Бюджет Трускавця прийнято, влада та опозиція примирилися

19.05.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Четверте пленарне засідання 31 сесії Трускавецької міської ради 5 демократичного скликання тривало в середу близько півтора години – орієнтовно з 14.30 до 16.00. Цей час умовно можна поділити на дві частини – 1) оголошення депутатських запитів та конфронтація міського голови із частиною фракції «Наша Україна», 2) конструктивна робота всіх присутніх щодо прийняття бюджету.

Розпочалося все з суперечок навколо регламенту – чи мають право депутати змінювати порядок денний посередині сесії, вносячи нові запити, які підтримує більшість і таким чином збільшуючи кількість питань, які варто розглянути. Кожна зі сторін опиралася на ті чи інші статті регламенту Трускавецької міської ради – хто на 41, хто на 128 – 130. Суперечка могла б зайти в глухий кут, розпочалися словесні перепалки, зокрема між депутатами фракцій «Відродження» та «Наша Україна» (Галина Умнова та Петро Іванишин) і тільки втручання депутата від «Третьої сили» Наталії Петрівської, яка присоромила особливо гарячі голови, врятувало ситуацію. Подаємо текст її виступу: «Хлопці, та поважайте себе, ви ж себе зневажаєте, кричите. Пам’ятайте, що за вами люди стоять. Ви взагалі маєте совість? Я розумію, що особисто вам не треба бюджету, а вчителі, лікарі не отримують зарплати…» Після цього депутати приступили до конструктивної роботи, погодившись продовжити розгляд питання бюджету на 2010 рік, як це і було узгоджено в кінці робочого дня минулої п’ятниці та відмовившись від заслуховування інформації про виконання бюджету-2009. Тим більше, що, як зазначив Микола Федоричак, начальник управління фінансів ТМР, при прийнятті бюджету-2010 (а це мало бути зроблено в кінці 2009 року) заслуховується звіт про виконання бюджету-2008.

Однак ще перед розглядом бюджету кілька депутатів виступило із запитами та зверненнями. І ось які питання в них порушувалися. Біля Стуса, 1 з’явився кіоск незрозумілого походження, депутат вже звертався із запитом, проте відповідь посадовців його не задовольнила, люди готові йти висловити своє обурення з цього приводу на сесії. «Я зробив висновок для себе – більше людей стримувати не буду», – зазначив депутат Ігор Пілько, який порушив це питання. Депутат Іванишин зачепив проблему водопостачання, депутат Юник висловив пропозицію створення диспетчерської служби, підпорядкованій безпосередньо міськвиконкому, яка б заробляла гроші в міський бюджет з перевезень на Дрогобич, Борислав, Стебник, Львів тощо. Виступили теж ще два депутати з «Нашої України».

Начальник фінансового управління міської ради Микола Федоричак представив проект бюджету-2010, а голова бюджетної комісії Ігор Гарванко подякував всім депутатам за активну роботу над формуванням цього важливого для міста документу. Близько половини дня (в понеділок, 18 травня) значна кількість депутатів витратила на те, щоб бюджет «вилизати», щоб скорегувати видатки, віднайти нові джерела доходів та дійти до консенсусу. Безпосередньо на сесії внесли ряд змін – додали 70 тисяч для Управління праці та соцзахисту, з яких 60 – на газові плити для мало імущих, а 10 – для стипендії дитині-сироті. Для відділу у справах сім’ї, молоді та спорту додали 10 тисяч, а для культури – 100 тисяч (конкретно на відзначення державних свят). Медицина «збагатилася» на 500 тисяч, будуть виділені кошти і для тих ОСББ, які створять в цьому році. Як зазначив депутат Юрій Яворський, ми маємо не проїдати кошти, а стимулювати розвиток міста, з ним погодився і міський голова, і більшість депутатів. Юрій Михайлович заявив, що чув виступ міністра ЖКГ Попова відносно того, що новостворені ОСББ отримають додаткові кошти від держави, цей процес потрібно стимулювати, в Трускавці особливо, КП «Наше місто» вже над цим працює. Депутат Іванишин подав 12 пропозицій, з них 5 – по наповненні дохідної частини. Підсумував виступи депутатів голова фракції «Наша Україна» Ігор Пілько, який заявив, що хоче дожити до того часу, коли Лев Ярославович, міський голова Трускавця, не лише буде арбітром, а консолідуватиме всіх депутатів. І не тільки депутатів, а й вестиме діалог зі всіма суб’єктами підприємницької діяльності. Теж п. Пілько зажадав почути думку мера відносно оптимізації структури виконкому, відділів та управлінь міської ради, на що Лев Грицак відповів, що він не хоче йти шляхом, який пропонує мер Дрогобича Микола Гук відносно звільнення 20% (40 чоловік) відділів та управлінь в Дрогобичі. У Трускавці вже скорочено кілька штатних одиниць тих, хто йде на пенсію чи звільняється за власним бажанням, цей природній процес триватиме і надалі (тобто без зайвих звільнень, але і нових працівників не приймають). «Ми повинні доводити штат до оптимального рівня, не викидаючи людей на вулицю», – зазначив Лев Ярославович.

У виступах депутатів та мера звучало, що йдуть важкі роки, проте вчувався і оптимізм. Врешті-решт питання бюджету було поставлено на голосування. Бюджет міста Трускавця на 2010 рік було прийнято одноголосно 31 присутнім голосом у залі. Наступне пленарне засідання – в четвер, 20 травня, о 10.00. Кожен покидав цей зал із задоволенням та полегшенням. Сокиру війни відкладено, настав час розкурити люльку миру. Проте чи довго її куритимуть, невідомо, адже, як зазначає МОЗ, куріння шкодить здоров’ю.

Володимир Ключак

(Переглядів 29 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , , , , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви