Нещодавно мер Трускавця розпорядився провести перевірку діяльності КП «Трускавецьке міське радіомовлення», розпочали перевірку, наче на збитки, 18 січня, на Щедрий Вечір. В результаті було виявлено, що борг цього комунального підприємства, зокрема за тепло та інші комунальні платежі, становить біля 14 тисяч гривень. Кажуть, що перевірку спеціально робили для того, щоб звільнити двох давніх працівників радіо – журналіста Світлану Швадчак, яку хочуть відправити на пенсію через досягнення нею пенсійного віку та директора радіо Світлану Марецьку, єдиною виною якої є те, що вона вважається членом команди Лева Грицака. До речі, саме за те, що були членами команди Лева Грицака, а не з якихось інших причин, були звільнені окремі працівники виконкому, а інші попереджені про звільнення.
Звільнити генерального директора міського радіо С. Марецьку та журналіста С. Швадчак неможливо згідно діючих документів та контрактів, тому окремі депутати міської ради за вказівкою влади і почали говорити про реорганізацію цього підприємства. Ось і знайшли причину – заборгованість в 14 тисяч. В той же час ще кілька років тому влада Трускавця взяла із Статутного фонду даного підприємства біля 70 тисяч гривень (тобто в кілька разів більше від існуючого тепер боргу) на встановлення системи відеоспостереження у двох корпусах міської ради (Бориславська, 1 і Бориславська, 2). Світлана Богданівна вже звернулася до мера із проханням списати існуючий борг підприємства 14 тисяч гривень, проте навряд чи до неї прислухаються – ймовірно, на дві посади в радіо вже є певні кандидати, адже тут можна діяти за принципами Лєніна – радіо, пошта, телеграф.
Нагадаємо, що проводове міське радіомовлення виходить в ефір щодня крім суботи ( з понеділка по п’ятницю о 11.40 та додатково годинні передачі з 14.00 до 15.00 в п’ятницю та неділю). Не всі його слухають, проте більшість пенсіонерів довідується про події в місті саме з комунального радіо. Раніше на це підприємство виділялися додаткові кошти для випуску бюлетеня «Голос ради», який є єдиним комунальним друкованим засобом масової інформації – там друкувалися рішення сесії та виконкому. На 2011 рік на КП «Трускавецьке міське радіомовлення» виділили кошти, яких не вистачить навіть на зарплату працівників підприємства. В той же час окремі регуляторні акти друкуються в газеті «Джерела Трускавця», яка є власністю Руслана Козира, невідомо чи не відмиваються так кошти, хоча й невідомо, чи оплачує міська влада публікації саме в цій газеті, бо свої оголошення в інших друкованих ЗМІ вона не оплачує.
Так чи інакше бачимо, що люди, які працюють на радіо, стали заручниками певних планів нової влади, яка професіоналізм (а Світлана Марецька та Світлана Швадчак направду є професіоналами своєї справи) хоче замінити на особисту відданість. А може тут є ще щось, чого ми не знаємо. Так чи інакше, а нова трускавецька влада поволі починає діяти за давніми кучмівськими традиціями, хоча її представляють ніби й нові обличчя.
Степан Гнатків
ТОП коментованих за тиждень