Інвестиція чи здирництво, або Півмільйона гривень на дорозі не валяються

19.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Свого часу міський голова Стебника Роман Калапач з великим тріумфом заявив про створення підприємства «Стебникводоканал», навіть виступив гарантом від імені стебничан. Правда, потім з’ясувалося, що він не мав права цього робити. Роман Степанович тихесенько «спригнув», відмовившись від власного підпису. Мовляв, розхльобуйтесь самі.

Розхльобуватися доводиться дрогобицькій, львівській і навіть Генеральній прокуратурі. Й випливають вельми цікаві факти, з якими хочемо ознайомити читачів.

Але насамперед нагадаємо, як все було.

Отже, 3 квітня 2007 року Стебницька міська рада прийняла рішення N119 «Про створення товариства з обмеженою відповідальністю «Стебникводоканал». Створили його на базі структурного підрозділу «Стебниктеплокомуненерго» зі змішаною формою власності за участю інвестора – товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа плюс». Було обумовлено, що частка територіальної громади Стебника має складати не менше 51 відсотка.

На виконання вищенаведеного Стебницькою міською радою було прийняте рішення N 182 від 31 серпня 2007 року «Про безоплатну передачу від ДКП «Стебниктеплокомуненерго» комунального майна комплексу водозабору, водопідготовки та водопостачання до Стебницької міської ради”. Це й було зроблено, про що свідчить акт N20-38/041 від 1 вересня 2008 року. Згідно даного акту, початкова вартість основних засобів становила 3 мільйони 511 тисяч 145 гривень, залишкова балансова вартість станом на 1 грудня 2007 року – 1 мільйон 89 тисяч 412 гривень, малоцінних необоротних активів було на суму 1 тисяча 685 гривень і 5 копійок.

Сторони сформували статутний капітал ТзОВ «Стебникводоканал» у розмірі 2 мільйони 206 тисяч 255 гривень, причому Стебницькій міській раді належав 1 мільйон 125 тисяч 190 гривень (51 відсоток), а ТзОВ «Альфа плюс» внесла до статутного капіталу 1 мільйон 81 тисячу 64 гривні (49 відсотків).

І тут починається найцікавіше. Прокурорська перевірка встановила, що ТзОВ «Стебникводоканал» уклало договір від 17.10.2007 року N15-10 з ПП «Експерт» на проведення робіт з незалежної оцінки будівель, споруд, обладнання, облаштування території. ПП «Експерт» надало ТзОВ «Стебникводоканал» висновок, відповідно до якого ринкова вартість майна, яке готується до передачі до статутного фонду товариства, станом на 30 вересня 2007 року складало 1 мільйон 641 тисячу гривень.

Проте, як стверджується в прокурорській перевірці, в даному експертному висновку серед переліку основних засобів-об’єктів оцінки відсутня фільтрувальна станція продуктивністю 4500 кубічних метрів (дата вводу в експлуатацію – 1961 рік), яка в числі іншого майна передана товариству як внесок у статутний фонд.

Крім того, не було визначено ринкову вартість майна, що передається, в розрізі об’єктів основних засобів і малоцінних та швидкозношувальних предметів.

Висновок прокуратури був однозначним: «Вказаний факт суперечить вимогам ст.ст. 168, 169 Господарського кодексу України».  В результаті було встановлено, що різниця між  ринковою вартістю майна, визначеного незалежним експертом ПП «Експерт», та вартістю майна, по якій воно було передане на баланс ТзОВ «Стебникводоканал», складає 549 тисяч 902 гривні 95 копійок. Виходячи з цього, сума внеску ТзОВ «Альфа плюс» до статутного фонду  повинна складати в даному випадку 1 мільйон 576 тисяч 647 гривень, тобто майже на півмільйона більше, ніж це було при підписанні угоди. Саме ці майже півмільйона «Альфа плюс» має внести до статутного фонду ТзОВ «Стебникводоканал».

Прокуратура вимагає від стебницького міського голови Романа Калапача «розглянути подання та вжити невідкладних заходів по усуненню та недопущенню в майбутньому скоєння подібних порушень вимог чинного законодавства України про інвестиційну діяльність шляхом приведення у відповідність до норм діючого законодавства розміру статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Стебникводоканал».

Ми зараз не будемо з’ясовувати, хто винен у тому, що стебницька громада не дорахувалася півмільйона (вона вже втратила чимало мільйонів за часів керівництва містом Романа Калапача!). Цікаво, як ці півмільйона гривень стебницький мер буде вибивати в «Альфа плюс», бо рано чи пізно доведеться звітувати прокуратурі.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

(Переглядів 36 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви