В четвер, 14 лютого, розпочала роботу двадцять п’ята сесія Трускавецької міської ради. Розпочалося перше засідання досить спокійно і розмірено в робочому порядку – з депутатських запитів та звернень, хоча відчувалося, що в залі витає дух інтриги та скандалу. Адже вже перше питання – затвердження програми соціально-економічного розвитку з інвестиційною програмою, тобто розподілом коштів бюджету розвитку – обіцяло стати гарячим та спірним попри тривалі обговорення в бюджетній комісії.
А в запитах депутатів турбували здебільшого побутово-комунальні питання. Так, Володимир Чапський занепокоєний станом дороги біля будинку №9 на вулиці Данилишиних і можлими зсувом та відсутністю водопостачання на верхніх поверхах цього ж будинку. До депутата Ігоря Стасика звернулася сім’я, у якої в квартирі прогнулася плита-перекриття. Тож прохання родини і депутата до заступника міського голови Петра Нестерівського – взяти під контроль та вирішити небезпечну для життя проблему. Відновленням електроосвітлення та дорожнього покриття на вулиці Симоненка стурбований депутат Богдан Габшій, та поки що отримує лише відписки від комунальників та виконавчої влади.
Питання відновлення поїздів Дніпропетровськ-Трускавець та Харків-Трускавець знову піднімав Євген Юник! Не залишати це життєво важливу для Трускавця проблему попри відписки з Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури закликав і депутат обласної ради Олексій Балицький. Обласна рада вже розглядала це питання, прийняла відповідне рішення про звернення у вищестоящі органи, також отримала відписки, – проінформував обласний депутат, та висловив переконання, що треба з чіткими аргументами продовжувати відстоювати відновлення поїздів. Адже в літній період поїзд Дніпропетровськ-Трускавець просто не міг бути нерентабельним, як про це пишуть чиновники від залізниці.
А перше питання порядку денного – розподіл 4 млн. 200 тисяч гривень бюджету розвитку – було названо офіційно «Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2012 рік та затвердження програми на 2013 рік». Головні камені спотикання інвестиційної програми: на ціле місто на підтримку ОСББ – об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які так закликає створювати міський голова на всіх прийомах громадян – виділяється 300 тисяч гривень. І то ці кошти підуть на два(!) далеко не найстаріші будинки. А на ремонт двох корпусів міської ради заплановано виділити 600 тисяч гривень – 400 тисяч на Бориславську,1 та 190 тисяч на Бориславську,2.
Ще 250 тисяч гривень все таки вирішено витратити на придбання автотранспорту. Але зовсім драстичне придбання автомобіля для міського голови замінили на купівлю міні вену для комунального підприємства, мовляв, щоб мали змогу займатися комерційною діяльністю. Тобто п’ята частина й так невеликого бюджету розвитку піде на утримання та покращення життя адміністрації. А міський голова н прес-конференціях розповідає, як важко працювати органам місцевого самоврядування…
Не приймати інвестиційну програму в такому вигляді закликали депутати Ігор Пілько, Богдан Процишин. «Програма називається соціально-економічного та культурного розвитку. А тут немає нічого соціального та культурного. Не згадано про корпуси школи мистецтв, зате не забули про корпуси міської ради»,- зокрема, відзначив Анатолій Стародуб. «А ви зробіть дорогу і дайте громаді кошти від «Нафтусі» – роздратовано закинув депутату міський голова, тиснучи на його приналежність до «злочинної організації ЗАТ «Трускавецькурорт». Проголосувати за питання таким, як воно є, бо зупиниться фінансування, закликали депутати Євген Юник та Юрій Беднарчук. Богдан Процишин запропонував поіменне голосування. І тут міський голова погодився на це та як мисливець «розвів» депутатів справді як благородних оленів – швиденько поставив на голосування питання «в цілому» без голосування «за основу» та врахування пропозицій, зокрема Ігоря Пілька перенаправити 250 тисяч гривень з придбання автотранспорту на підтримку ОСББ, та Анатолія Стародуба 130 тисяч гривень виділити краще на музей Біласа, а не на майданчик перед ним.
І 31 депутат – Юрій Беднарчук, Василь Белз, Олександр Біліченко, Володимир Возняк, Ігор Гарванко, Іван Герльовський, Михайло Гладкий, Роман Калічак, Олег Кіселичник, Руслан Крамар, Андрій Кульчинський, Михайло Малащак, Сергій Мицик, Сергій Мойсеєв, Володимир Наконечний, Святослав Павлечко, Віктор Павлик, Олена Пилат, Наталія Пономаренко, Володимир Попик, Володимир Симович, Іванна Спурза, Ігор Стасик, Богдан Стасишин, Олександр Ткаченко, Михайло Хомич, Петро Шумин, Євген Юник, Андрій Юник, Олег Ярема та міський голова у відкритому поіменному голосуванні підтримали запропонований виконавчою владою розподіл однієї п’ятої бюджету розвитку на потреби цієї ж влади без змін та доповнень. Утрималися лише Богдан Габшій, Тарас Данилюк, Михайло Кіселичник, Ігор Пілько, Богдан Процишин, Анатолій Стародуб, Ігор Струбіцький, Володимир Чапський, Павло Швець.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень