Лихослів’я спотворює людину, добре слово прикрашає її

28.01.2012 | Filed under: Духовність, Публікації

Переглядаючи книгу «Правдиві історії» отця Миколая Пишковича з Борислава, що вийшла нещодавно, натрапила на статтю «Лихослів’я впливає на здоров’я». Тож передруковуємо уривок із неї.

«Ще 2000 років тому апостол Павло у своєму посланні до християн писав: «Нехай гниле слово не сходить з уст ваших»… Це означає, що всяке погане слово – це не просто гріх, що загрожує нашій душі, а реальна небезпека для цілого людського організму, ба навіть – для середовища.

Як описано в газеті «За вільну Україну плюс», нецензурні слова і напівблатний жаргон стали звичайним явищем у нашому повсякденні. Матюкаються всі (від дітей до літніх людей) і всюди: на вулицях, на роботі, в навчальному закладі, на базарі, вдома тощо. Та, мабуть, мало хто знає, якої шкоди він собі цим завдає.

В інституті квантової генетики вчені протягом трьох років проводили дослідження, метою якого було виявити вплив слова на людину. За допомогою апаратури слова можна побачити, як електромагнітні коливання, які безпосередньо впливають на властивості та структуру молекули ДНК. Учені зафіксували, що нецензурні слова спричиняють мутагенний ефект, аналогічний радіаційному опроміненню, а також руйнують хромосоми. Зі зміною ядра змінюється також якість клітини тіла людини. Звідси виникають хвороби – фізичні та психічні.

Наприклад, людина постійно використовує у своїй мові лайливі слова. При цьому її хромосоми починають активно змінювати свою структуру. У молекулах ДНК починає вироблятися негативна програма, яка поступово видозмінює саму структуру ДНК. Але саме ці молекули покликані зберігати і відтворювати інформацію, саме вони відповідають за спадковість людини. То що ж ми передаємо у спадок нашим нащадкам?..

Та лайка негативно впливає не лише на людину, яка її вимовляє, а її вплив поширюється і на навколишнє середовище. Нецензурні слова змінюють структуру води настільки, що якщо нею поливати рослини, вони в’януть і вмирають. А що робиться в нашому організмі після випитої «зарядженої лайкою» води?

Існує думка, що матюки прийшли до нас разом із монголо-татарською навалою, але це не зовсім так. Ще в берестяних новгородських записах можна зустріти слово «матюк» на адресу жінки-блудниці. Тільки воно має там зовсім інший зміст – це ім’я демона, який карав жінок, що чинили блуд. Та й інші лайливі слова на Русі мали також демонічне походження. Наші пращури промовляли їх, закликаючи демонів зла. Отже, використовуючи матюки у своєму лексиконі, люди прикликають зло. Якщо це робити щодня, спочатку в людей з’являться невеличкі неприємності, потім більші, далі виникають проблеми зі здоров’ям і, нарешті, може «зламатися» саме життя. Тож перед тим, як вилаятися, подумайте, чи варте лайливе слово вашого здоров’я».

Саме, коли ми вступили у новий рік, подбаймо про очищення не тільки тіла, але й не менш важливого – душі, щоби ми не оскверняли її. Україна у давні часи була висококультурною нацією. Не засмічуймо культуру наших предків і будьмо гідними називатися Людиною. Нехай Господь нам у цьому допоможе!

Дарія Романюк, газета «Нафтовик Борислава»

Від «ТВ»: публікуємо цю статтю спеціально для одного нашого знайомого з Дрогобича, члена Національної спілки журналістів України, випускника-червонодипломника факультету іноземних мов ДДПІ і просто хорошої людини, котра, на жаль, любить полихословити в коментарях на адресу редактора «Трускавецького вісника».

(Переглядів 3 045 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу касира
  22.08.2019 | 14:40

  Запрошуємо на роботу касира в м. Трускавець! Вимоги: економічна освіта; відповідальність; чесність; уважність. Робота позмінна. Тел. 097-947-48-89 (Мар`яна). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Запрошуємо на роботу (0)24 липня у Трускавці не буде води (0)

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви