Здавалося, саме небо підказувало: влада не мед, а важкий хрест

01.10.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Середа. Щойно розвіялися сутінки. Ще біля магазинів, які торгують “секондхендом” нікого нема, а біля дверей ратуші в Дрогобичі вже чекають люди. Перший день реєстрації кандидатів у депутати, й представники різних партій зі списками своїх кандидатів займають чергу, щоб їх зареєстрували якщо не першими, то в числі перших. Бояться, що виборці – розчаровані, трохи збайдужілі – можуть недочитати до кінця, а вибрати когось із перших.

Фактично розпочався перший тиждень виборчої гонки, хоча формально виборча кампанія вже в розпалі. Саме цього понеділка політичні сили регіону взяли старт, щоб фінішувати 31 жовтня або з лаврами переможців, або ж з очима Сірка – посоромленими від недовіри виборців. Та наразі всі ще вірять, що перемога буде за ними. Надіються навіть ті, в кого практично жодних шансів нема. Ми ж виховані на казках, а тому сподіваємося на диво. Хтось начитався гороскопів й свято переконаний, що на кінець жовтня зірки будуть розташовані так, що весь електорат гамузом піде голосувати за нього. Але більшість знає, що під лежачий камінь вода не потече й жодні гороскопи не поможуть, якщо не будеш діяти.

Цього понеділка розпочалося висування кандидатів у депутати, в міські, селищні та сільські голови. Символічно, що в цей день святкували величне християнське свято Воздвиження Чесного Хреста. Здавалося, самі небеса нагадували людям, які зібралися в похід за владою, що на кожного із переможців чекає важкий хрест, якщо він тільки щиро вирішив послужитися громаді.

Особливо важкий хрест доведеться нести майбутньому міському голові Стебника. Це буквально фізично відчував лідер партії “Громадянська позиція”, голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко, коли його автомобіль гепався на численних ямах та вибоїнах, щоб дістатися до Будинку культури, де на запрошення міської організації партії він мав зустрітися спочатку з партійним активом, а потім зі звичайними стебничанами.

Зустрічали Анатолія Гриценка голова міської організації “Громадянської позиції” Олег Ковальчин та депутат Дрогобицької міськради Петро Старосольський, якого днем згодом висунули кандидатом на міського голову міста калійників. І вже те, що сам лідер партії на самому старті виборчої кампанії мав зустріч з ним, свідчить про високий ступінь довіри.

Самі ж стебничани продемонстрували, що вони не розчаровані діяльністю в парламенті пана Гриценка. Малий зал, де вирішили проводити захід, вони заповнили по вінця. Стояли люди в проходах і навіть у коридорі. Іскра невдоволення пронеслася по всьому залу. «Невже для Гриценка не знайшлося більшого приміщення?”, – чулося то там, то тут. Та голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, відчувши, що небезпечно давати волю невдоволенню, швидко розрядив ситуацію, мовляв, як військовий, він не має права запізнюватися на другу зустріч, а перехід до великого залу, який ще доведеться озвучувати, забере багато часу. І люди, які знають про пунктуальність колишнього міністра оборони, вирішили слухати його стоячи.

Стебничани не здивувалися, що київський гість добре володіє ситуацією в місті. Минулого року він два тижні разом з дружиною жив у Бориславі, їздив регіоном і цікавився станом справ у наших містах, селах і селищах. Бував і у Стебнику. Тому проблеми міста, яке розвивалося навколо одного містоутворюючого підприємства ДГХП “Полімінерал”, йому добре відомі. Й коли йому натякнули, що коштів на допомогу “депресивному” Стебнику нема, він відповів: “Кошти в державі є, держава коштів не має”. Далі розшифрував, мовляв , влада вирішила віддати Фірташу так званий борг, а це – весь бюджет армії, міліції та інших силових структур разом узятих та ще півмільйона гривень. Не коштів бракує, а моральності. Тому й гаслом їхньої партії є “Моральність, відповідальність, професіоналізм.”

Коли лідер «Громадянської позиції» ще перебував у Стебнику, в Дрогобичі пористи проводили свою партійну конференцію з висунення кандидатів у депутати та кандидата в мери. Кандидатом на посаду міського голови висунули Миколу Походжая.

Щойно завершилася конференція пористів, розпочалася конференція міської організації Партії Регіонів України. Понад 200 осіб зібралося у філармонії, а в той час вся політична еліта Дрогобича завмерла в очікуванні: висунуть місцеві регіонами кандидатом у мери Олексія Радзієвського чи ні? Однак напруга не знята. Делегати конференції висунули кандидатом у мери Стебника Миколу Гориславського, а кандидата на посаду міського голови Дрогобича, як наголосив голова міської організації Партії Регіонів України Сергій Гориславський, будуть висувати 1 жовтня. Він також дав зрозуміти, що цим висуванцем буде саме Олексій Радзієвський.

Християнські демократи висунули кандидатом у мери Миколу Гука. А ось дрогобицькі рухівці на своїй конференції вирішили не висувати кандидата на посаду міського голови, а підтримати єдину кандидатуру від усіх національно-демократичних сил і тим самим вчинили по-християнськи. Завершувалося свято Воздвиження Чесного Хреста…

Іван Швед, газета «Вільне слово»

(Переглядів 7 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви