Романа Калапача можуть притягнути до кримінальної відповідальності

09.06.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У розпорядженні редакції стебницької газети «Воля громади» є два вельми цікавих документи. Це звернення народного депутата України Юрія Кармазіна до Генерального прокурора України Олександра Медведька і до прокурора Львівської області Олексія Баганця. Стосуються вони Стебника і нашого доблесного мера Романа Степановича Калапача. Нагадаємо, що Юрій Кармазін є головою Партії захисників Вітчизни, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя і віце-прем’єром тіньового уряду Юлії Тимошенко.

У першому зверненні до Генерального прокурора України Юрій Кармазін пише про перевірку «фактів зловживання владою та перевищення своїх службових повноважень головою Стебницької міської ради, нецільового використання останнім коштів місцевого бюджету, що призвело до грубого порушення прав та інтересів територіальної громади міста, вжиття відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності».

Отже, у самому зверненні зазначено:

«Шановний Олександре Івановичу! В процесі виконання мною повноважень народного депутата України мені стало відомо про кричущі факти зловживання службовим становищем та перевищення влади головою Стебницької міської ради. На виконання рішення міського голови № 119 від 03.04.2007 року було створено ТзОВ «Стебникводоканал» з часткою територіальної громади м. Стебника у статутному фонді товариства не менше 51 відсотка. При цьому міський голова особисто представив інтереси громади на зборах засновників вказаного товариства та затвердив підписом статут.

В порушення вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність» та змісту рішення Стебницької міської ради від 03.04.2007 року № 119 до статутного фонду ТзОВ «Стебникводоканал» було передано майновий комплекс водозабору, водопідготовки та водопостачання відповідно до залишкової вартості, незважаючи на необхідність проведення незалежної оцінки майна.

Крім того, виявлено копію договору № ФП-18/16 від 18.06.2007 року про надання поворотної фінансової допомоги в сумі 250 тисяч гривень. Відповідно до п. 9.1 зазначеного договору гарантом виконання договору виступає Стебницька міська рада в особі міського голови Калапача Р.С., чим грубо порушено ст. 19 Конституції України, ст. 4, п. 1 ч. 3 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 1, 4, 5 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та ч. 3 ст. 14 на той час чинного Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік».

У зв’язку з невиконанням умов зазначеного договору спір зі стягнення заборгованості по договору поворотної фінансової допомоги розглядався в Господарському суді Львівської області.

Стебницький міський голова діяв всупереч ч. 2 ст. 203 Цивільного кодексу України, підписуючи договір від імені гаранта – Стебницької міської ради, оскільки міська рада не наділена обсягом цивільної праводієздатності, встановленої ст.ст. 91, 92 Цивільного кодексу України.

Таким чином, в діях голови Стебницької міської ради вбачається наявність ознак злочинів, передбачених ст.ст. 190, 364, 365 Кримінального кодексу України.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», –

ПРОШУ:

1. Силами центрального апарату організувати перевірку фактів зловживання владою та перевищення своїх службових повноважень головою Стебницької міської ради, нецільового використання останнім коштів місцевого бюджету, що призвело до грубого порушення прав та інтересів територіальної громади міста.

2. Вжити відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності».

Як пам’ятає читач, наша газета неодноразово писала про події навколо ТзОВ «Стебникводоканал». Писали ми й про те, що під тиском обставин Роман Калапач, зрозумівши хибність своєї позиції, самовільно вийшов з числа гарантів угоди між територіальною громадою міста і ТзОВ «Стебникводоканал». Однак ним не були усунені причини, які призвели до того, що майно було передано фактично за безцінь без проведення незалежної оцінки. А хто відповість за 250 тисяч гривень наших з вами грошей поворотної фінансової допомоги? Як бачимо, це риторичні запитання, відповідь на які мають дати правоохоронні органи.

Друге звернення Юрія Кармазіна стосується сумнозвісного меблевого магазину. Наша газета присвятила цій темі теж чимало матеріалів. Вважаємо, що недаремно боролися за справедливість, за повернення майна стебницькій громаді, бо крапка в цій історії ще не поставлена і, як у випадку з водоканалом, справа буде розглядатись і після того, як Роман Калапач і депутати Стебницької міської ради зійдуть з політичної арени. За все рано чи пізно доведеться відповідати.

Звертаючись до прокурора Львівської області Олексія Баганця, Юрій Кармазін вимагає «перевірки фактів рейдерського захоплення шляхом підробки свідоцтва на право власності та договору купівлі-продажу Державного підприємства роздрібної торгівлі – магазину посадовими особами ОП «Все для дому» та ТзОВ «Т.F.С. Лтд», вжиття відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнення винних осіб до відповідальності».

У зверненні, зокрема, сказано:

«Шановний Олексіє Васильовичу! До мене із заявою звернулася гр. Губицька стосовно порушення норм чинного законодавства орендарем Державного підприємства роздрібної торгівлі – магазину посадовими особами ОП «Все для дому» та ТзОВ «Т.F.С. Лтд», підроблення останніми документації на право приватної власності та договору купівлі-продажу зазначеного підприємства. Як зазначає заявниця, ДП РТМ, яке знаходиться за адресою м.Стебник, вул. В. Великого, 12 а, та складське приміщення за адресою м. Стебник, вул. Шептицького, 5 перебували на балансі комунальної власності міста з 05.02.2004 р., що підтверджується актом приймання-передачі цілісного майнового комплексу.

Протягом тривалого часу від оренди нерухомості зазначеного підприємства площею в 2118 квадратних метрів ОП «Все для дому» бюджет м. Стебника отримував 4 копійки за квадратний метр. З матеріалів звернення вбачається, що після закінчення терміну договору оренди посадові особи ОП “Все для дому” згідно з чинним законодавством України були попереджені про розірвання договору оренди та передачу вказаного об’єкту в комунальну власність міста, на що належним чином не відреагували. За зазначеними фактами Стебницькою міською радою було вирішено питання про врегулювання зазначеного спору в судовому порядку.

Як стверджує заявниця, після ухвалення судом рішення на користь Стебницької міської ради було вирішено звернутися до КП «Дрогобицьке міське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» для виготовлення свідоцтва на право власності на нежитлові приміщення.

Як стало відомо, виготовлення зазначеного свідоцтва не можливе у зв’язку з перебуванням приміщень магазину у приватній власності ТзОВ «Т.F.С. Лтд» відповідно до договору купівлі-продажу, укладеного 07.08.2008 року з Стебницькою міською радою, посвідченого нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу під № 3779 (?).

Зазначені факти потребують негайної перевірки, оскільки ніякий договір купівлі-продажу укладений міською радою не був. Крім того, факт належності спірного майна комунальній власності територіальної громади м. Стебник підтверджується листом Регіонального відділення ФДМ України по Львівській області, рішеннями господарського суду та іншими встановленими фактами.

За попередніми підрахунками, м. Стебник Львівської області внаслідок неправомірних дій окремих осіб ОП «Все для дому» та ТзОВ «Т.F.С. Лтд», неналежної сплати орендної плати, підробки документів на право приватної власності та подальшого користування нерухомістю територіальної громади м. Стебник втратило близько 5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», – ПРОШУ:

Перевірити факти рейдерського захоплення шляхом підробки свідоцтва на право власності та договору купівлі-продажу Державного підприємства роздрібної торгівлі – магазину посадовими особами ОП «Все для дому» та ТзОВ «Т.F.С. Лтд», вжити відповідних заходів реагування з усунення порушень чинного законодавства України та притягнути винних осіб до відповідальності».

У цій справі важливо не лише повернути меблевий магазин стебницькій громаді, а й з’ясувати роль окремих керівників міста, депутатів міської ради, які фактично потурали тим, хто нахабно «приватизував» цей об’єкт.

Насамкінець зазначу, що чиновники й депутати повинні зрозуміти: кара за їхню злочинну діяльність чи не менш злочинну бездіяльність може прийти навіть тоді, коли вони вже будуть не при владі. Тож чи не простіше за весь час каденції сумлінно виконувати свої обов’язки державного службовця чи народного обранця, аби потім спокійно спати? Зрештою, панове, не заберете ж з собою у могилу меблевий магазин, а лиха слава про вас залишиться у пам’яті нащадків.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

(Переглядів 30 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви