Михайло Янковський: «Дуже зручно стояти збоку і критикувати того, хто щось робить»

22.08.2012 | Filed under: Публікації

В жовтні – вибори до українського парламенту. На «Трускавецькому віснику» було опубліковано вже ряд звітів із прес-конференцій та інтерв’ю з кандидатами по 121 Дрогобицькому виборчому окрузі. Сьогодні нашим гостем є кандидат від партії влади, заступник глави Львівської ОДА, член Партії регіонів Михайло Петрович Янковський.

– Михайле Петровичу, Ви вісім років пропрацювали у Трускавці. Що Вам найдужче запам’яталося з того періоду Вашого життя?

– Хороший був період роботи, життя. Ну, по-перше, ми були молодші і напевно сприймали життя інакше. Але найбільше запам’яталося те, що у всіх тих нелегких економічних умовах ми будували, робили справу, будували санаторії, житло, розбудовували міліцію і тим самим творили Україну, творили всі ці блага, якими сьогодні користуються і жителі Трускавця, і гості курорту, які приїжджають до нас на лікування.

– За останні два-три тижні Ви побували з робочими візитами у Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, селах Дрогобиччини. Які проблеми є спільними для міст і сіл регіону і яким має бути їхнє вирішення?

– Так, Ви добре сказали – я побував у містах і селах Дрогобиччини і вивчив детальніше всі проблеми і Трускавця, і Борислава, і Дрогобича. Є свої особливості у кожному з міст, є специфічні тільки для окремих міст проблеми, але є і спільні проблеми. Нещодавно ми провели соціологічне дослідження і на перше місце люди ставлять сьогодні не політичні, а саме економічні проблеми. Головні з них – стан доріг, створення нових робочих місць, відновлення роботи підприємств, які працювали і в Дрогобичі, і в Бориславі. На жаль, багато їх зупинено і відновити їхню роботу потребує величезних зусиль.

Поряд з тим є і соціальні проблеми – це забезпечення людей пенсійного віку. Значного покращення потребує і організація роботи комунальних служб. Є й інші проблеми, пов’язані із утилізацією сміття, мережами, водозабезпеченням, особливо в Бориславі. Хотілося, щоб ці нагальні проблеми вирішувалися і сьогоднішньою владою і тою, яку маємо обрати.

– Серед найбільших проблем Ви назвали безробіття і це дійсно велика проблема всього регіону, особливо в Стебнику, Бориславі, селах району. Деякі кандидати обіцяють проблему безробіття вирішити через залучення мільйонних інвестицій. Що ж пропонуєте Ви?

– У своїй передвиборчій програмі я записав один пункт – коли люди ознайомляться з ним, то побачать, що це реальний шлях вирішення проблеми. Передбачається реформа освіти. Держава повинна взяти на себе зобов’язання забезпечити першим робочим місцем випускників наших вузів і це в значній мірі покращить стан, який на сьогодні склався із безробіттям.

Зрозуміло, що залучення інвестицій в Дрогобич, Борислав, Стебник – у ті міста, де була колись промисловість, теж необхідне, воно потребує відродження тих підприємств, створення всіх умов для розвитку потенціалу нашого регіону. Щоб вони відродили свою роботу потрібні капіталовкладення – і зарубіжні, і я думаю, що скоріше за все це було б набагато краще і для людей, і для держави, якби це були наші внутрішні інвестиції.

– У Трускавці, як і в інших містах нашого регіону, міський голова часто любить повторювати, що в нього нема важелів впливу на вирішення тих чи інших проблем. Наскільки необхідними, на Вашу думку, є реформи в Україні, щоб дати органам місцевого самоврядування більше влади, ніж вони мають на даний час?

– Сьогодні міська, сільська, обласна влада у своїй діяльності користуються Законом України «Про місцеве самоврядування». Якщо з ним ознайомитися, то я хотів би вам сказати, що там є достатньо повноважень для голів міських, сільських рад – головне, щоб закон виконувався і владні повноваження направлялися на користь людям, на користь жителям міст. Але і цей закон, як і багато інших, потребує змін. Якщо люди мені довірять, то першим законопроектом, з яким я виступив би в парламенті – це внесення змін до закону про місцеве самоврядування. І тоді чітко треба визначити ті права і повноваження, якими можуть користуватися керівники наших міст і сіл.

– На жаль, громади міст не можуть законним шляхом відкликати депутатів чи усунути міського голову з посади у випадку, якщо ті діють на шкоду інтересів громади. Колись Президент Віктор Янукович заявляв, що буде «відкручувати голови» таким недобросовісним мерам, але насправді сваволя міських князьків продовжується. Як припинити цьому край, зокрема і в Трускавці?

– Це питання назріло не тільки в Трускавці чи Дрогобичі, воно назріло в державі. Не тільки я, але і всі, хто сьогодні має намір піти у Верховну раду, в тому числі кандидати з інших регіонів вважають це питання вкрай важливим. Я для себе вирішив, що питання відкликання мера чи депутатів сьогодні на часі. Якщо людина не виконує свої передвиборчі обіцянки, якщо йде і забуває про інтереси людей, інтереси держави і працює в іншому напрямку, то народ має право вплинути і направити іншого представника на роботу виборчих органів.

– Трускавець за останні два роки замість розвиватися – нидіє, занепадає. Досі нема статусу курорту державного значення, не вирішена проблема водопостачання, від нас забрали Міжнародний економічний форум, відмінено два поїзди (до Харкова та Дніпропетровська), Євро-2012 нас повністю оминуло, кількість відпочивальників, на жаль, зменшилась. Що робити?

– Як ми бачимо, проблеми курорту залежать не тільки від діяльності місцевої влади, але від багатьох факторів. Це і рівень життя людей, які мали б можливість поїхати оздоровитися, це і в цілому розвиток економіки України, яка мала б передбачити більше коштів на покращення оздоровлення, лікування громадян України. Проблеми курорту – не тільки побутового характеру, вони визначаються соціальною політикою держави. Хотілося б, щоб Верховна рада чи цього, чи нового скликання звернула увагу на зміну відношення до здоров’я нації, до здоров’я дітей. Вкладати кошти у здоров’я нації – це інвестувати в майбутнє України. Здорова нація – це сильна Україна.

– У Партію регіонів Ви вступили порівняно недавно – в липні 2012 року. А до цього часу Ви були членом інших політичних партій?

– Ні. У свій час, як і багато громадян Радянського Союзу, був членом КПРС. Після цього політикою я не займався, виконував свою роботу, займався суто виконанням своїх службових обов’язків.

Рішення про вступ в Партію регіонів було усвідомленим. Бачачи, що є багато проблем, які в нашому краї не вирішуються, що є така сильна політизація всіх проблем, все переводиться в політичну площину, хотілося б, щоб люди більше думали про стан економічного розвитку країни, про добробут людей. Тому мною і було прийнято рішення вступити в Партію регіонів, щоб піти робити добрі справи на користь людям та державі.

– В час прийняття мовного закону членів Партії регіонів закликали до виходу з партії, таврували як зрадників та російську п’яту колону, називали яничарами. Напевно, нелегко це було Вам слухати як людині, котра щойно вступила до лав ПР?

– Я хочу Вам сказати, що мовне питання непросте, воно потребує багато обдумування і усвідомлення того, що ми сьогодні маємо зробити, якщо хочемо бути європейською демократичною країною. Що ми зробили за 20 років існування незалежної української держави? Які заходи були зроблені для підтримки саме української, державної мови? Ми мали якусь програму заходів? Чи достатньо популяризувалася українська мова не тільки в Україні, але і за кордоном, де живуть наші українці? Відповіді, гадаю, Ви знаєте самі.

Зрозуміло, що цей закон може і недосконалий, може є питання, які потрібно змінити, поправити, але він є поштовхом до того, що ми задумуємося про мову і про те, що маємо робити сьогодні для неї. Є пропозиції Президента для розвитку і функціонування державної мови і я думаю, що це буде одним з перших кроків вирішення мовної проблеми у нашій країні.

– Партію регіонів звинувачують в утисках бізнесу та свободи слова, підвищенні пенсійного віку, політичній ізоляції в зв’язку з кримінальними справами Тимошенко і Луценка…

– Куди вже дальше йти, якщо говорити про свободу слова… Такої свободи слова і такого словоблуддя, як є у нашій політиці і в нашій країні, напевно нема ніде в світі. Зрозуміло, що всі, хто не хоче порядку в країні, той завжди буде кричати.

А які утиски в бізнесі? Прийнято Податковий кодекс, який спрямований на підтримку малого і середнього бізнесу. Які тут утиски… Так, законодавство буде вдосконалюватися, ще будуть поправки, спрощення – робиться все для того, щоб економіка України розвивалася. Уряд в цьому напрямку працює. А багато кричать ті, хто цього би не хотів. Дуже зручно стояти збоку і критикувати того, хто щось робить.

– На Дрогобицькому виборчому окрузі № 121 окрім Вас балотуються ще член фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді Михайло Сендак та член ПР із Запоріжжя Костянтин Трощановський. Це якась технологія чи просто неузгодженість дій партії влади?

– Ні, це не технологія чи якась неузгодженість. Я хотів би сказати, що Михайло Дмитрович Сендак вже не є членом Партії регіонів – місяць тому він подав заяву і вийшов з ПР. А кандидат із Запоріжжя і не був ніколи членом Партії регіонів – думаю, що тут технологію якраз використали наші опоненти, які не хочуть, щоб у нас в краї було позитивне ставлення до Партії регіонів.

По Дрогобицькому виборчому округу від Партії регіонів іду тільки я.

– Ви – перший заступник глави Львівської облдержадміністрації. Які справи на Львівщині, які проекти з моменту приходу губернатора Михайла Костюка та його команди вдалося успішно довести до кінця?

– Перш за все ми стабілізували ситуацію, яка була в області. Виборчий рік давав своє загострення в політичній площині, а економічну ситуацію ми бачили і раніше, бачимо і сьогодні.

Були питання і екології. Питання впорядкування сміттєзвалищ. Це і питання відновлення ФАПів, надання першої доступної медичної допомоги людям на селі – ця програма виконується і думаю, що до кінця року вона буде повністю виконана. В нашій області є 1118 ФАПів, які потребують і ремонтів, і вдосконалення, і наповнення медикаментами, засобами для надання медичної допомоги.

Це і програма, в якій активно брав участь губернатор, коли йшла підготовка до проведення Євро. Чимало зусиль було прикладено до того, щоб всі об’єкти було завершено вчасно, щоб всі дороги було зроблено вчасно і щоб на високому рівні, з високим рівнем безпеки були проведені заходи Євро-2012.

Важливими є питання відродження села, питання в цей непростий засушливий рік зібрати урожай і зберегти його на користь людям, питання відновлення нашої культурної спадщини. Буквально вчора (20 серпня – В. К.) ми відкрили пам’ятник князю Святославу, який 18 років будували і не могли завершити, а ми за цей рік його завершили і відкрили. Приємно, що історичні та пам’ятні місця нашого краю відроджуються, викликають зацікавлення наших гостей – робимо все, щоб вони давали користь і людям, і державі.

– Яку головну думку кандидат у народні депутати Михайло Янковський хоче донести до виборців Дрогобиччини?

– Найголовніша думка повинна пройти червоною лінією через все, що ми робимо. Нам сьогодні потрібно змінити ставлення до свого життя. Нашу заполітизованість маємо перевести в площину розвитку економіки як для області, так і для регіону Дрогобиччини, щоб мати достойний рівень життя людей, зростання їхнього добробуту. А вже потім думати про різні політичні питання. Я думаю, що йдучи до Верховної ради, ми зуміємо змінити думку людей, щоб серйозно зайнятися економікою…

***

Насамкінець зауважимо, що запис інтерв’ю кандидата в депутати ВРУ по Дрогобицькому виборчому окрузі Михайла Янковського можна буде переглянути на Трускавецькому Інтернет-телебаченні. Редактор «ТІТ» поставив останнє запитання під час зустрічі. Стосувалося воно недавнього акту вандалізму над погруддям Франка у Трускавці. Михайло Янковський зазначив: «Мені прикро чути і знати про таку подію». Стосовно заяви мера Трускавця, в якій той пробує від себе відвести підозри, то кандидат здивувався, що керівники можуть бути, м’яко кажучи, «по-народному, такими брехливими». «Якщо в міській раді обговорювали питання знесення пам’ятника, то чим вони керувалися?» – запитує Михайло Янковський і зазначає: «Партія регіонів зробила свою заяву з цього приводу, звернулася до правоохоронних органів. Всім цим діям повинна бути дана політична і правова оцінка».

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 266 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви