Минулого тижня в Бориславі побували заступник голови Львівської облдержадміністрації Ліліана Станіславівна Гримська та новопризначений начальник Головного управління охорони здоров’я Львівщини Сергій Мирославович Федоренко. Мета поїздки високих посадовців до Борислава – ознайомлення зі станом медицини міста. За результатами ознайомлення із діяльністю центральної міської лікарні та її пологового відділення заступник голови облдержадміністрації Ліліана Гримська спільно з начальником головного управління охорони здоров’я області Сергієм Федоренком провели нараду, на якій обговорили із бориславськими медиками виявлені недоліки та шляхи їх усунення.
За висловом Ліліани Гримської серед основних завдань перед медициною області повинні стояти морально-етичні проблеми самих медпрацівників. Медикам потрібно перестати формально ставитись до хворого, повернути повагу до медицини, бути добрими та щирими до людей. І люди тоді оцінять якість їхньої роботи.
У ході ознайомлення із діяльністю пологового будинку високі посадовці зі Львова не знехтували нагодою безпосередньо поспілкуватися із хворими, які перебували у відділенні. Адже, на думку головного лікаря області Сергія Федоренка, саме ставлення лікарів, медичних сестер, санітарок до хворого визначає якість роботи усієї галузі.
Увага до діяльності пологового відділення представників обласної адміністрації не випадкова. Міський пологовий будинок чи не єдиний медичний заклад міста, який відновив свою діяльність після повного занепаду. І не просто відновив діяльність. А поступово починає завойовувати авторитет серед породіль не лише Борислава, але усієї Дрогобиччини. Тут народжуються не лише бориславці, але й маленькі громадяни сусідніх із Бориславом міст — Трускавця, Стебника, Дрогобича та району. Із 340 новонароджених у Бориславі лише 217 малят виявилися корінними бориславцями. Решта — діти із сусідніх із Бориславом міст та сіл району. З початку року у місті народилося четверо близнят, а невдовзі появиться перша трійня.
Мешканка Дрогобича Надія Серафим народжувала у Бориславі другу дитину. Мати щаслива появою на світ донечки, яку ще задовго до пологів вирішили назвати Іванкою-Софійкою. Жінка не приховує, що довго думала над тим, де народжувати другу дитину. Схвальні відгуки про тутешнє пологове відділення спонукали зупинитися на Бориславі. Не шкодує. А навпаки – дуже вдячна за увагу та турботу медперсоналу до себе та новонародженої донечки.
Вдячна персоналу пологового відділення і молода мама із Борислава Олександра Овчар. У неї нещодавно народився синочок, то щаслива мама просила щиро подякувати медпрацівникам відділення за професійність та чуйне ставлення до себе та усіх породіль. Медики, за твердженням молодої мами, з великою турботою ставляться як до жінок, так і до щойно народжених немовлят. Сприйняття лікарями породіль, як своєрідних об’єктів, про що так багато говориться у місті, молода мама на собі не відчула. Навпаки приємно, що у ці особливі хвилини життя жінки не обділені увагою медперсоналу відділення. У палатах світло, чисто і затишно. Лікарі та медсестри виявляють достатню турботу про здоров’я новонароджених діток та їхніх матерів. Причому робиться це щиро, без будь-яких натяків на якусь додаткову вдячність чи оплату. Жінки-медики не просто допомагають освоювати «ази» материнства, а й діляться набутим досвідом догляду за немовлям, а головне – розкривають дрібні жіночі таємниці, які не знайдеш у жодній додатковій літературі.
Головний лікар міської лікарні Богдан Блистів, безперечно, радий, що навколо пологового відділення формується позитивний імідж. Проте пан Богдан також визнає, що, як і кожний медичний заклад міста, пологовий має свої «вузькі» та проблемні місця. Вони породжені недостатнім фінансуванням на проведення капітальних та поточних ремонтів, придбання сучасної медичної апаратури, браком медикаментозного забезпечення, необхідністю заміни м’якого інвентарю, відсутністю коштів на харчування хворих. Ситуація у пологовому ускладнюється процесом зміни поколінь. Йде природній процес омолодження колективу, а він, як відомо, не завжди проходить безболісно.
Та, попри вищезгадані об’єктивні та суб’єктивні труднощі, головний лікар ЦМЛ Борислава не приховує, що місто може гордитися, оскільки за гри роки пологовий будинок вдалося перетворити у сучасний повноцінний медичний заклад, який здатен надавати повноцінну медичну допомогу населенню.
Із 2004 по 2006 рік пологовий будинок міста був закритий, як медичний заклад, який непридатний для надання повноцінної медичної допомоги населенню. І лише у 2007 році після серйозного ремонту пологове відділення міської лікарні знову почало приймати пацієнтів.
Для відновлення роботи відділення зроблено було дуже багато. Зведено шатровий дах над лікувальним корпусом та харчоблоком. Виконано внутрішній ремонт приміщень та частково відремонтовано фасад. Завдяки спонсорській допомозі ПП «Альянс» у пологовому відділенні встановлено 32 металопластикових вікна і 18 дверних блоків. Зараз тут облаштують енергозберігаючу котельню відділення.
Суттєво оновилося медичне обладнання закладу. Завдяки сприянню головного управління охорони здоров’я Львівської області у рамках обласної програми «Подолання материнської та дитячої смертності» міське пологове відділення отримало сучасне устаткування на загальну суму майже на мільйон гривень. Це і апарат штучної вентиляції легенів, і сучасний кардіограф, і апарат для визначення білірубіну у новонароджених дітей, і реанімаційний монітор, і лампа для лікування жовтяниці у новонароджених, і сучасна система УЗД та переносний апарат УЗД, і два неонатальні столи із підігрівом, а також сучасний інкубатор для новонароджених дітей.
У ході ознайомлення із роботою пологового відділення представники облдержадміністрації пообіцяли і надалі допомагати бориславським медикам у забезпеченні сучасним обладнанням, а також сприяти відновленню та розвитку медичної галузі міста. Адже, на переконання начальника головного управління охорони здоров’я Сергія Федоренка, найголовніше завдання медиків області полягає у тому, щоб створити такі умови і режим роботи, за яких, практично, кожен хворий знатиме, що є влада, яка про нього турбується, є лікувальні заклади, куди він за погреби може звернутися за допомогою, і знати, що ця допомога буде йому надана.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень