Молитва захищає організм від стресу

20.11.2012 | Filed under: Духовність, Публікації

/Мовою науки/

Свій черговий вагомий внесок у розкриття таємниці цілющого впливу на здоров’я молитви зробили нещодавно трускавецькі учені: кандидати медичних наук Ігор Попович, Валерій Бабелюк, Галина Дубкова, Володимира Білас, молодші наукові співробітники Тетяна Королишин і Лілія Нестерова та лікар-лаборант Віра Мусієнко.

Об’єктом їх спостереження були 16 практично здорових мужчин віком 26-57 років, працівників клінічного санаторію «Молдова». Щодня вранці, перед початком роботи, проводили первинні тести 4 особам, потім дві з них (група оранта) брали участь у літургії, котру впродовж півгодини відправляв у каплиці на території санаторію спеціально запрошений священик греко-католицької конфесії (церква Святого Іллі), тоді як два члени контрольної групи знаходились в цей час поза каплицею. Після цього всі спостережувані приступали до виконання своїх професійних обов’язків, що пов’язано з психоемоційним напруженням. Через годину роботи тестування повторювали. На другому етапі спостереження відбувалась ротація груп, а спостереження продовжували за попередньою схемою.

Реєстрували параметри електроенцефалограми і варіабельності ритму серця (завдяки апаратно-програмним комплексам, наданим дирекцією ЗАТ «Трускавецькурорт»), газорозрядної візуалізації (більш відомої як кірліанограма), лейкоцитограми, фагоцитозу, рівнів у крові головних пристосувальних гормонів кортизолу, тестостерону, трийодтироніну, важливих електролітів натрію і калію, а також вираженість реактивної тривожності.

Виявлено, що у осіб контрольної групи стрес супроводжується суттєвими змінами біоелектричної активності головного мозку. Літургія запобігає цим змінам. У контрольній групі стрес спричиняє значуще підвищення симпатичного тонусу в поєднанні зі зниженням вагального тонусу. Літургія не лише запобігає цим несприятливим змінам, а навертає їх у протилежну сторону (реверсує), так що підвищення на 31% стрес-індексу в контрольній групі трансформується у зниження стрес-індексу на 31% в основній групі. Літургія також реверсує стресорне зниження енергії віртуальної сьомої чакри і ентропії кірліанограми у підвищення цих параметрів. До слова, вперше між змінами ритмів електроенцефалограми і параметрів кірліанограми виявлено тісний зв’язок. Літургія запобігає стресорному зниженню мінералокортикоїдної активності і рівня лімфоцитів та підвищенню рівня нейтрофілів. Крім того, літургія супроводжується підвищенням фагоцитарної активності нейтрофілів і рівня тестостерону та зниженням рівня кортизолу і реактивної тривожності, тоді як в контрольній групі ці параметри не змінювались. У цілому виявлено 14 параметрів, за сукупністю стресорних змін яких дві групи осіб значуще відрізняються між собою. Отже, тепер науково доведеним є факт того, що літургія чинить суттєвий антистресорний ефект.

Газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 198 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви