Одинадцята позачергова сесія 2 серпня скликалася у великому поспіху. Ще тиждень тому пройшла десята, обіцяли, що наступна буде 10 вересня, проте коли зачепилися інтереси Петра Іванишина та інших людей з близького оточення міського голови, то прийшлося виправляти власні ж помилки, бо дров наламали чимало. Але про все по порядку.
Отже, сесія розпочалася із повідомлення депутата Руслана Крамара про те, що місто може вчасно не розпочати опалювальний сезон і вину за це депутат покладає на “Львівобленерго”, яке відключило котельню на вулиці Івасюка та адміністративний корпус КП “Трускавецьтепло” від електроживлення за борги. Можна багато б говорити на цю тему, але обмежимося виключно прислів’ям – поганому танцюристу завжди щось заважає. Коли вже не випадає вину спихнути на владу попередню, то давайте винним у тому, що Трускавець може стати другим Алчевськом, зробимо електриків. До речі, ще при створенні КП “Трускавецьтепло” наше видання попереджало і то неодноразово, що є сумніви в тому, що опалювальний сезон 2011-2012 у Трускавці розпочнеться вчасно та без зривів.
Цікаво, що у КП “Трускавецьжитло” таких проблем, як у новоствореній теплопостачальній організації, немає. Одне з двох – або тут керівництво краще працює, або там (в”Трускавецьтеплі”) керівництво гірше працює, іншого не дано. А розмов про “диверсії” та “саботажі” ми вже наслухалися, ситі по горло. Можливо, це й диверсія, що нова влада не проти зробити Трускавець другим Алчевськом, проте, з іншої сторони, може ми й вартуємо того – бачили ж бо очі, що та кого обирали…
Депутат Богдан Габшій підняв питання необхідності передання відновленої резервної лінії електроживлення до будинків 47, 49 та 51 на вулиці Данилишиних на баланс УЖКГіБ, а відтак і на баланс Бориславського РЕМ; депутат Павло Швець підняв питання доцільності передачі дамби біля купального озеру при виїзді на Борислав на баланс міста, а також щодо невиконання розпорядження голови про заборону торгівлі спиртними напоями після 22.00. Та у відповідь Павло Костянтинович почув обурливий спіч від заступниці мера Валентини Бодак, що, мовляв, все в порядку, ніхто спиртним не торгує вночі і що комісія, яка за цим має слідкувати, працює ледь не в поті чола. Жіночка при виступі дуже нервувала, тож щоб не доводити працівницю міськвиконкому до нервового зриву, депутат Швець вирішив у полеміку не вступати, обмежившись поданням факту, що в магазині “Вишенька” реально продають алкоголь після 22.00 і засвідчив це особисто. Колегу підтримали інші депутати – у місті продають алкоголь і після 22.00, інше діло, що досі ще ніхто нікого за руку не впіймав. Цікаво тільки, чого так заметушилася заступник із гуманітарних питань, хіба не входить в її обов’язок дбати, щоб молодь у Трускавці зростала здоровою та без шкідливих звичок, а може це нікого й не цікавить? Чи тут може справа у чиємусь бізнесі?
Депутат Ігор Струбіцький звинуватив владу у недбалості в питанні перекриття вулиці Сагайдачного під час ремонту. Жодних знаків, жодного регулювання об’їзду, а до того ще й глибокі ями біля Бориславської, 36 – все це показало Трускавець перед гостями, та і перед нашими сусідами, в досить непривабливому вигляді. Депутат Євген Юник порушив питання порушення громадського спокою після 22.00 феєрверками, а депутат Ігор Пілько розповів про поневіряння мешканців вулиці Сагайдачного при замінах газових шлангах та доповів, що такі дії газовиків чи і енергетиків у цілому, призводять не лише до падіння авторитету цих структур, але і влади. Від власного імені додамо, що авторитет трускавецької виконавчої влади за останні півроку впав до катастрофічно низької позначки, а що ще буде з початком опалювального сезону!
На сесії 2 серпня розглядали одне-єдине питання – призупинення дії пункту про обчислення розміру річної орендної плати за землю. Дане рішення ТМР № 190 від 26.07.2011 було прийнято законно, вже навіть і оприлюднено в газеті “Вільне слово” за 28.07.2011. Під час його обговорення депутат від “Фронту змін” Сергій Мицик доводив, що ніхто з підприємців не висловлював претензій до регуляторного акту. Мер Руслан Козир тоді звинувачував “Свободу”, що ця політична сила не бажає сприяти поповненню міського бюджету і що бюджет втрачає від неприйняття такого рішення.
Та прийнявши цей документ, в мерії зрозуміли, що зробили необачно. Підприємці тепер мали б платити за землю в три, а то і в чотири рази більші податки. До міського голови звернувся голова Асоціації роботодавців та підприємців міста Петро Іванишин з вимогою чи проханням переглянути це рішення. Мер, напевно, порахував, що і йому прийдеться за землю сплачувати в бюджет міста більше коштів, а це, ясна річ, його навряд чи втішило. Тож в авральному режимі скликали позачергову сесію і тепер, дещо виправдовуючись, вирішили даний пункт призупинити, а до вияснення всіх обставин та вивчення справи створити контрольну депутатську комісію. До комісії в кінцевому рахунку увійшли депутати Беднарчук, Габшій, Стродуб, Мицик, Мойсеєв, Є. Юник, Процишин, Наконечний, Кульчинський. Вони мають плідно попрацювати до 1 вересня і вирішити, наскільки відкоригувати ставки орендної плати, щоб і бюджет наповнювався, і такі підприємці як Козир, Іванишин та подібні до них не втрачали від цього своїх прибутків.
Секретар ТМР Перо Шумин повідомив, що згідно розпорядження голови ЛОДА депутати повинні взяти участь у спартакіаді. Трускавецькі обранці змагатимуться з депутатами Борислава, Дрогобича та Самбора в таких видах спорту: шашки, теніс, футбол. Для них потрібно пошити чи придбати форму, мер пожартував, що форма могла б бути “негліже”. В кулуарах окремі депутати команду із Трускавця пропонували назвати “Трускавецькі тигри”, тож і форму відповідно пошити для них смугасту, але це, очевидно, жарт.
Цілком можливо, що в серпні може відбутися ще одна позачергова сесія – з питання неготовності міста до опалювального сезону. Що називається, весну та літо “бомки били”, а тепер спохватилися. Народне прислів’я говорить, що сани потрібно готувати влітку, а віз взимку, а не навпаки. Та знову винним будуть робити попередню владу (може всі роки правління пана Козира) та КП “Наше місто”, яке дехто рекомендує як відхаркувальний засіб (дивись новини з понеділкової наради 1 серпня). Очевидне одне – просвітку не видно, влада може й хоче зробити щось добре, але не може. А звідки ми знаємо, що і хоче?
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень