Качмар не винен, що в Дрогобичі жахлива ситуація з ЖКГ

07.07.2016 | Filed under: Публікації

6 липня відбулося чергове засідання Дискусійного клубу Дрогобича. Цього разу воно було присвячене проблемам житлово-комунального господарства міста. А цих проблем немало, адже нарощувалися вони ще з початку 1990-х років, каже головний доповідач з цієї теми на ДК, експерт у сфері ЖКГ, голова ГО «Дрогобицька Громада» Богдан Юзефів.

Коли з 1992 року розпочався процес роздержавлення та приватизації майна, мешканці багатоповерхівок отримали змогу відчути себе власниками квартири. Але нежитлові приміщення багатоквартирних будинків, місця загального користування, прибудинкова територія стали немов би «нічийними», оскільки поняття «сумісної власності» досить розмите. Будинки, які на той час вже експлуатувалися багато років, стали щораз дужче потребувати капітального ремонту. Зараз капремонту в Україні потребує біля 80% багатоповерхівок, каже Богдан Юзефів, і на це потрібна чималенька сума – біля 50 мільярдів доларів, що перевищує бюджет держави.

В будинках, де були створені ОСББ, мешканці самі мали можливість контролювати на що йдуть їхні кошти. Натомість більша частина багатоповерхівок залишилася у віданні ЖЕКів, які згідно нового законодавства України повинні відійти в минуле.

– ЖЕКи в Україні – поза законом, – наголошує Богдан Юзефів і пояснює чому. Для того, щоб будинок могла обслуговувати якась організація, потрібна консенсусна згода всіх мешканців на обслуговування. До моменту реформи ЖЕКи справно стягували квартплату (оплата в Дрогобичі становить біля 94%, що є доволі непоганим показником), а крім того досить часто дотувалися з міського бюджету. Різниця в тарифах та поповнення статутного фонду ЖЕО Дрогобича (навіть в цьому році) аж ніяк не сприяють ефективному господарюванню цієї структури.

Богдан Юзефів виступав доволі емоційно, навіть назвав ЖЕКи «злодійською конторою», та головною причиною його обурення були все ж не ЖЕКи. Справа в тому, що до 1 липня ц.р. міська влада Дрогобича мала б підготувати плацдарм для реформи ЖКГ, провести роз`яснювальну роботу з мешканцями, але цього не відбувається.

Проблеми будуть і то немалі, прогнозує Богдан Юзефів. Одна з них – відсутність техпаспортів та технічної документації на кожен будинок, а їх треба буде передати чи то ОСББ, чи то управляючим компаніям.

Складається враження, що комусь вигідно, аби в Дрогобич зайшли управляючі компанії з Києва чи Одеси, які потім поступово прибиратимуть до рук нерухомість. Щоб цього не сталося, треба думати над творенням у Дрогобичі конкурентного середовища у сфері надання житлово-комунальних послуг, але влада і тут поводить себе дивно. Складається враження, що ситуація невизначеності та затягування когось в Ратуші влаштовує, переконаний доповідач.

Богдан Юзефів розповів, що частину тієї роз`яснювальної роботи, яку мала би проводити влада міста, проводять громадські активісти – друкують газети, інформаційні матеріали, проводять зустрічі з мешканцями. А влада натомість подає в «Галицьку Зорю» інформацію як Кучма з дружиною і Качмар з дружиною пішли до театру, констатує факти доповідач.

Оскільки тема ЖКГ є актуальною, то і дискусія вийшла доволі гострою. Найгарячіша суперечка виникла між Богданом Юзефівим та депутатом Львівської обласної ради Михайлом Задорожним, який розповів присутнім, як виглядає справа з функціонуванням багатоповерхівок за кордоном, зокрема в Німеччині. Михайло Задорожний застеріг присутніх від помилкової думки, що держава нам щось винна і що держава має утримувати наше майно, тобто багатоквартирні будинки. На прикладі Трускавця, де свого часу було продано будівлю гуртожитку разом з людьми, депутат показав небезпеки активного втручання влади у майнові справи. Михайла Задорожного доповнив ведучий ДК Анатолій Власюк, який розповів про махінації в Бориславі, про які всі знають, але ніхто нічого не робить.

Активну участь у дискусії взяли громадський діяч Хосе Турчик та директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка. Перший намагався дискусію переводити в конструктивне русло і чітко окреслити як мала би діяти влада. За словами Хосе Йосиповича, у Дрогобичі навіть якби мером був Папа Римський, він би не зміг відразу вирішити всі проблеми, настільки тут все заплутано.

Громада довіряла б міському голові, якщо б він все робив чесно і вчиняв адекватні кроки – про це неодноразово йшла мова з Тарасом Кучмою ще до його обрання мером. Зараз міського голову оточують зовсім не ті люди з середовища Майдану, які привели його до влади, а особи на кшталт Василя Качмара з Трускавця, говорилося на ДК. В Ратуші сформувалося кілька груп впливу і мера чекають непереливки, якщо він не покаже свого твердого характеру.

Як зазначив Богдан Юзефів, він зі своїми однодумцями був одним з перших, хто формував в Дрогобичі команду «Народного Контролю», а зараз він і близько не хоче бути причетним до цієї політсили.

Натомість Володимир Кондзьолка зауважив, що не потрібно переходити на особистості і шукати винних, а треба, щоб за вирішення проблеми взялися експерти. Богдана Юзефіва він вважає непоганим експертом у сфері ЖКГ, а до його роз`яснювальної роботи серед мешканців ставиться схвально. Та все ж вирішувати хто буде відповідальним у Дрогобичі за реформу ЖКГ, мають міський голова та депутатський корпус, каже Володимир Кондзьолка.

Кілька разів на Дискусійному клубі лунало прізвище радника міського голови з питань ЖКГ Василя Качмара. І це зрозуміло, адже сам титул «радник з питань ЖКГ» гласить, що є певні очікування від цієї людини – очікування змін в сфері ЖКГ. Але слід зважити на те, що посада радника входить до так званої патронатної служби і до нічого не зобов’язує. Пригадаймо, що за часів мерства Олексія Радзієвського його радником була Віра Байса. Радник може хіба що радити, а остаточне рішення все одно приймає міський голова. В теперішній ситуації у мера є заступник з питань ЖКГ (Ігор Герман) і до його роботи мало б бути більше запитань, ніж до радника, бо радників, як каже членкиня ДК Олена Куртяк, у Тараса Кучми є 11.

Дискусія з питань реформи ЖКГ в Дрогобичі тривала більше двох годин, участь в ній взяли Ярослав Бігуняк, Анатолій Власюк, Михайло Задорожний, Олег Бушта, Роман Владика, Богдан та Сергій Юзефіви, Володимир Ключак, Олена Куртяк, Володимир Кондзьолка, Хосе Турчик.

Як зазначив Михайло Задорожний, до влади треба донести, що не можна дофінансовувати з міського бюджету структури, які надають послуги, в тому числі комунальні (мається на увазі ЖЕО). Богдан Юзефів каже, що дрогобичан досі ніхто не навчив як діяти в ситуації з реформуванням ЖКГ, а це пряма функція влади. Якщо людям примусово нав`яжуть якусь управляючу компанію, яка згодом виставить тариф у кілька разів вищий від існуючого, то теперішній владі Дрогобича не позаздриш, каже громадський активіст. А коли управляючі компанії за комунальні борги позбавлятимуть людей помешкань, то тоді ситуація взагалі може стати непередбачуваною. Так що мало користі від замовчування проблем у сфері ЖКГ, від фінансування ЖЕО та від існування формального радника з питань ЖКГ. Користь буде від існування стратегії виходу з кризової ситуації у сфері житлово-комунальної сфери Дрогобича, але такої стратегії у Дрогобичі на даний час швидше за все не існує.

Володимир Ключак

(Переглядів 405 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви