Ірина Сех: «Свобода» у Верховній Раді має на меті показати нову якість української політики

19.12.2012 | Filed under: інтерв’ю

Минулого тижня відбулося перше засідання сесії Верховної Ради України нового скликання. Ми з увагою стежили за її перебігом з екранів телевізорів, а сьогодні маємо можливість почути з перших уст про початок роботи оновленого парламенту, розподіл сил у ньому та найперші кроки опозиційних сил  – від народного депутата України від Львівщини, представниці ВО «Свобода» Ірини Сех.

– Пані Ірино, свободівці в парламенті поводилися досить активно, часом доходило до силового протистояння. Чи була в цьому потреба?

– Якщо в стінах найвищого законодавчого органу держави не діє закон, то доводиться вдаватися і до силових методів впливу. Ви, мабуть, бачили, що свободівці в перший день роботи ради спиляли паркан, який тривалий час перешкоджав простим людям навіть підійти до будинку парламенту. Таким чином ВО “Свобода” у Верховній Раді розпочала свою діяльність з примусового запровадження принципу доступності до української влади, а саме з ліквідації паркана, який був символом закритості, корумпованості і відірваності влади від народу. Ми зробили цей крок, і сьогодні люди можуть вільно прийти під Верховну Раду, аби висловити свої погляди.

Уже з перших днів роботи новообраного парламенту депутати зіткнулися з фактами ганебного порушення закону. Частина народних депутатів виступала не державною мовою. Ми відреагували на це блокуванням трибуни та вигуками «Українська!» під час виступів нардепів, які досі неспроможні опанувати державну мову або свідомо зневажають її. І це відразу дало результат: до кінця дня у Верховній Раді України звучала лише українська мова, навіть комуніст Петро Симоненко та новообраний спікер Володимир Рибак, виступаючи за трибуною, заговорили державною мовою. Крім того, в перші дні роботи ради ми зіткнулися з так званим «кнопкодавством», яким традиційно займалися представники Партії регіонів. Відповідно на це свободівці також відреагували блокуванням трибуни. Ми не дозволимо порушувати регламент і закон у ВР, тому й надалі вимагатимемо забезпечити персональне голосування усіх депутатів.

– Опозиційні депутати вперше продемонстрували жорстке несприйняття, публічну зневагу стосовно депутатів-зрадників. Як думаєте, чи це стане уроком для інших депутатів, які захочуть піти на домовленості з владою?

– Я не можу бути впевнена, що депутати Табалови стануть останніми «тушками» в цій Верховній Раді, однак переконана, що декому ми відбили охоту до «тушкування». Якщо досі таку поведінку прощали, навіть намагалися виправдати, то відтепер зрадникам не буде виправдання. Публічний осуд, обструкція повинні стати уроком для депутатів, які прийшли в раду не працювати для народу, а заробляти на продажу своїх послуг. Ми розуміємо, що не можемо зрушити в один момент ті пласти суспільної свідомості, які формувалися кілька десятиліть, але ми можемо активною наступальною тактикою відновлювати справедливість, законність і порядок. «Свобода» у Верховній Раді має на меті показати нову якість української політики.

– Як ви оцінюєте обрання керівництва парламенту та призначення прем’єра?

– Передусім скажу, що нашою великою перемогою є обрання віце-спікером свободівця Руслана Кошулинського, який є висуванцем усіх опозиційних сил в парламенті. Щодо голови ВР та його першого заступника, то наша фракція принципово голосувала проти обрання спікером Рибака, першим віце-спікером Калєтніка, а також проти призначення прем’єром Азарова. Ми задекларували свою позицію не просто пасивним не голосуванням, а показали українському суспільству, що в парламенті є сила, яка чітко стоїть на діаметрально протилежних ідеологічних та організаційних засадах щодо теперішньої владної системи.

– Чи визначилися Ви, а також Ваші колеги, в яких парламентських комітетах працюватимуть?

– Остаточного рішення ще немає, однак кожен вже висловив свої побажання, в яких комітетах хотіли б працювати. Вибір робили з огляду на досвід нашої попередньої роботи в органах місцевого самоврядування, відповідно до професійно-освітньої підготовки. Зокрема, я виявила побажання працювати в комітеті з питань екології, адже здобула великий досвід в цій сфері, очолюючи комісію з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

– Чи маєте план дій щодо впровадження своїх законодавчих ініціатив?

– Звичайно, у нас вже готова низка законопроектів, про які ми говорили ще під час виборчої кампанії. Ми маємо намір їх пропонувати й намагатися провести у Верховній Раді України. Однак спочатку необхідно сформувати комітети, бо процедура передбачає проходження законопроектів у парламентських комітетах. Ми розуміємо, що реалізувати їх буде дуже складно, бо наша держава не існує в правовому полі, і більшість у ВР далі намагається діяти поза ним. Проте ми не для того йшли у Верховну Раду, аби опускати руки перед труднощами. Думаю, перші кроки в парламенті засвідчили твердість наших намірів.

Розмовляла Віра Підгрушна

(Переглядів 152 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви