Ми самі знекровлюємо країну

22.07.2020 | Filed under: Публікації

В нашій реальності сьогодення, політичні та економічні негаразди підштовхують багатьох наших співвітчизників, таких як ми з вами громадян України, до пошуку кращого життя за кордоном. Більшість українців, які виявили такий намір, з іноземною країною зв’язує лише одне – прагнення покращити власний матеріальний стан з подальшим поверненням на батьківщину.  Однак є   особи, які хочуть відкрити перед собою набагато більші можливості, юридично прив’язавши себе до іноземної країни. В результаті чого зазначені люди, особливо це притаманно на Львівщині, перебувають у пошуках  польського походження, щоб отримати Карту Поляка чи навіть польське громадянство.

Однак бажаючі отримати іноземне громадянство порушують чинне українське законодавство, адже подвійне громадянство офіційно не дозволене в Україні, хоча це особливо нікого не стримує. Оцінити кількість бажаючих споріднитись Польщею  з числа жителів Львівщини досить важко, однак Центральний державний історичний архів України у м. Львові щорічно видає більше 4 тисяч генеалогічних довідок, більшість яких мала якраз підтвердити польське походження запитувачів. Чимало громадян намагаються правдами-неправдами доводити своє польське коріння, а динаміка щодо генеалогічних запитів лише зростає.

Беззаперечно, серед всіх бажаючих запитувачів є мізерний відсоток людей, які шукають своє коріння з метою більше дізнатися про історію власного роду. Це особи шляхетного роду, польські патріоти, які віддані польській ідеї та своїй батьківщині. Тим часом переважна більшість громадян України діє прагматично – звертається за генеалогічною довідкою в архів, щоб подати документи у польське консульство для отримання «Карти Поляка», яку почали видавати у 2008 році, а це документ, що підтверджує приналежність особи до польського народу.

Вказана проблематика несе з собою високий рівень зовнішніх загроз  Україні, в тому числі шляхом збільшення відсотку іноземних громадян, які проживають на території України. І це стосується не лише потенційних громадян Польщі. Особливо гостро проблема стоїть з РФ, яка лише в минулому році видала близько 230 тисяч власних паспортів громадянам України. А крім цього, активно роздають угорські паспорти на Закарпатті.

Однією із причин такої масовості попиту на іноземні паспорти є активна інформаційно-пропагандистська експансія таких країн як Російська Федерація, що призводить до масового отримання російського громадянства мешканцями тимчасово окупованих територій сходу України, так і для західних регіонів України, де, крім російського, посилюється інформаційна присутність і західних сусідніх держав.

Не секрет, що в нашому краї активно розвивається мережа польських засобів масової інформації. В українсько-польських ЗМІ, що діють в Україні, здійснюється популяризація сусідньої країни, окрім суспільно-політичної ситуації в РП та Україні, чимала увага приділяється польським навчальним програмам, студентському обміну, роз’ясненням щодо працевлаштування в Польщі та отримання уже згаданих «Карт Поляка», тощо.

Масове отримання громадянами України іноземного громадянства чи підданства дозволить урядам інших держав висувати Україні ряд претензій, в тому числі й територіальні шляхом повномасштабної паспортизації, та призведе до формування в країні «сепаратистських анклавів». Однак найбільша драматичність полягає в тому, що самі українці задля задоволення власних меркантильних потреб ідуть на поводу у іноземних держав, які сліпо їх використовують, нехтуючи безпекою власної батьківщини.

Іван Орисенко

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви