Конфлікт у СШ № 3 м. Трускавця: просто факти

22.12.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У «Трускавецькому віснику» (№ 116 від 16 грудня 2010 р.) ми вже згадували, що в СШ № 3 нашого міста виникло певне непорозуміння між батьками учнів одного з третіх класів та адміністрацією школи. Проблемою зацікавилися навіть на рівні області, свою інформаційну підтримку батькам готові надати солідні обласні та регіональні газети, а навіть всеукраїнська газета «Експрес». В той же час на місцевому рівні проблема замовчується, хоча існує вона вже з 2009 року. Саме тоді першокласника Романа К. було переведено із СШ № 2 в СШ № 3. Вже більше півтора року батьки домагаються від адміністрації СШ № 3 вислухати їх та зрозуміти, але, як наразі – марно.

Щоб не бути голослівними та відкидаючи звинувачення в упередженості чи заангажованості, нижче вміщуємо тексти документів, наданих нам самими батьками. Єдина правка, яку використовуємо – невказування в цих текстах прізвищ з етичних міркувань. Із класу, в якому навчається 20 дітей, 18 – категорично проти навчання із їхніми дітьми хлопчика, який є дебоширом та забіякою. Детальніше – в нижченаведених документах.

«Директору СЗШ № 3 м. Трускавця п. Умновій Г. І. батьків учнів 3-Б кл. СЗШ № 3

Заява

Ми, батьки учнів 3-Б класу просимо Вас посприяти в належному навчально-виховному процесі наших дітей. 5 березня 2009 р. до нашого класу був переведений учень К. Роман, який заважає своєю поведінкою вчитись нашим дітям. Для нас, батьків, є боляче те, що він дозволяє собі ображати, бити, знущатись, принижувати гідність однокласників. В його поведінці спостерігається жорстокість, агресія, ненависть до дітей і вчителів.

У зв’язку з цим вчителям важко налагодити навчальний процес в класі, бо приділяється увага дисципліні Романа більше. ніж навчанню наших дітей. Тому ми хвилюємося, що наші діти не отримають належної навчально-пізнавальної інформації.

Вчитель Любов Михайлівна з першого класу виховала в наших дітях повагу один до одного, доброзичливість, в нашому класі панувала належна моральна атмосфера.

Тому Ми вимагаємо, щоб учня К. Романа забрали з нашого класу.

/Підписи 18 батьків/»

Заяву батьки подали 06.12.2010 р., її зареєстрували у СШ № 3 під вхідним номером 77. Заяву аналогічного змісту батьки подали на ім’я завідувача міськвно п. О. П. Лобика (вхідний № 30 від 06.12.2010 р.).

Педагогічне, а правильніше сказати – освітнє керівництво побачило вирішення проблеми в інший спосіб, дуже вже оригінальний. Замінити класовода! Класовод, якого поважають батьки та учні класу, мав впасти жертвою обставин тільки тому, що освітня влада не спромоглася піти на крок, якого від неї очікували батьки – переведення хлопця-забіяки в паралельний клас. Бо в паралельному класі – діти високих чинів місцевого рівня, зокрема і з СБУ, а також рідна онучка директриси школи.

Батьки вже півтора року намагалися вирішити питання полюбовно. Тим більше що серед них – працівники цієї ж школи, вчителі. Довідавшись про такий «спосіб вирішення проблеми», батьки обурилися і подали ще одну заяву – директору СШ № 3 п. Умновій, завідувачу міськвно п. Лобику, меру міста п. Руслану Козиру. Ось її текст:

«Ми, батьки учнів 3-Б класу СЗШ №3, категорично проти заміни нашого класовода Крамар Л.М. Вважаємо, що тільки завдяки великому професіоналізму та педагогічній майстерності Любов Михайлівни вдавалося втримати ситуацію по розгортанню конфлікту між учнем К. Романом та усіма учнями класу. В ситуації, яка склалася зараз вбачаємо винним дирекцію школи. Якщо дирекція школи перекладе відповідальність за даний конфлікт на плечі класовода Крамар Л. М. і буде заміна нашого класовода на іншого, ми будемо вимушені:

1) страйкувати разом з дітьми, викликавши представників телебачення «Інтер», «1+1»;

2) виставимо усю інформацію по цьому конфлікту на сайт Міністерства Освіти;

3) звернемося в Міську Раду в комісію по боротьбі з корупцією.

Непрофесіоналізм та байдужість дирекції веде до порушення прав 18-ти дітей на освіту в нормальному, спокійному оточенні з ПЕРШОЮ ВЧИТЕЛЬКОЮ, яка для них є взірцем культури, виваженості та порядності. І безпідставна заміна нашого класовода стане стресом для 18-ти дітей, але не змінить поведінку 1-го учня. Ми ще раз наголошуємо, що конфлікту між класоводом та 18-ти дітьми не було і бути не може».

Цю заяву батьки подали 9 грудня і підписалися під нею знову ж всі 18 батьків. І хоча текст її дещо наївний, але видно, що писали її майже в пориві відчаю. Адже при освітньо-чиновницькій безвідповідальності може дійти до страшного випадку. В класі є діти хворі, зокрема  і на цукровий діабет і будь-яке фізичне насилля може стати фатальним для тієї чи іншої дитини. Але справа вже не обмежується дітьми – вітчим Романа К. Мар’ян М. вчиняє хуліганські дії та погрожує розправою та самосудом батькам дітей. Якщо врахувати, що він двічі судимий та ще й кримінальний авторитет у Трускавці, то стає зрозуміло, що побоювання батьків зовсім не безпідставні.

Наступний крок батьків – звернення до голови постійно діючої комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму, молодіжної політики ТМР п. Олександра Ткаченка. Звертаються до нього батьки і як до депутата міської ради, і як до голови Трускавецького МВ ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією».

«Просимо прийняти міри негайного реагування по вжитті заходів до учня К. Романа шляхом переводу у паралельний клас, оскільки останній в силу відсутності можливо батьківського виховання постійно збиває наших дітей, грубо знущається, постійно вживає нецензурну лайку, зриває навчання тощо, про що ми неодноразово звертались у дирекцію школи та жодних дій не було прийнято, оскільки учень К. Роман ставить під небезпеку здоров’я та життя наших дітей».

Паралельно батьки просять голову постійно діючої комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму, молодіжної політики ТМР п. Олександра Ткаченка ( і його ж як голову Трускавецького МВ ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією») прийняти міри негайного реагування до директора СШ № 3 та інших службових осіб, які не вживають жодних дій на неодноразові письмові та усні звернення. Дані 4 документи супроводжуються додатками, а саме:

«1. Заява до директора СЗШ №3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І. від Б. Т. О., про побиття доньки Б. Д. та учня Б. В. від 03.12.2010, Вх. № 77.

2.            Заява до директора СЗШ №3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І. від Б. Т. О., про додання до заяви (Вх. № 77), медичного заключення ендокринолога та окуліста про крововилив в око у Б. Дарини.

3.            Заява до начальника Трускавецького МВ УМВСУ у Львівській обл. майору міліції Малиш І.П. від А. Н.В. про хуліганські дії та погрози в розправі та самосуду М. Мар’яна (вітчима К. Романа), Кравець Галини, від 03.12.2010р. Вх. № 1461.

4.            Заява до директора СЗШ № 3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про вимогу перевести в З-А кл. учня К. Романа, від 06.12.2010 р. (в паралельний клас).

5.            Заява зав. міському відділу освіти м. Трускавця, п. Лобику О.П. від батьків усього класу( 3-Б кл.), СЗШ № 3, про вимогу перевести в 3-А кл. учня К. Романа (в паралельний клас), від 06.12.2010 р., Вх. № 30.

6.            Заява до директора СЗШ № 3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про захист класовода Крамар Л.М., та бездіяльність дирекції школи, підписи батьків усього класу.

7.            Заява зав. міському відділу освіти м. Трускавця, п. Лобику О.П. від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про захист класовода Крамар Л.М., та бездіяльність дирекції школи, підписи батьків усього класу»

Розпач батьків можна зрозуміти, хоча дуже важко зрозуміти недбалість та бездіяльність керівництва школи, яка межує на грані халатності та злочинності. Директор не має підстав перевести учня в паралельний клас, можливо це правда. Але і залишати все так як є, теж не має права – ні морального, ні як посадова особа. Батьки готові на врегулювання цього конфлікту, вони дуже не бажають писати заяву у прокуратуру, бо не бажають звільнення директора школи, чи притягнення до кримінальної чи іншої відповідальності ні Галини Іванівни, ні Ореста Павловича ні будь-кого іншого з керівництва.

Батьків дуже занепокоїла відповідь, надана їм керівництвом СШ № 3 (за підписом директора Умнової Г. І, вихідний номер № 183/5).

«Дирекція середньої загальноосвітньої школи №3 м. Трускавця розглянула підписану вами колективну заяву батьків 3-Б класу щодо неадекватної поведінки учня 3-Б класу К. Романа на засіданні ради профілактики 07 грудня 2010 року та мікропедраді вчителів початкових класів 08 грудня 2010 року, на яких ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ:

1.            Поставити К. Романа на внутрішкільний облік.

2. Рекомендувати п. К. Г. С. провести обстеження її сина К. Романа у спеціалістів Трускавецької міської лікарні для з’ясування причин відхилення у поведінці.

3.            Організувати чергування батьків під час перерви.

4.            Надати допомогу вчителю Крамар Л.М. в питанні налагодження належного психологічного клімату в класі»

Один із останніх документів, який знову ж підписало 18 батьків – на ім’я п. Умнової і п. Лобика від 18 грудня. Ось його повний текст.

«Ми, батьки учнів 3-Б класу, ознайомилися з відповіддю дирекції школи за № 183/5 від 15 грудня 2010 року. Ми вкрай незадоволені прийнятими рішеннями Ради профілактики від 07 грудня 2010 року та мікропедради вчителів початкових класів від 08 грудня 2010 року щодо неадекватної поведінки учня 3-го Б класу К. Романа. Тепер докладно по кожному пункту прийнятого рішення:

1.            Перший пункт є суто статистичним. Нагадуємо Вам, що К. Роман мав би вже стояти на внутрішньошкільному обліку, згідно протоколу засідання ради профілактики на підставі заяви вчителів: Крамар Л.М., Пузеняк М.А., Філенко А.Л.

2.            Відмова матері К. Г.С. провести обстеження її сина К. Романа у спеціалістів Трускавецької міської лікарні автоматично викреслює цей пункт.

3. Цей пункт не являється підставою для керівників установ, де працюють батьки, по наданню відгулу для чергування батьків у школі. Це є недоцільним і неможливим для практичного впровадження.

4.            Цей пункт сформульований неграмотно. Недопустимо вважати неадекватну поведінку К. Романа неналежним психологічним кліматом в класі. Необхідно захистити батьків та учнів 3-Б класу від К. Романа. Усі учні класу спілкуються та приймають спільну участь у навчально-виховному процесі.

Нагадуємо, що ми звернулися до Вас щодо неадекватної поведінки учня 3-Б класу К. Романа. Вимагаємо підійти до цієї загальношкільної проблеми відповідально і скласти новий план заходів, які б зменшили агресивність К. Романа та покращили його поведінку. Просимо виключити відвідування дирекцією школи уроків в 3-Б класі, що додатково створить психологічний тиск на наших дітей та класовода Крамар Л.М., а проводити індивідуальну роботу з К. Романом (без присутності наших дітей).

Вважаємо усі пункти вашого прийнятого рішення абсурдними.

Батьківські збори постановили: після наших неодноразових письмових звернень, усю відповідальність від подальших неадекватних дій учня 3-Б класу К. Романа ми покладаємо на дирекцію школи № 3».

На цьому можна було б покласти жирну крапку, але ми ставимо кому. Наша зустріч із батьками та написання цієї статті відбувається 22 грудня. 23 грудня має пройти сесія ТМР. 28 грудня відбудеться прийом громадян міським головою Козиром Р. Я., на який батьки вже записалися. Наша публікація документів, копії яких є в нашому розпорядженні, повинна не загострити існуючий конфлікт, а навпаки – вирішити його. Висловлюємо сподівання від імені редакції «Трускавецького вісника» і від імені батьків учнів 3-Б класу СШ № 3 міста Трускавця, що влада (як освітня, так і загальноміська) піде назустріч батькам, а головне – 18 діточкам, які вже не мають сили більше терпіти цей шкільний (чи класний) терор. Цілком можливо, що зміна обстановки для Романа К., переведення його в паралельний клас (бо мама відмовилася від індивідуального навчання) сприятимуть його виправленню і з нього виросте хороша людина, порядний та чесний громадянин українського суспільства. Ми поінформуємо про подальший хід цієї справи і бажаємо, щоби вона не була скандальною, а щоб стала показовим прикладом, як в нашій українській освіті вміють вирішувати складні педагогічні проблеми.

Володимир Ключак та батьки учнів 3-Б класу СШ № 3 (Белінська Т. І., Данилко Л. В., Гудз С. Ю., Стецишин І. В., Лутчин Л. О., Богуцька Т. О., Цапів Н. Б., Гнат Н. Я., Паньків О. М., Кравчук Г. І., Онисько Г. Я., Наймушина О. В., Олексів І. Ю., Войціховська О. І., Супруненко Н. С., Франківська І. З., Габчак В. В., Копанько О. А.)

(Переглядів 20 203 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви