Марія Бокало: «Молочна продукція «Карпатські луки» у соціальний магазин «Ромашка» відпускається за собівартістю»

19.10.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Трускавець – всесвітньо відомий бальнеологічний курорт. Окрім цілющих властивостей «Нафтусі» важливу роль у лікуванні та оздоровленні відпочивальників відводиться дієтичному харчуванню, яке на 60 відсотків складається з молокопродуктів. Молочну продукцію у санаторно-курортні заклади Трускавця, дошкільні та шкільні установи, у магазини міста постачає потужне підприємство молочний комплекс «Карпатські луки».

У 2007 році, напередодні Дня Конституції і 180-ліття курорту, цей молочний комплекс було здано в експлуатацію. Шлях до цієї неординарної події був довгий і нелегкий. Міський голова Лев Грицак всіма силами підтримував будівництво молочного комплексу. А побудували у Трускавці вкрай необхідний об’єкт сім’я Меркулових (Олена та Олександр) з Кривого Рогу.

Про те як працює молочне підприємство сьогодні та які умови створені для працівників, з чого складається продукція та чи містить вона рослинні добавки розповість директор молочного комплексу „Карпатські луки” Марія Олексіївна Бокало.

– Доброго дня! Маріє Олексіївно, розпочну з того, що молочний комплекс у Трускавці функціонує вже три роки. Чи є він успішним на ринку?

– Так. За три роки нашої праці ми досягли дуже вагомих успіхів, удосконалили багато нових видів молочної продукції, яку виробляємо лише з тваринних жирів. „Карпатські луки” виготовляє згущене молоко і вже другий рік всю кисломолочну продукцію на натуральних заквасках. Ці закваски та обладнення для нас постачає спеціальна фірма, вони ж консультують нас і ми надалі будемо вдосконалювати свою співпрацю. Зараз молочний комплекс працює над дитячим харчуванням. Для того, щоб виготовляти його, необхідне молоко вищого ґатунку. Тому ми розробляємо проект будівництва молочної ферми, яка буде розрахована на 1000 штук поголів’я. Під її будівництво відведена земельна ділянка в Жидачівському районі, в селі Тисарів.

– Скажіть, будь ласка, скільки робочих місць було створено при запуску молочного комплексу «Карпатські луки» і скільки людей працює там сьогодні?

– При запуску було створено 80 робочих місць, а на даний час їх 120.

– Це наповнення до міського бюджету?

– Так.

– Маріє Олексіївно, яку саме продукцію випускає комплекс і, найголовніше, чи містить вона ГМО (генномодифіковані добавки)?

– Ні. Ми працюємо лише на натуральній сировині та тваринних жирах. Рослинних жирів у нашій продукції зовсім немає, тому вона малого терміну зберігання і не містить стабілізаторів. Та більшість населення не розуміє, що 15-18 днів придатності не хороша продукція. Натуральні продукти більше 3-5 діб не можуть зберігатися, так зазначено в ГОСТ.

– Скажіть, будь ласка, Ви так і надалі будете працювати чи можливо будете змінювати технологію виробництва?

– Змінювати не будемо. Ми її вдосконалили, тепер будемо тільки розширювати.

– А хто Вам сьогодні складає конкуренцію?

– На даний час, у нас є конкуренти тільки по обсягах сировини, а по випуску продукції  ніхто нам конкуренції не складає. Зрештою, я ще не зустрічала торгові марки, в яких  продукція мала б термін придатності 3-5 діб.

– Ви тісно співпрацюєте з владою у місті та за цінами виробника відпускаєте молочні продукти у нещодавно створений соціальний магазин «Ромашка». Чи вигідно вам надавати такі послуги?

– Це наша зобов’язаність перед малозабезпеченим населенням. У нас є домовленість з міським головою Левом Грицаком, згідно якої молочна продукція  «Карпатські луки» у соціальний магазин «Ромашка» відпускається за собівартістю.

– Тобто, як Ви виготовляєте, за тією ж ціною продаєте, без жодних накруток?

– Так, без жодних накруток.

– Які плани у Вас як у директора підприємства і чи плануєте розширятися?

– Наша мрія – побудувати товарно-молочну ферму та мати свою сировину вищого ґатунку без добавок. Взагалі, отримати від населення молоко вищого ґатунку дуже важко, але у нас є спеціальна форма заготівлі молока. Коли воно надходить до молочного комплексу, його ж одразу фільтрують на молокоприймальних пунктах. Вся сировина приходить на завод вже очищеною. І це ще не та якість, якої б ми хотіли. Тому, для покращення якості ми і плануємо будівництво товарно-молочної ферми.

– Чи окупився Вам завод?

– (Сміється). Ще ні.

– Дякую за розмову і сподіваємось на втілення ваших мрій та задумів у життя.

Інтерв’ю провела Анастасія Лук’янова

(Переглядів 594 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви