Мер міста прозвітував про роботу органів виконавчої влади – перед громадою і перед радою

22.04.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Трускавець вид на санаторіїУ вівторок, 20 квітня, в концертному залі санаторію «Карпати» відбувся звіт міського голови Трускавця Лева Грицака перед громадою міста. Звіт розпочався о 17 годині, в кінці робочого дня, тому послухати свого мера трускавчан зібралося досить багато – зал був переповнений. Привела своїх прихильників на звіт за виконану роботу за 2009 рік і опозиція – БЮТ та «Наша Україна», кілька депутатів з цих фракцій теж були присутні в залі.

Близько години Лев Ярославович розповідав мешканцям про те, яким чином виконувався бюджет міста, куди скеровувалися кошти, що було зроблено, а чого зробити не вдалося. Фінансово-економічна криза в Україні та світі внесла свої корективи і в життя курортного Трускавця, окремі проекти, які планувалося зробити на початку 2009 року, втілити в життя так і не вдалося. Проте багато було і зроблено, серед важливих здобутків 2009 – введення в експлуатацію плавального басейну ДЮСК «Спортовець», заміна вікон та дверей в закладах освіти та медичних установах в рамках програми впровадження енергозберігаючих технологій, ремонт ряду вулиць міста, а також центральної площі Незалежності з прилеглою вулицею Степана Бандери, ремонт даху в дитячій школі мистецтв. На таблицях слайд-шоу  демонструвалися дані про те, скільки коштів надійшло в міський бюджет і як їх було використано. А використовувалися кошти згідно з бюджетом, прийнятим депутатами міської ради, в тім і бюджетом розвитку.

Після звіту мешканці міста задали ряд запитань меру. Серед виступаючих, які представилися – Володимир Шиманський, Іван Шило, Леся Дідик, Олег Шоломіцький, Ігор Івашків, Руслан Солонець, Оксана Скальська, Іванна Спурза, Єва Татарська, Люба Палінська, Мазепи Шість та інші. З репліками виступило і кілька депутатів, хоча звіт мера перед міською радою запланували на четвер. Проте мало з питань, які були порушені людьми, стосувалися роботи мера чи міської ради в цілому. Серед таких назвали поганий стан вулиці Сагайдачного, незаасфальтування внутрішньоквартальних проїздів по Івасюка, звільнення чи переведення на нижчу платню працівників в окремих санаторіях міста, проблеми житлово-комунальної сфери. На всі закиди люди мали змогу отримати ґрунтовну відповідь міського голови чи представників тих чи інших відділів.

Інші ж питання стосувалися справ, які можна було вирішити в робочому порядку – легалізації автономного опалення, проблеми гуртожитку по Сагайдачного, 3, узгодження меж  земельних ділянок, невидача довідок членам ОСББ, доцільності проведення Всеукраїнського фестивалю екстремальних видів спорту «Трускавецький Драйв-2010», проблеми підприємців, які працюють в ТзОВ «Славутич», протікання дахів в окремих будинках, відселення жильців з будинку, де проживають сестри-служебниці тощо. Із словами щирої вдячності за турботу про мешканців міста виступила одна з пенсіонерок, вона вручила меру міста в знак поваги та пошани букет квітів.

В загальному звіт трускавецького міського голови перед громадою тривав близько трьох годин. Навіть після його завершення окремі мешканці обговорювали з мером проблеми, які в основному стосувалися житлово-комунальної сфери – по гарячих слідах вивчити наболілі питання та вирішити їх доручено виконуючому обов’язки генерального директора КП «Наше місто» Олексієві Балицькому.

Натомість в четвер, 22 квітня, мер міста Трускавця звітував про роботу органів виконавчої влади міста перед депутатами на їхню вимогу. Розгляд цього  питання зайняв цілий робочий день – з 10 ранку до 6 вечора, адже саме тоді було розставлено всі крапки над «і». Міському голові довелося знову близько півтора години зачитувати про все, що вдалося зробити в місті і що виконати не вдалося в 2009 році, хоча кожен з присутніх депутатів текст виступу мера мав перед собою. Близько години часу було витрачено на відповіді Лева Ярославовича на запитання депутатів, їх поставили пп. Пілько, Яворський, Процишин, Юник, Лаврінок, Шумин та Крамар. Депутати не підтримали прохання члена міської асоціації інвалідів про надання слова для виступу. Після 20-хвилинної перерви розпочалося обговорення звіту про роботу органів виконавчої влади, в якому взяли участь депутати Сарахман, Лаврінок, Юник, Маринкевич, Свіжинський, Пілько та Лобик, після чого слово для завершального виступу взяв мер міста Лев Ярославович Грицак. Він зазначив, що окремі аргументи його опонентів були неправдивими, надуманими чи дріб’язковими, а над іншими пообіцяв попрацювати та недоліки виправити. Міський голова подякував опозиції за науку життя і сказав, що за минулий рік, а саме за цей період оцінювалося діяльність органів виконавчої влади Трускавця, було зроблено багато. Здавалося б, що настав час визначатися і показати громаді міста, хто є хто, проте опозиційні сили вирішили, що громада не повинна знати, хто з депутатів міської ради чим дихає і депутатом Яворським було внесено пропозицію провести таємне голосування. За це процедурне питання проголосувало 19 депутатів, після цього з голів фракцій було сформовано лічильну комісію з 7 чоловік, які з-поміж себе обрали її голову та секретаря. Так, головою тимчасової лічильної комісії було обрано Йосипа Свіжинського, представника партії «Відродження», а секретарем – депутата Процишина з «Нашої України».

Депутати довго обговорювали, який текст повинен міститися в бюлетені для таємного голосування і лише ґрунтовна відповідь керівника юридичного відділу міської ради Наталії Потічної поклала край цим безплідним суперечкам. Врешті-решт, голосування відбулося, в ньому взяло участь 36 депутатів. Думки депутатів міської ради з приводу того, чи робота органів виконавчої влади Трускавця задовільна чи незадовільна, розділилися майже порівну. А це свідчить, що опозиція дещо набрала в силі, а міському голові потрібно зробити ряд важливих рішень, в тому числі і кадрових, для того, щоб покращити роботу окремих відділів міської ради.

Питання звіту мера міста викликало великий резонанс у Трускавці. Толерантне та конструктивне відкрите спілкування мешканців з міським головою у вівторок різко контрастувало з підкилимними іграми депутатів у четвер. Позбавлення громади інформації на те, яку ж позицію відстоює той чи інший депутат, намагання зміцнити свої особисті позиції на виборах міського голови, які відбудуться не швидше, ніж через рік, неможливість визначити позицію окремих фракцій щодо оцінки діяльності міської влади певною мірою дестабілізує ситуацію в місті. Мешканці висловили свої зауваження міському голові в безпосередньому спілкуванні з ним, а от депутати своїми деструктивними діями підірвали авторитет міської ради як колегіального законодавчого представницького органу в очах багатьох. Проте навряд чи варто очікувати, що події із звітом мера за роботу в 2009 році кардинально змінять ситуацію в місті – на даний момент ніхто з його опонентів не може похвалитися більшою довірою громадян чи симпатіями виборців, ніж Лев Грицак. Які ж висновки зробить сам Лев Ярославович  з подій 22 квітня, покаже час, можливо найближчий.

Володимир Ключак

Грицак є

View Results

Loading ... Loading ...

(Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви