Інформує трускавецьке СБУ (про Центр допомоги громадянам та про нелегальне зберігання зброї)

22.09.2014 | Filed under: Публікації

У Києві в Міжвідомчому центрі допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти та в регіональних органах СБУ проводиться особистий прийом громадян

За дорученням Президента України у Службі безпеки України працює Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти. Зараз ведеться активна робота з уточнення бази даних зниклих, аби знайти і повернути додому кожного українця, який потрапив у полон або зник без вісти. Міжвідомчий центр працює спільно з волонтерами, громадськими активістами, незалежними журналістами.

6 вересня голова СБУ В. Наливайченко та координатор Центру В. Яловенко провели особистий прийом людей, які розшукують своїх рідних та близьких.

Керівник Управління СБУ у Львівській області генерал-майор В. Андрейчук особисто проводить прийом громадян в приміщенні громадської приймальної за адресою м. Львів вул. Вітовського буд. 38 (тел. 258-86-29) щовівторка з 9.00 до 18.00 год. щодо допомоги в питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти.

Також, здійснює прийом мешканців м. Трускавця начальник Трускавецького МВ УСБУ у Львівській області підполковник Р. Кривень в приміщенні міськвідділення за адресою м. Трускавець вул. Мазепи, 19а (тел./факс 6-85-05) щовівторка з 10.00 до 12.30, з 15.00 до 17.00 год.

Крім того, для звернень громадян цілодобово працює «гаряча лінія» call-центру 0800-501-482, 044-235-63-67 та електронна скринька polonhelp@ssu.gov.ua

За інформацією Трускавецького МВ УСБУ у Львівській області

Нелегальне зберігання зброї – загроза життю сусіда чи родича

В силу військової інтервенції Росії в Україну, лютневих подій в нашій країні, доводиться констатувати, що на руках населення появилася певна кількість незареєстрованої вогнепальної і травматичної зброї. Ніхто і ніколи не може гарантувати, що ця зброя буде використана виключно проти російських окупантів, що прийшли на наші землі зі зброєю в руках; невідомою відтак буде доля цієї зброї після закінчення війни. Яку ж небезпеку складає наявність незареєстрованої зброї у населення? Про це читайте далі.

Відоме прислів’я про те, що раз у році й незаряджена рушниця стріляє. Ми є свідками чисельних трагічних випадків, коли школярі або студенти, взявши зброю в руки без відома батьків, застосовували її у своїх навчальних закладах при з’ясовуванні стосунків з вчителями чи однокурсниками. Вогнепальна зброя, боєприпаси, вибухівка у ваших оселях – це небезпека для ваших дітей, рідних та близьких. Іноді люди застосовують одне проти одного травматичну зброю на емоціях, посварившись через якусь дрібницю. А якщо у їхніх руках – бойові пістолети, автомати, гранатомети? Відомості про кожну одиницю зброї зберігаються у спеціальній аналітичній базі. Якщо така зброя буде застосована, вирахувати її не становить ніякої проблеми. Але якщо за випущеною кулею, залишеною стрільцем гільзою можна ідентифікувати власника зброї, то особу вбивці, що скористувався незареєстрованою вогнепальною зброєю, встановити досить важко або взагалі неможливо. Чи хочемо ми цього?

Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який українським законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Згідно ст. 263 Кримінального кодексу України передбачена така відповідальність:

 1. Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Якщо громадяни у вказаний термін добровільно здадуть до органів внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну або газову зброю, то в подальшому вони матимуть можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

У серпні місяці працівники УБОЗ УМВС України в Закарпатській області отримали інформацію щодо наміру шістьох осіб переправити із зони АТО на Закарпаття значну партію зброї, боєприпасів та вибухівки. У результаті операції 12 серпня працівники УБОЗу близько 01.00 год. на залізничному переїзді у Стрию зупинили два автомобілі Jeep Grand Cheroke на чеській реєстрації. Автомобілі було затримано із використанням вогнепальної зброї у зв’язку з відмовою водіїв зупинитися. Правоохоронці здійснили постріли по колесах автомобілів. При огляді першого автомобіля виявлено 8 автоматів, 49 магазинів АК, 2 гранатомети, кулемет, 3 снайперські гвинтівки, 2 пістолети, мисливську гвинтівку, кілька десятків гранат, набої розсипом та в цинках калібру 7,62 і 5,45 мм, 3 штик-ножі, 2 радіостанції та інші речі. Затриманих доставили у Стрийський МВ ГУМВС України у Львівській області. Це вже друге таке затримання озброєних груп з чималим арсеналом зброї за останні місяці. До цього такий же вантаж місцевий спецпідрозділ «Альфа» затримав у день виборів Президента України неподалік посту ДАІ біля Мукачева.

Якщо такі величезна арсенали зброї потраплять до певних сумнівних груп, то жертвами цієї зброї може стати кожен з нас. Такими групами можуть управляти як з Російської Федерації, так і з будь-якої точки України для проведення масштабних диверсійних, і навіть політичних завдань. Чи хочемо ми стати мимовільними жертвами диверсій? Якщо воліємо вберегтися від такої небезпеки, то повинні усвідомлювати, що зобов’язані негайно повідомити правоохоронні органи про появу як вогнепальної зброї, так і диверсантів, підозрілих осіб по сусідству, на вулиці, у громадському транспорті і т.д. Кожна хвилина такого зволікання може закінчитися трагедією як у вашій оселі, так і на вулиці, школі, лікарні тощо.

Міліція періодично проводить рейди, виявляє незареєстровану зброю чи її продавців. Вони теж несуть відповідальність за законом. Крім цього, регулярно проводяться місячники добровільної здачі зброї. Людина, яка скористалася цією можливістю, не несе кримінальної відповідальності за зберігання незареєстрованої зброї. Якщо це — гладкоствольна рушниця, її навіть можна оформити на себе. Коли зброю «підпільно» продають і купують, то це – на руку злочинцям. Тому за зберігання незареєстрованої зброї існує кримінальна відповідальність.

За інформацією Трускавецького МВ УСБУ у Львівській області

(Переглядів 99 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви