Ввечері – чай із мером, вранці – кава з головою ОДА

22.03.2019 | Filed under: Публікації

Професія журналіста небезпечна, не надто прибуткова, але цікава і жертовна. Служачи суспільству і правді, приходиться ставати на вістря боротьби з ошуканцями, мерзотниками, недобросовісними чиновниками, корупціонерами і іншими типами осіб. Проте є й плюси – часто знайомишся зі світлими постатями, високопорядними людьми, на яких можеш орієнтуватися і кого можеш ставити в приклад читачам.

Невід`ємною частинкою роботи журналіста є спілкування з представниками влади. Інколи воно доволі насичене – як в нашому випадку, коли ще ввечері ти п`єш чай з міським головою Трускавця і стараєшся вловити його месиджі готельєрам та рестораторам, а зранку о 9.00 сидиш у Львівській облдержадміністрації та спілкуєшся з її очільником.

Вечірній чай з міським головою

Клуб готельєрів та рестораторів Трускавця постав з ініціативи голови правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька. Майже рік тому, у травні 2018-го, небайдужі власники та керівники готелів, ресторанів та подібних закладів зустрілися в одному з ресторанів Трускавця, щоб обговорити шляхи співпраці та виклики сьогодення (дивись статтю).

І ось вже п’яте засідання Клубу – цього разу в «Бургер Клабі» дельфінарію «Оскар» (керівник Костянтин Генов). Тригодинна розмова зібрала ввечері 21 березня не лише «старійшин» Клубу готельєрів та рестораторів, котрі його започатковували і були на всіх засіданнях, а й нових членів, тих, хто прийшов вперше. Серед них – представники готелів «Сенатор», «ВіАн», партнери з медоварні «Медак» (м. Дрогобич), але також і найпотужніший конгломерат санаторно-курортних закладів ПрАТ «Трускавецькурорт». І гендиректорові ПрАТу Андріанові Драновському, і керівникові нещодавно створеного ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрієві Тарнавському було що сказати присутнім. Адже часто ті думки про «безкоштовну 50 років «Нафтусю» і про «чому одні платять, інші ні» перекочовують з середовища громадських активістів в бізнес-середовище.

Чай з міським головою – це чай з міським головою. І з тістечками та шоколадом, звичайно ж. Такий формат бесіди виключає якісь безпідставні звинувачення, популізм, гру на публіку чи свідоме зривання зустрічі. Чай з мером ні до чого не зобов’язує, натомість дає можливість почути думку влади, думку сусіда справа чи зліва, позицію великого п’ятизіркового готелю чи вілли на 10-12 номерів. Представники розважальних закладів (Дмитро Мицак з гірськолижного комплексу «Буковиця» чи Костянтин Генов з дельфінарію «Оскар») мають своє бачення рекламного процесу і теж можуть щось підказати владі – як ефективніше рекламувати курорт. В сукупності розмова вийшла тривалою і, сподіваємося, плідною. А плідною вона може бути тоді, коли не тільки говорять і слухають, але й чують.

В зустрічі взяли участь кілька депутатів теперішнього та попередніх скликань, представники серйозних гравців на ринку курортних послуг, люди з досвідом і бажанням вчитися та допомагати місту. Спочатку слово мав міський голова Андрій Кульчинський, котрий розповів, що в місті робиться, які промоційні заходи здійснюються, які кошти на це виділяються. Вкотре була виголошена теза, що в еквіваленті купівельної спроможності Трускавець зараз має один з найменших бюджетів за останні 20 років. Але в той же час робиться дуже багато. Андрій Кульчинський стверджує, що від початку його каденції на посаді мера вже зроблено більше, ніж за будь-які дві інші каденції часів незалежної України. І хвалиться, що за всю його першу каденцію буде зроблено в сукупності більше, ніж за всі попередні 25 років.

Окремі актуальні теми, обговорені на засіданні Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, були «розкладені по поличках» набагато ефективніше, аніж на сесіях, громадських слуханнях чи засіданнях депутатських комісій. Можливо, тому, що тут не було протиборства, а було єдине бажання зрозуміти один одного. Як зазначив власник ресторану «SOHO Terra» Мирослав Гумега, завжди спочатку потрібно сісти і зробити розрахунки, а тоді вже реалізувати той чи інший проект. Пан Мирослав спільно з Андріаном Драновським (обидва – фахові медики) зробили невеличкий лікнеп по «Нафтусі», адже тема її якості та властивостей теж була заторкнута.

В деяких новобудовах-багатоповерхівках окремі люди скуповують цілі під`їзди і здають їх в оренду відпочивальникам. Не платячи податків, не сплачуючи туристичного збору, ставлячи в нерівне становище вілли та готелі. Чому вілли та готелі мають платити ПрАТу за вхід в бювет (як планується) чи підписувати угоду за своїх гостей, а ці «чорні» гравці ніяк не докладаються ні до наповнення бюджету міста, ні до збереження та розвитку гідромінеральної бази курорту? Чому окремі заклади вперто рекламують тільки себе, старанно оминаючи вживання слова «Трускавець»? Чому в центрі Трускавця активно рекламується відпочинок на інших курортах, зокрема в Хмільнику? Чому таксисти «вішають лапшу» на вуха довірливим клієнтам, везучи їх до «справжніх» джерел «справжньої» «Нафтусі», котра насправді «типу лікує», бо вона не в Трускавці і ніхто жодних досліджень її впливу на здоров`я не проводив? Чому гості «Ріксоса» тільки раз виходять в курортний парк і далі вже не йдуть, бо їм не цікаво – нема на що дивитися? Чому в деяких закладах і далі сервіс совковий? Чому тема відпочивальника з Азербайджану цікава тільки трьом санаторіям? Чому дехто хоче паразитувати, отримуючи прибутки і нічогісінько не інвестуючи? Ці та інші питання були обговорені фахівцями, котрі вже зуби з`їли на курортній справі.

Вмілим модератором зустрічі був Іван Цегенько. Він гасив пристрасті, спонукав до слова, робив потрібні перерви на дегустацію збродженого меду. Присутніми було вшановано пам`ять нещодавно померлого Олександра Андрійовича Шишка, котрий фактично підняв на ноги санаторій «Перлина Прикарпаття». Також готельєри та ресторатори заочно привітали з Днем народження активного учасника Клубу Сергія Чурбанова (готель «Трускавець 365»), котрий перебуває з робочим візитом в Республіці Польща. Але навіть після традиційних двох годин офіційного засідання Клубу його учасники не поспішали розходитися, адже піднято було досить серйозні та непрості теми, вирішення яких кожен бачить зі своєї дзвіниці.

– Щиро вдячний всім учасникам за активність, небайдужість та конструктив, – каже головний «двигун» Клубу Іван Цегенько. – Приємно, що наш Клуб стає дедалі популярніший. Дякую також нашим гостям – журналістові Володимирові Ключаку і директорові компанії “Українські медовари” Романові Войтківу. Наступне засідання заплановане в готелі “Алькор”. До скорої зустрічі!

Три месиджі Олега Синютки

Зустріч представників провідних регіональних ЗМІ з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою проходила сьогодні, 22 березня, о 9 ранку в форматі «кава з головою ОДА». Хоча головною темою, яка викликала дискусію та ряд запитань до очільника області, було існування місцевих ЗМІ після роздержавлення, та Олег Михайлович озвучив і месиджі, котрі не стосуються мас-медіа. Ось вони:

1. З іншим президентом я працювати не буду.

2. Ніхто не навів мені хоча б три переконливі аргументи, чому б я мав іти на мера Львова.

3. В Київ не збираюся.

Ці месиджі були потрібні, щоб чітко розставити всі крапки над «і» щодо подальшого майбутнього чинного голови ЛОДА. Ще перед цією зустріччю лунало багато чуток, що Олег Синютка однозначно полишить посаду очільника Львівщини. В разі перемоги Порошенка піде на підвищення до Києва, а в разі поразки чинного президента головою ЛОДА переможець однозначно призначить свою людину.

Проте, як не дивно, про вибори на зустрічі не йшлося. Обласна влада хоче підтримати місцеві ЗМІ, котрі часто залишилися без приміщень, належного фінансування і фактично без майбутнього. Хоча деяким вдається давати собі раду, укладаючи договори з міськими радами чи РДА, проте окремі газети з жахом чекають 2021 року, коли будуть позаду і вибори президента, і парламентські вибори, і вибори до органів місцевого самоврядування. Тож звістка про конкурс для газет з можливістю отримати від 30 до 60 тисяч гривень фінансування була багатьма сприйнята досить позитивно. Щоправда, не всіма, адже це невеликі кошти, а окрім того є питання відносно критеріїв відбору переможця та можливих «воєн» за приз. Приклад Дрогобича, коли дві газети (стара й нова) зчепилися в публічній площині після результатів тендеру, є показовим.

Дрогобиччину на зустрічі з Олегом Синюткою представляли п’ятеро ЗМІ. Випити кави з очільником Львівщини прибули головний редактор газети «Нафтовик Борислава» Петро Магур, головний редактор газети «Франковий край» Іван Швед, головний редактор Бориславського радіо «Слово» Тетяна Шеремета, довголітній кореспондент газети «Галицька Зоря» Володимир Турмис та Ваш покірний слуга.

На зустрічі прозвучала і тема підтримки місцевого радіо. Олег Синютка пообіцяв, що влада про радійників теж не забуде. Як не дивно, проте з невідомої причини на зустріч не запросили Трускавецьке комунальне радіо. А фінансова допомога з обласного бюджету явно б пригодилася трускавецьким радійникам, адже депутати міськради зі скрипом виділяють кошти на розвиток КП «Редакція міського радіомовлення».

В цілому на зустрічі з Олегом Синюткою песимізм все ж переважав над оптимізмом. Дорожнеча паперу, проблеми з доставкою від «Укрпошти», небажання міських влад фінансувати репортажі про засідання сесій чи виконкомів, відсутність рекламодавців – це та інше ставить редакції на грань виживання. В умовах Інтернету друкована газета часто стає пережитком, а якісна журналістика сходить на пси через появу в цеху малограмотних скандалістів, над статтями яких хочеться плакати і все перекреслювати червоною ручкою. Як казали древні, o tempora, o mores!

Детальніше про конкурс «Четверта влада» від Львівської ОДА – за посиланням https://loda.gov.ua/news?id=43937

Володимир Ключак

(Переглядів 313 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви