченка, 23 біля вілли Яроша). Бюджет проекту – 18 тис. Євро.
10. Розроблено проект та подано на бюджетну комісію «Положення про громадський бюджет міста Дрогобича», метою якого є залучення громади до процесу формування та реалізації бюджету міста.
11. Інститут міста розробив «Програму надання фінансової підтримки громадським організаціям, громадським спілкам на реалізацію соціально-культурних проектів у м. Дрогобичі», яка розроблена з метою створення сприятливих передумов для розвитку громадських організацій, громадських спілок, надання їм практичної, методичної та матеріально-фінансової підтримки на виконання суспільних завдань «Стратегічного плану економічного розвитку м.Дрогобича до 2020 року».
12. Працівники Інституту міста подали в ЛОДА пропозиції проектних ідей на 2017 рік до Плану реалізації Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року.
13. Інститут міста Дрогобича спільно з громадським об’єднанням «Товариство “Юрій Дрогобич” та громадською ініціативою “Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” неодноразово організовували круглі столи, тренінги та зустрічі з громадськістю для обговорення антикорупційних механізмів в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування, механізмів взаємодії влади і громади, методи спілкування з владою.
14. Працівники Інституту міста приймали участь у семінарах та нарадах, організованих Департаментом міжнародної технічної допомоги ЛОДА для вивчення методів написання проектів МТД.
15. Інститут міста організовує наради з розпорядниками коштів, виконавцями, виробниками будівельних конструкцій, проектантами для постійного моніторингу та допомоги в реалізації проектів (ДФРР, ЄС/ПРООН, мікропроектів тощо).
16. Працівниками Інституту протягом останніх місяців проводиться глобальна підготовка до транскордонного проекту за участю польських партнерів. Інститут міста постійно проводить моніторинг нових ідей, проектів, вивчаючи досвід інших міст, а також закордонних партнерів у розвитку місцевого самоврядування, економічному розвитку міст.
17. Інститут міста Дрогобича має свою інтернет сторінку та сторінку у соціальній мережі Фейсбук та публічно через сторінку у Фейсбуці оприлюднює щомісячні звіти про свою діяльність, надсилає електронною поштою депутатам та керівництву міської ради.
КУ «Інститут міста Дрогобича»
ТОП коментованих за тиждень