Крамар нікуди не йде й каже, що тепло буде

13.11.2012 | Filed under: Публікації

До керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара мене в понеділок, 12 листопада, привели два питання. По-перше, велике прохання мешканців четвертого під’їзду будинку №5 на вулиці Івасюка вияснити, чому у них від початку опалювального сезону нормальне опалення було три дні від сили, а решту часу – холод і сирість в оселях. Та Руслан Крамар – не лише директор комунального підприємства, а й досить відомий в місті та, щоб там не говорили, яскравий політичний діяч, лідер міської «Батьківщини». І останнім часом містом пішли чутки, що у зв’язку з успіхом представника «Батьківщини» Романа Ілика на виборах до Верховної Ради по нашому 121 Дрогобицькому округу, Руслан Крамар залишає марудну трускавецьку комуналку, де купа проблема та кредитів, та й вирушає до Києва допомагати народному депутатові боротися та робити політику чистішою під куполом головного законотворчого органу країни. 

– Брехня. Чесно. – одразу спростував ці гіпотези Руслан Крамар і запевнив, що відмовився від посади довіреної особи народного депутата Романа Ілика на платній основі.

В цьому місці Руслан Крамар також висловив щире здивування-обурення і задав запитання мені, яке також просив надрукувати: як я, учасник Помаранчевої революції, можу працювати на Партію регіонів? – Брехня. Чесно. – так само щиро відвертістю на відвертість, і так завелика увага до скромної персони журналіста. Та, зрештою, кожен має право на свою думку в міру своєї політичної розпущеності.

Тому повертаємося до тепла, точніше його відсутності в будинку №5 на вулиці Івасюка. Спершу заступник директора КП «Трускавецьтепло» Наталія Пономаренко запевнила, що жодних скарг на погане опалення в цьому будинку не надходило. Тепловикам відомі проблеми на Стебницькій, 96 та Стуса, 16, де на вихідні 10-11 листопада сталися розриви тепломереж. Причому на Стуса, 16 дуже важкий випадок – труби прокладені на глибині 5-6 метрів, в підпірному насипі, дуже важко докопатися навіть до місця розриву. Та комунальники працюють без вихідних і допізна, щоб ліквідувати проблему.

Пізніше Руслан Крамар телефонує до інженера і таки виясняє, що на Івасюка, 5 також був прорив, але його вже заварили. Тепер там, мовляв, не всі труби розвоздушені – мешканці не завжди пускають у свої квартири. (Мешканці, а це – в основному, свідомі інтелігентні пенсіонери, лікарі, вчителі стверджували, що вони навпаки пускали і викликали самі представників КП «Трускавецьтепло», лиш би в квартирах стало тепло рівномірно і надовго. Мовляв, ще у суботу, 10 листопада викликали слюсаря, який казав відлити в підвалі п’ять відер води, та це не допомогло…) Але, треба сказати, що до кінця дня понеділка, 12 листопада, комунальники таки змобілізувалися (бо ж можуть, коли хочуть, а ще якщо трохи підштовхнути скаргами та посиленою увагою) та знайшли причину відсутності тепла на Івасюка,5 і ситуацію виправили. А ви кажете партії, головне – люди…

Руслан Ярославович запевнив, що взагалі роботою своїх працівників задоволений, а на не завжди якісну подачу тепла впливають багато чинників. Вони старі і добрі відомі: зношеність тепломереж, особливо в найстаріших мікрорайонах Сагайдачного та Івасюка. Навіть якщо труби потроху протягом літа латали-ремонтували, то вони до початку опалювального сезону знову прогнивають. А де тонко, там і рветься… Свою справу в розбалансуванні системи централізованого опалення зробили і «автономними-економники», які робили все з найдешевшими майстрами, відрізали стояки в підвалах без заглушки як хто міг і хто хотів, не думаючи про шкоду для сусідів. З початком опалювального сезону тижні два пішло на те, щоб ліквідувати такі аварійні ситуації. Ще одна традиційна проблема – хронічний брак коштів. «Трускавецьтепло» відповідає за підведення тепла до будинку, і лише з початком опалювального сезону КП «Трускавецьжитло» почало перераховувати тепловикам частку квартплати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Відповідно тепер почали перекривати ділянки, які в найбільш критичному стані.

Та на цьому добра воля і відкритість для преси Руслана Крамара не закінчилися. На наступний день він зініціював екскурсію котельнями, розривами та підвалами міста, щоб наочно продемонструвати, в яких умовах і на якому обладнанні працюють тепловики міста. В котельні на Івасюка керівник КП «Трускавецьтепло» демонструє старий котел, який демонтували, і на його місце планують поставити два нові сучасні котли «Колві», що працюватимуть виключно на два садочки – «Ялинку» та «Зірочку». Котли вже закуплені на кошти підприємства, очікують 100 тисяч гривень з міського бюджету на закупівлю допоміжного обладнання. Поки що прилад фіксує витік води в мережі 6 метрів кубічних за годину, при нормі 2,5-4 куба. Значить, явно десь є розрив, хлопці поїхали шукати де…

Не чути, слава Богу, цього року скарг з третьої школи, яка минулого року замерзала в кращому випадку при плюс 15. Сьогодні до навчального закладу підготовлено два шляхи подачі тепла: котельня на Івасюка та модульна котельня спеціально для СЗШ №3 та садочку «Дзвіночок». Руслан Крамар з гордістю відзначив, що котельня третьої школи повністю збудована на кошти підприємства, а це близько 850 тисяч гривень. «От як працюємо, коли ще таке було? А ще й кредит сплачуємо згідно графіку» – хвалиться Руслан Ярославович. До запуску модульної котельні все готово, буквально сьогодні має приїхати на перевірку остання інстанція – служба безпеки газу – та дати дозвіл на введення в експлуатацію.

На Стуса, 16 фотографую справді глибоченну яму, в якій навіть дна не видно. Роботи тут тимчасово припинилися – падає дощ, можливі зсуви.

Наш останній пункт – підвал на Івасюка, 5, де вже все спокійно, сухо і тепло.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 336 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви