Минулий тиждень був багатим на події для Трускавця. Це і сесія міської ради, названа «чорним вівторком», і відкриття чотиризіркового «Міротелю», і новий виток напруги навколо ситуації з тарифами – тепер вже у питанні можливості вибору мешканцями послуг. А завершальним акордом тижня стало феєричне казкове дійство – подорож із сучасного Трускавця у раннє середньовіччя. Мова йде не про що інше як про шоу, котре проходило 26 травня в ландшафтному парку «Підгір’я», що обабіч готельно-курортного комплексу «Карпати» та етно-ресторану «Гражда».
– Літню сцену ми почали споруджувати ще минулого року, – розповідає генеральний директор «Карпат» Лев Грицак. – І от сьогодні на ній вперше проводимо фестиваль середньовічної культури. Мені приємно бачити, що захід є цікавим і що сюди прийшли не лише наші відпочивальники з «Карпат», але і з інших санаторіїв Трускавця, а також наші місцеві мешканці, мої дорогі трускавчани. На щастя, маємо сьогодні хорошу погоду, тож є всі шанси на успіх нашого фестивалю.
– У програмі фестивалю – не лише середньовічна музика, пісні та танці від знаменитого львівського гурту «Королі й жебраки», але і лицарські турніри, бої на мечах, стрільбища з лука та арбалету, метання списів, змагання на ходулях, а все завершиться фаєр-шоу, – розповідає Зоряна Конопельська-Петрас, завідувач клубом ГКК «Карпати». – А в наступні тижні відпочивальників «Карпат» та жителів міста чекають інші сюрпризи.
Сім годин, від третьої пополудні до десятої вечора тривало захоплююче видовище і кожен міг обрати собі те, що йому до вподоби. На початок – середньовічна музика, пісні латинською, давньофранцузькою, бретонською, фламандською мовами, презентації середньовічного одягу з детальними поясненнями його призначення, назв елементів, а також інтерактив. Так-так, хоча в середньовіччі цього слова не знали, та дуже полюбляли живе спілкування, тож і тепер артисти зі Львова не просто демонстрували одяг та мистецтво, а й долучали до цього мистецтва всіх бажаючих. Майстер-клас вивчення середньовічних танців (два бранлі – мальтійський та кінський, а також білоруська полька) викликав щире захоплення, адже він дав можливість і познайомитися з новими людьми, і вдосконалити свої вміння, і стати безпосереднім учасником фестивалю, а не просто глядачем.
До речі, фестивалі середньовічної культури вже традиційно проходять на початку вересня біля фортеці «Тустань» (село Урич Сколівського району), та тепер не потрібно було кудись їхати на побачення з середньовічною культурою, адже ця культура сама приїхала до Трускавця. Приїхала – і зачарувала своєю вишуканістю, шляхетністю, і разом з тим простотою.
– На Русі не було рицарських турнірів аж до кінця XIV століття, коли сюди прийшли поляки, – розповідає ведучий свята. – Тому те, що ви зараз побачите, було характерним не для наших теренів, а для Західної Європи.
І дійсно, на футбольному полі, яке з майданчика для майстер-класу з танців перетворюється в ристалище, появляються рицарі в важких обладунках зі сталевими мечами. З чотирьох повинен залишитися один переможець, який подолає своїх суперників. Серед глядачів помітно більше стає мужчин, адже видовище не поступається популярністю футбольним матчам чи поєдинкам з боксу. А наступною атракцією будуть стрільби з арбалету, згодом пройдуть майстер-класи з фехтування.
Перевага таких видовищ на відкритому повітрі є явною. Глядач мимоволі стає учасником, він має можливість глянути на те, що відбувається, з різних ракурсів. Цьому сприяє і рельєф ландшафтного парку, адже подивитися, оцінити, сфотографувати чи зняти на відео тут можна з різних точок. Колориту додають і весільні кортежі, які вже традиційно під’їжджають саме до «Гражди», щоб зробити знімки молодят в цьому без перебільшення одному з кращих куточків Трускавця. Доступ на територію є вільний для кожного, на відпочивальників гостинно очікують як ГКК «Карпати», так і етно-ресторан «Гражда». Сюди полюбляють приходити з малечею трускавчани всією родиною, з малечею, щоб змалечку виховувати естетичні почуття, прищеплювати любов до прекрасного.
Музика та забави в парку «Підгір’я» тривали до пізнього вечора, свято перевершило очікування організаторів.
– Я сумнівалася, чи їхати в Трускавець, чи обрати інший курорт, але тепер не маю жодних сумнівів. Адже окрім оздоровлення тіла, яке відчуваю вже в перший тиждень перебування тут, я маю можливість дійсно гарно відпочити, розслабитися, весело та цікаво провести час. А сьогоднішній середньовічний фестиваль в «Карпатах», особливо майстер-клас із танців, вкотре доводить, що ніколи не пізно вчитися. Все було дуже корисно, повчально та гарно, – поділилася своїми враженнями з кореспондентом «Трускавецького вісника» відпочивальниця з Волині Галина Іванівна.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень