Коні, квіти, Скрябін і рідний чоловік

10.10.2019 | Filed under: Публікації

Малювати Світлану Дзедзей з Дрогобича заставили слова чоловіка Володимира. «Якби ти хотіла малювати, то малювала б», – сказав коханий, коли Світлана то бралася за розмальовку стін у коридорі, то покидала цю роботу.

Якщо я хочу малювати, то я буду це робити – постановила собі жінка, і … малює досі. Причому малює гарно, вишукано, з-під її легких рук виходять полотна, які хочеться повісити в спальні, в офісі, адже від цих картин віє теплом, експресією, енергією, затишком, жіночим баченням світу.

– Ти спізнився, заходь, заходь, мусиш побачити який тут є портрет Франка! – вигукує до мене на порозі Художнього музею Михайла Біласа режисер Тарас Варивода. І веде до Франка, котрий зі стіни дивиться своїм мудрим та проникливим поглядом. З іншого боку така рідна посмішка Кузьми Скрябіна – Андрія Кузьменка. На суміжній стіні – Фреді Меркюрі з мікрофоном. А поміж портретами походжають мої друзі – краєзнавці Ігор Ліщинський, Ігор Кекіс, художник Василь Лялюк, директорка музею Олена Білас-Березова та інші.

А господинею в двох кімнатах музею, де розмістилася нова виставка живопису, є сама пані Світлана. Вона відповідала на всі запитання, пояснювала як і чому виникла та чи інша ідея. А її друзі пригадували ранній період творчості, особливо одну з перших робіт Світлани на релігійну тематику.

Світлана Дзедзей працює дизайнером, чоловік виготовляє меблі. Вони – ідеальна пара, гармонійне доповнення одне одного. Але навіть в ідеальному шлюбі кожен (і він, і вона) має право на самореалізацію. І Світлана, бухгалтер за освітою, дизайнер за роботою і Художниця за покликанням,  почала малювати.

Я досі під враженням від її творів. Не лише від Франка та Кузьми, за які я подякував Світлані у книзі відгуків. Але й від квітів, від масивного тигра, котрий підкрадається нечутним кроком, від красивої жінки з букетом троянд, від сили-силенної квітів на її картинах, від експресії рухів, танцю, енергії, котра наче виривається з картин. А особливо від коней, котрі уособлюють благородність і той же рух. Білі та гніді, вороні та чорні, ці коні розвівають гривами на вітрі, мчать вперед, у безмежну даль, щоб вивезти нас із суєти буденності, із болота клопотів, із сірості приземленого.

Світлана Дзедзей свою виставку іменувала «Спроектовані емоції». В кожен образ вона вклала часточку себе, своєї душі, свого світогляду. Кільканадцять хвилин спілкування з мисткинею вистачило, щоб зрозуміти, що в тих картинах – вона сама. У красі квітів, у енергії танцю, у вшануванні визначних постатей, у любові до прекрасного і повазі до навколишнього світу.

Я не олігарх, і не можу собі дозволити придбати ці всі картини, котрі мені сподобалися. Але милуватися ними в музеї чи на світлинах мені ніхто не заборонить. Бо краса облагороджує, робить світлішим, і дозволяє притлумити низькі прагнення, і реалізувати високі благородні наміри. Тож піду в музей Біласа ще раз, і запрошую піти й вас, дорогі друзі – підіть та й подивіться, як гарно малює Світлана Дзедзей. Може якраз купите собі хорошу картину додому чи в офіс. А якщо ні, то все одно не пошкодуєте, що на якийсь час зустрілися з Прекрасним.

Володимир Ключак

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви