Гроші будуть, але чи їх вистачить?

15.12.2015 | Filed under: Публікації

Третя позачергова сесія Трускавецької міської ради VII демократичного скликання була присвячена всього одному питанню – «Про внесення змін до показників бюджету Трускавця на 2015 рік». Здавалося б, шановний депутате, прийди, проголосуй і можеш бути вільним. Та на рівному місці розпочалася дискусія – чи варто витрачати 80 тисяч гривень на святкування Різдвяно-Новорічних свят і чи варто місту купувати снігоприбиральну машину. Тож замість очікуваних 15-20 хвилин сесія затягнулася на близько дві години часу.

Після виконання Державного гімну України присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблого в зоні АТО трускавчанина Андрія Шіхта, чий похорон відбувся 14 грудня. Згодом з Днем народження привітали депутатів Андрія Степаненка та Миколу Сеньківа. Один-єдиний депутатський запит, який озвучив депутат Василь Тимчишак, стосувався можливості надання санітарно-оздоровчими закладами міста допомоги соціально незахищеним мешканцям, особливо малозабезпеченим сім`ям. Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, соціальний напрям координує секретар ради Наталія Пономаренко.

Доповідаючи питання «Про внесення змін до показників бюджету Трускавця на 2015 рік», начальник фінансового управляння ТМР Микола Федоричак розповів, що ж стало причиною внесення коректив у запланований бюджет. В першу чергу це те, що зарплату бюджетників планували піднімати з 1 грудня 2015 р., а підняли з 1 вересня. Ну і другий важливий фактор – різке подорожчання енергоносіїв.

З 3,5 мільйонів, які потрібно додати на зарплату, левова частка припадає на освіту, на другому місці – медична галузь. Певні пертурбації стосуються і культури – залишок коштів від закупівлі батарей для музею (біля 3 тис. грн.) та зекономлені кошти на мікропроекті (5 тис. грн.) пропонується скерувати на встановлення електричного опалення в центральній бібліотеці на вул. Дрогобицькій. Але якщо по цих 8 тисяч гривень зауважень не було жодних, то по придбанні снігоприбиральної машини для КП «Парк курортний» дискусію започаткував депутат Василь Вовчанський. Він же висловив сумнів у доцільності витрачати 80 тисяч гривень на встановлення ялинки.

Після цього почалася тривала балаканина, в якій взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, депутати Вовчанський, Мицько, Габшій, Цехмейстер, Грабовський, Сеньків, Бучкович, Савченко та інші. Але безплідною ця розмова не була – виявилося, що зловживань у попередній владі Р. Козира було немало, тож питання щодо кримінальної відповідальності за содіяне є вкрай важливим. Так, для прикладу, депутати попереднього скликання (а серед них – Вовчанський, Стародуб, Габшій, Кульчинський, Герльовський та деякі інші) і близько не знали, що машину-порохотяг, придбану за 250 тисяч євро, продають на аукціоні. Місто могло зберегти машину, заплативши 400 тисяч, але відповідальні за це особи чомусь приховали цю інформацію від депутатів. Отож комунальне підприємство у Стрию купило цю супер-машину за 250 тисяч гривень. Депутат від «Народного контролю» Святослав Грабовський переконаний, що відповідальність за приховування інформації повинні понести конкретні посадові особи, у  тому числі екс-мер Р. Козир.

Врешті-решт єдине питання порядку денного було проголосоване 23 голосами «за», утримався тільки один депутат Вовчанський.

Та на цьому сесія не закінчилася – депутати і далі слухали начальника фінансового управління, котрий розповів про плановані зміни в податковому та бюджетному кодексах. Як зазначив Микола Федоричак, прикро, що такі зміни запроваджуються в кінці року і не були обговорені з широкою громадськістю, або хоча б з Асоціацією міст України. Адже тепер знову частина коштів, яка залишалася на місцях, йтиме з міста в область чи в Київ. Натомість видатки, які обтяжують міський бюджет, зростуть. Так, для прикладу, тепер місцева влада має компенсувати витрати перевізникам за перевезення пільгових категорій пасажирів. Пільги на оплату послуг зв’язку (для Трускавця це близько 300 тисяч гривень) теж оплачуватимуться з міського бюджету.

Найгірше те, що єдина ставка податку, яка раніше йшла 100% в міський бюджет, тепер поповнюватиме скарбницю міста тільки на 45%. Решта йтиме в область (30%) та до загального державного кошика (25%). Встановлюється фіксована єдина ставка податку від зарплати у розмірі 18%. Всі юридичні особи мають перейти на загальне оподаткування.

Будуть скорочення в освіті та медицині – це пов’язано з наданням державних субвенцій. Їх наступного року планують дати менше, ніж цього року (хоча в 2015 р. субвенцій держави не вистачало для нормального функціонування закладів освіти та охорони здоров`я). Як образно висловився міський голова Андрій Кульчинський, скорочення в лікарні можуть бути зроблені «розчерком пера» керівника відділу охорони здоров`я в області. На 2 мільйони менше отримають субвенції трускавецькі школи: замість 17 мільйонів у 2015 р. – 15 мільйонів у 2016 р.

Біля 2 мільйонів гривень втрачає Трускавець через пільгу на оплату земельного податку від відомчих санаторіїв. Цю пільгу хитро було просунуто законом, який надавав пільги дитячим садочкам.

Оскільки ТКО «Комфорт-Сервіс» та ТзОВ «Ком-Еко-Борислав» змушені будуть сплачувати ПДВ, то це може призвести до зростання квартплати та оплати за вивезення твердих побутових відходів. Є й інші неприємні моменти, пов’язані з пропозиціями уряду Яценюка щодо змін в податковому та бюджетному кодексах. Виконавчі органи влади у Трускавці вже підготували ряд зауважень, які мають на меті припинити наступ на місцеве самоврядування в Україні. Як зазначив депутат від «Народного контролю» Святослав Грабовський, варто, щоб свої пропозиції подала і Трускавецька міська рада як колегіальний законодавчий орган місцевого самоврядування. Аналогічні протести та пропозиції могли б подати і сусідні з Трускавцем міста Дрогобич, Борислав та Стебник, вважає депутат.

Як бачимо, наступ «українського» уряду на пересічного українця, споживача послуг, триває. Як триває і наступ на місцеве самоврядування, яке потішили сумнівною «децентралізацією». Питання стосуються явно не одного Трускавця, тож є надія, що Асоціація міст України та міські громади нашої держави скажуть своє слово. Але великих підстав для оптимізму немає.

 Та все ж є і позитив – принаймні теперішня влада Трускавця не має наміру доводити до банкрутства свої комунальні підприємства, як це зробив Козир з КП «Наше місто». На сесії навіть пролунала пропозиція створити слідчу комісію, яка б дійшла висновку, хто і наскільки винен у тому, що місто за 2010-2015 роки втратило чимало техніки, а КП «Наше місто» було штучно доведено до банкрутства. На нашу думку, слідство мали б провести в  першу чергу правоохоронні органи, адже що зроблять депутатські «слідчі комісії» екс-меру Козиру? Помахають пальчиком, що погано господарював? За таке треба карати жорстко, щоб інший не захотів іти слизькою дорогою неправди та злочину.

Володимир Ключак

(Переглядів 359 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви