Конфлікт врегулювали – проблеми залишились

01.02.2011 | Filed under: Некатегоризовано

Після десятиденного протесту робітники водоканалу в Бориславі відновили роботу. До врегулювання конфлікту, по виник у КП «Бориславводоканал» на ґрунті тривалої невиплати заробітної плати, долучилося Львівське обласне відділення Національної служби посередництва та примирення.

Минулого вівторка на зборах трудового колективу були висунуті та протокольно оформлені вимоги на адресу адміністрації підприємства щодо виплати заборгованої заробітної плати. До 14 лютого адміністрація підприємства спільно із власником – Бориславською міською радою – повинна виплатити заборговану заробітну плату за 2009 рік, а також розробити та погодити із профспілковою організацією графік погашення заборгованої заробітної плати за 2010 рік. Сторони конфлікту також дійшли згоди щодо безумовного виконання адміністрацією вимог статті 115 Кодексу законів про працю та статті 24 Закону України «Про оплату праці». Відтепер зарплата у водоканалі виплачуватиметься у першу чергу, а уже потім підприємство здійснюватиме усі інші платежі.

Окрім того, сторони конфлікту домовились спільними зусиллями домагатися виконання положень частини 8 статті 78 Господарського кодексу України та частини 4 статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо відшкодування різниці у тарифах за надані послуги з водопостачання та водовідведення.

Перший заступник міського голови Руслан Зелінський не приховує, що для врегулювання конфлікту міській владі спільно з адміністрацією підприємства довелося докласти чимало зусиль. На переконання пана Руслана, у цивілізованому демократичному суспільстві, якою більшість із нас вважає Україну, заперечувати право людей відстоювати свої права чи у якийсь інший спосіб чинити супротив їх законним вимогам було б, по меншій мірі, некоректно. Тому перший заступник міського голови на початку розмови відразу наголосив, що жодних перешкод чи переслідувань з боку влади щ до протестуючих робітників не було, немає і бути не може.

Питання виникли щодо того, як і у який спосіб робітники водоканалу почали відстоювати свої права. Без вимог, без попередження, із повним ігноруванням процедури, виписаної Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Про факт, – зауважив пан Руслан, – що у часі цей протест чомусь співпав із першим днем перебування у відпустці діючого директора підприємства Ярослава Лопушанського, якось говорити не випадає. Хочу лише акцентувати увагу мешканців Борислава на тому, що категоричну вимогу виплатити заробітну плату робітники поставили не перед директором, який тривалий час керував підприємством, а перед виконувачем обов’язків Юрієм Заграєм та міським головою Борислава Володимиром Фірманом. І зроблено це тоді, коли підприємство вперше за всю історію свого існування оголосило справжню війну несанкціонованому відбору води із водопровідних мереж та за підсумками роботи грудня 2010 року отримало позитивний баланс. Усе це дало підстави міському голові назвати акцію громадської непокори робітників водоканалу прихованим шантажем міської влади.

– КП «Бориславводоканал», – продовжує пан Зелінський, – у структурі міського комунального господарства – підприємство стратегічне, отож просто так, керуючись одним баченням групи людей, зупинити його роботу не можна. Адже, окрім законних інтересів працівників декількох дільниць водоканалу, є ще інтереси мешканців Борислава та Східниці. Тому перша реакція влади була визначена буквою закону. Учасники акції громадської непокори спочатку були офіційно попереджені, а потім на підставі отриманих письмових пояснень їм оголошено догани.

Перший заступник міського голови також розповів, що під час акції громадської непокори робітників водоканалу міській владі спільно із адміністрацією. підприємства довелося працювати за двома напрямками. В екстремальних умовах вирішували питання забезпечення міста водою та водночас вживали заходи, щоб скерувати цей стихійний протест у русло цивілізованої боротьби за соціально-економічні права. Пан Зелінський відзначив, що дії влади можна зараз оцінювати по-різному. Проте єдине, що залишається очевидним, – у ході врегулювання конфліктної ситуації міською владою та адміністрацією підприємства жодного разу не було поставлено під сумнів законність вимог робітників та саму необхідність ліквідації зарплатних боргів підприємства. Адже йшлося про найболючіше – зароблені людьми гроші.

На жаль, врегулювання трудового конфлікту на підприємстві не вирішило проблем водоканалу. За гірким збігом обставин минулого вівторка, саме у день врегулювання трудового конфлікту, виникла загроза припинення подачі електроенергії на насосну станцію «Рибник» Цього разу міському голові вдалося домовитись із ВАТ «Львівобленерго» про відтермінування дати погашення заборгованості за використану водоканалом електроенергію до 31 січня. Загроза зупинки насосної станції «Рибник» не зникла. Конфлікт на підприємстві врегулювали, але проблеми залишились не вирішеними.

Згідно рішення сесії міської ради, у водоканалі працює комісія з вивчення фінансово-господарської діяльності КП «Бориславводоканал» та підготовки пропозицій щодо припинення діяльності підприємства шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 17 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви