Крамар нікуди не йде й каже, що тепло буде

13.11.2012 | Filed under: Публікації

До керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара мене в понеділок, 12 листопада, привели два питання. По-перше, велике прохання мешканців четвертого під’їзду будинку №5 на вулиці Івасюка вияснити, чому у них від початку опалювального сезону нормальне опалення було три дні від сили, а решту часу – холод і сирість в оселях. Та Руслан Крамар – не лише директор комунального підприємства, а й досить відомий в місті та, щоб там не говорили, яскравий політичний діяч, лідер міської «Батьківщини». І останнім часом містом пішли чутки, що у зв’язку з успіхом представника «Батьківщини» Романа Ілика на виборах до Верховної Ради по нашому 121 Дрогобицькому округу, Руслан Крамар залишає марудну трускавецьку комуналку, де купа проблема та кредитів, та й вирушає до Києва допомагати народному депутатові боротися та робити політику чистішою під куполом головного законотворчого органу країни. 

– Брехня. Чесно. – одразу спростував ці гіпотези Руслан Крамар і запевнив, що відмовився від посади довіреної особи народного депутата Романа Ілика на платній основі.

В цьому місці Руслан Крамар також висловив щире здивування-обурення і задав запитання мені, яке також просив надрукувати: як я, учасник Помаранчевої революції, можу працювати на Партію регіонів? – Брехня. Чесно. – так само щиро відвертістю на відвертість, і так завелика увага до скромної персони журналіста. Та, зрештою, кожен має право на свою думку в міру своєї політичної розпущеності.

Тому повертаємося до тепла, точніше його відсутності в будинку №5 на вулиці Івасюка. Спершу заступник директора КП «Трускавецьтепло» Наталія Пономаренко запевнила, що жодних скарг на погане опалення в цьому будинку не надходило. Тепловикам відомі проблеми на Стебницькій, 96 та Стуса, 16, де на вихідні 10-11 листопада сталися розриви тепломереж. Причому на Стуса, 16 дуже важкий випадок – труби прокладені на глибині 5-6 метрів, в підпірному насипі, дуже важко докопатися навіть до місця розриву. Та комунальники працюють без вихідних і допізна, щоб ліквідувати проблему.

Пізніше Руслан Крамар телефонує до інженера і таки виясняє, що на Івасюка, 5 також був прорив, але його вже заварили. Тепер там, мовляв, не всі труби розвоздушені – мешканці не завжди пускають у свої квартири. (Мешканці, а це – в основному, свідомі інтелігентні пенсіонери, лікарі, вчителі стверджували, що вони навпаки пускали і викликали самі представників КП «Трускавецьтепло», лиш би в квартирах стало тепло рівномірно і надовго. Мовляв, ще у суботу, 10 листопада викликали слюсаря, який казав відлити в підвалі п’ять відер води, та це не допомогло…) Але, треба сказати, що до кінця дня понеділка, 12 листопада, комунальники таки змобілізувалися (бо ж можуть, коли хочуть, а ще якщо трохи підштовхнути скаргами та посиленою увагою) та знайшли причину відсутності тепла на Івасюка,5 і ситуацію виправили. А ви кажете партії, головне – люди…

Руслан Ярославович запевнив, що взагалі роботою своїх працівників задоволений, а на не завжди якісну подачу тепла впливають багато чинників. Вони старі і добрі відомі: зношеність тепломереж, особливо в найстаріших мікрорайонах Сагайдачного та Івасюка. Навіть якщо труби потроху протягом літа латали-ремонтували, то вони до початку опалювального сезону знову прогнивають. А де тонко, там і рветься… Свою справу в розбалансуванні системи централізованого опалення зробили і «автономними-економники», які робили все з найдешевшими майстрами, відрізали стояки в підвалах без заглушки як хто міг і хто хотів, не думаючи про шкоду для сусідів. З початком опалювального сезону тижні два пішло на те, щоб ліквідувати такі аварійні ситуації. Ще одна традиційна проблема – хронічний брак коштів. «Трускавецьтепло» відповідає за підведення тепла до будинку, і лише з початком опалювального сезону КП «Трускавецьжитло» почало перераховувати тепловикам частку квартплати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Відповідно тепер почали перекривати ділянки, які в найбільш критичному стані.

Та на цьому добра воля і відкритість для преси Руслана Крамара не закінчилися. На наступний день він зініціював екскурсію котельнями, розривами та підвалами міста, щоб наочно продемонструвати, в яких умовах і на якому обладнанні працюють тепловики міста. В котельні на Івасюка керівник КП «Трускавецьтепло» демонструє старий котел, який демонтували, і на його місце планують поставити два нові сучасні котли «Колві», що працюватимуть виключно на два садочки – «Ялинку» та «Зірочку». Котли вже закуплені на кошти підприємства, очікують 100 тисяч гривень з міського бюджету на закупівлю допоміжного обладнання. Поки що прилад фіксує витік води в мережі 6 метрів кубічних за годину, при нормі 2,5-4 куба. Значить, явно десь є розрив, хлопці поїхали шукати де…

Не чути, слава Богу, цього року скарг з третьої школи, яка минулого року замерзала в кращому випадку при плюс 15. Сьогодні до навчального закладу підготовлено два шляхи подачі тепла: котельня на Івасюка та модульна котельня спеціально для СЗШ №3 та садочку «Дзвіночок». Руслан Крамар з гордістю відзначив, що котельня третьої школи повністю збудована на кошти підприємства, а це близько 850 тисяч гривень. «От як працюємо, коли ще таке було? А ще й кредит сплачуємо згідно графіку» – хвалиться Руслан Ярославович. До запуску модульної котельні все готово, буквально сьогодні має приїхати на перевірку остання інстанція – служба безпеки газу – та дати дозвіл на введення в експлуатацію.

На Стуса, 16 фотографую справді глибоченну яму, в якій навіть дна не видно. Роботи тут тимчасово припинилися – падає дощ, можливі зсуви.

Наш останній пункт – підвал на Івасюка, 5, де вже все спокійно, сухо і тепло.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 336 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви