«Корона Карпат»: що варто подивитися

11.11.2011 | Filed under: Публікації

Другий Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» триватиме у Трускавці  12- 17 листопада. Впродовж цього часу глядачі зможуть переглянути і новинки кінематографу, і визнану часом кінокласику.

Програма форуму цьогоріч буде надзвичайно насиченою та різноманітною. Організатори подбали про те, щоб задоволити уподобання якнайширшої аудиторії. А отже буде що подивитися і зовсім юним глядачам, і вибагливим поціновувачам кінопродукції. Так на вшанування 70-літнього ювілею видатного українського кіноактора, кінорежисера і сценариста Івана Миколайчука – одного з творців феномену українського поетичного кіно – до ретроспективи фестивалю увійшли стрічки за його участі. А також мюзикли, у яких знімалася зірка 50-х років аргентинська співачка та акторка Лоліта Торрес. Окрім конкурсних програм телевізійних ігрових та документальних фільмів увазі шанувальнків кіномистецтва пропонуються спеціальні покази: стрічки- переможці всесвітньо відомих фестивалів, міжнародний проект «Світ від світанку до заходу», фільми, об’єднані назвою «Короткий метр», програма «Золотий гол», українська презентація стрічки «Hello, my name is Olga» та інші цікаві заходи.

Головний майданчик фестивалю

Конкурсна програма ігрових фільмів налічує 15 стрічок. Фільм, який відкриватиме фестиваль –  австрійська стрічка «Поруч з моїм братом» – є дебютом у повному метрі молодого режисера Маркуса Енгельмаєра. Він розповідає про братів-близнюків, які живуть потаємним життям, приховуючи від оточуючих, що їх є двоє. Глядачі стануть свідками того, як розвиваються стосунки між братами та їхнім батьком, який робить вигляд, що одного із хлопців не існує. Режисер фільму і знімальна група будуть гостями «Корони Карпат».

Український кінематограф представлений драмою «Платон Ангел» режисера Івана Войтюка, знятою за мотивами п’єси Олекси Коломійця «Дикий ангел». У 1978 році її постановка в театрі імені Івана Франка отримала державну премію. Ідея п’єси не втратила своєї актуальності і сьогодні. Тому що вона вічна. Адже батьки повинні відповідати за своїх дітей, за честь роду. Головний герой Платон Ангел ( Богдан Ступка) – людина твердих принципів і характеру, людина честі і праці. Так він виховує і своїх вже дорослих дітей. За великим сімейним столом, на подвір’ї добротної сільської хати, де його чисельна сім’я збирається на вихідні, розгортається одвічний конфлікт батьків і дітей. Вирують пристрасті, але переконання Платона Ангела, що залишаються непохитними, стають тим рятівним колом, яке тримає на плаву його дітей  у вирі життя. Окрім Богдана Ступки ролі у фільмі виконують Ірина Дорошенко, Остап Ступка, Наталя Доля, інші чудові актори. Режисер Іван Войтюк приїде до Трускавця, щоб представии свою роботу.

Заслуговує на увагу глядачів фетивалю російський фільм «Не скажу». Це класична мелодрама з драматичним сюжетом, дебют в повному метрі петербурзького актора, сценариста і режисера Ігоря Копилова. У картині пару, кохання якої руйнується, зіграли Єлизавета Боярська та Максим Матвєєв. Для акторів зйомки у цьому фільмі стали доленосними – після їх завершення вони одружилися.

Чеське кіно «Голова-руки- серце» (реж. Девід Яраб) можна вважати ідеальним фестивальним фільмом, який складно дивитися, а зрозуміти ще складніше. Події фільму відбуваються у 1914 році напередодні Першої світової війни. Під час спіритичного сеансу за загадкових обставин помирає полковник фон Гауквітц. Його наречена Клара шокована тим, що після смерті у нього відсутні деякі частини тіла, які, як з’ясувалося, використовують для своїх ритуалів окультні секти. І тут розпочинається шалена фантасмогорія: голова і руки, які розмовляють, голем Сталіна, постмодерністські замальовки останніх днів Австро-Угорської монархії. Але, як стверджують професіонали, подібний фільм обов’язково має бути в програмах фестивалів, тому що про нього можна до безконечності сперечатися, пояснюючи один одному як потрібно розуміти ту чи іншу концептуальну сцену.

До стрічок, які мають усі шанси здобути визнання журі, належать також дві роботи, зняті у копродукції Аргентини-Іспанії: «Китайська казка» (реж.Себастьян Боренштейн), яка вирізняється оригінальним сюжет, та «Молитва провидця» Гонсало Калзади, яку на фестивалі представлятиме продюсер фільму Антоніо Соле, відомий іспанський режисер, сценарист, автор кліпів таких мегазірок як Шкіра та Енріке Іглесіас.

Документальне кіно

Відбірковий тур цього конкурсу подолали два українських фільми: «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941 р.» режисера Тараса Химича та «Дерев’яні храми України. Закарпаття» Юрія Криливця. Ця стрічка розповідає про стильові особливості, місце розташування, історію та сучасне життя дерев’яних храмів на території Закарпаття. Фільм Тараса Химича ( режисер приїде на фестиваль, щоб представити його) ілюструє період радянської окупації Галичини. Досі жоден український кінематографіст не брався за цю тему, хоча є багато документів і свідків тих часів, коли 17 вересня 1939 року зустрілися два світи, і розмірене європейське життя Львова поглинула хвиля червоного терору. А три народи — українці, поляки та євреї, що сотні років співіснували на цих землях, — потрапили під тоталітарний прес. Фільм відрізняється від звичних зразків української документалістики завдяки формату «Дискавері», що передбачає використання сучасних ракурсів та технічних засобів під час знімання, робить фільм близьким до художнього. У стрічці звучать як мелодії тієї епохи, так і рок–музика, в зйомках взяла участь популярна музична формація “Піккардійська терція”.

Донецькі реалії німецькими очима – так стисло можна охарактеризувати фільм «Інший «Челсі»: історія з Донецьку» Якоба Пройсса, який прибуде до Трускавця в якості гостя фестивалю. Ця стрічка викликала справжній ажіотаж у пересічних глядачів і у донецького керівництва. У ній змальовано не лише інший Донбас (не такий, як про нього розповідають шпальти газет і телеканали) і не той, яким він видається з вершин Верховної Ради чи вікна п’ятизіркового «Донбас Паласу». А насамперед Донецьк через призму життя простих людей, їхнього побуту, інтересів, переконань і роботи. Мільярдер Ахметов вкладає у футбольний клуб «Шахтар» величезні кошти. Однак спортивний успіх лише увиразнює політичний і соціальний застій в регіоні.

Футбол, але не професійний, а вуличний став предметом дослідження авторів фільму «Пелада». Вони побували в більш, ніж двадцяти країнах  світу в гонитві за грою, як глобальним явищем, що охоплює статі, раси, релігії, класи. Фільм розповідає історії людей, яких знімальна група зустрічала на своєму шляху.

Лейтмотивом стрічки Галини Адамович «Інокиня» є неспростовна істина: дорога до храму у кожного своя. Головна героїня  – відома в Білорусі композитор, диригент Ірина Денисова несподівано для оточуючих залишила світське життя і прийняла рішення служити Богові, отримавши монаші свячення. Про духовні святині йдеться у фільмах вірменського режисера, гостя фестивалю, Тиграна Хзмаляна «Прижиттєвий портрет Христа» та «До Арарату».

Призери фестивалів

Найцікавіша для загалу добірка: тут представлено хіти кінофорумів. Серед яких короткометражка киянки Марини Вроди «Крос», що цього року виборола «Золоту пальмову гілку» у Каннах. П’ятнадцятихвилинна картина, в якій біг стає метафорою життя. Це своєрідний натяк на Україну, яка, немов ті діти, вирушила кудись уперед, стартуючи від пам’ятника радянській системі, але де вона фінішуватиме – невідомо. «Я намагалася цим фільмом поставити запитання: навіщо біжимо й куди біжимо?», – так про тематику стрічки в одному із інтерв’ю розповіла Марина Врода, яка приїде до Трускавця, щоб представити свою роботу.

Ще однією перлинкою цієї програми є аргентинська стрічка «Таємниця в його очах» режисера Хуана Хосе Кампанелли, яка отримала у 2010 році Оскара як найкращий іноземний фільм. А загалом вона здобула 35 нагород та 25 номінацій. Важко віднести цю стрічку до якогось одного жанру, це – і детектив, і особисті драми, і трилер, але поєднані надзвичайно майстерно, із закрученим психологічним багатошаровим сюжетом і доброю грою акторів. У позаконкурсну програму увійшла й французька кримінальна драма «Пророк» Жака Одіяра, яка також зібрала рекордну кількість нагород та номінацій, серед яких Гран-прі Каннського кінофестивалю у 2009 році, номінація на «Оскар» у 2010 році.

Ідеальний глядач

В рамках фестивалю відбудеться надзвичайно неординарна подія- презентація Aye-Аye Film Festival. Цей проект зародився в університеті французького міста Нансі. Студенти, закохані в кіно, у 1994 році заснували асоціацію «Aye-Aye VO», бо мріяли про створення оригінального і зухвалого фестивалю. Завдяки їхній наполегливості у червні 1995 року відбувся перший кінопоказ у центрі міста. Згодом він переріс у культурну подію – фестиваль фільмів. Але чому така дивна назва? Ай-ай – це маленький лемур з великими вухами і очима, який веде активне нічне життя. Саме таким, на думку засновників асоціації, є ідеальний образ допитливого глядача – цікавого до всього, готового пізнавати щось дивовижне, оригінальне. Мета Ай-Ай кінофоруму –  працювати для публіки: дітей, підлітків та дорослих, щоб вони розвивалися та були відкритими до світу. У рамках цього фестивалю – фільми всіх жанрів: документальні, художні, мультиплікаційні, старі фільми,  прем’єрні, а також ті, які знаходяться в процесі створення.

Французька школа кінематографу

Чудовий подарунок отримали дітлахи! Завдяки Французькому інституту в Україні, який є одним із партнерів фестивалю, вони зможуть переглянути французькі фільми та анімаційні роботи. Хороші та мудрі, у яких немає стрілянини, безглуздих бійок та жорстокості. Разом з героями стрічок «Керіті: будинок казок», «Король і птах», «Кіріку та чаклунка» вони вчитимуться як потоваришувати, як припинити ворожнечу, як не кривдити оточуючих та прийти на допомогу тим, хто її потребує. Організатори фестивалю планують показати ці фільми і вихованцям дитячих сиротинців регіону.

Замість післямови

Складно у невеликій публікації розповісти про всі цікавинки, які пропонує цьогорічний кінофорум «Корона Карпат». Додамо лише, що організатори потурбувалися й про приїзд на фестиваль зіркових гостей. Деяких ми уже назвали. Будуть також: акторка, дружина Івана Миколайчука Марічка Миколайчук, Народні артисти України Ада Роговцева, Богдан Ступка та Іван Гаврилюк, режисери Галина Адамович, Олесь Янчук, російські артисти Сергій Баришев, Олександр Тутрюмов. Спеціальний гість фестивалю – італійський актор Франко Неро. Наша порада читачам: для того, аби зорієнтуватися у заходах, що відбуватимуться, і не прогавити фільми, які ви оберете для перегляду, заходьте на сайт кінофоруму koronakarpat.com.ua. Тут ви отримаєте потрібну інформацію.

Ольга Куц

Від “ТВ”. Програму кінофестивалю “Корона Карпат” Ви можете переглянути за посиланням http://koronakarpat.com.ua/II-tmktf/program/

(Переглядів 113 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви