На “Полімінералі” б’ють на сполох, готуються до страйку

05.06.2013 | Filed under: Публікації

Тривогу й занепокоєння викликає ситуація, яка склалась на стебницькому підприємстві «Полімінерал». Колектив б’є на сполох: припинено фінансування природоохоронних робіт. Сталося це після того, як наказом Фонду держмайна України від 14 січня 2013 року ДГХП «Полімінерал» перетворене у публічне акціонерне товариство «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». На виконання вказаних наказів, як поінформували нас у Стебнику, відбулася зміна форми власності підприємства. Проведено усі документальні процедури як у державній реєстраційній службі, так і в органах статистики та податкової служби. Був «Полімінерал» державним, а став акціонерним товариством. На папері… Це, так би мовити, де-юре. Де-факто на підприємстві ще нічого не змінилося, бо ніхто калійний ще не купив. Проте в Києва своя логіка. Після зміни статусу підприємства Мінфін України, за словами керівника підприємства Миколи Яковлєва, дав вказівку Державному казначейству про призупинення фінансування за бюджетною програмою роботи природоохоронного комплексу. Якщо фінансування не відновлять – може статися біда. Так вважають не тільки в Стебнику. На минулій сесії Львівської обласної ради обранці обласної громади звернулися до Кабміну України з проханням відновити фінансування «Полімінералу», поки підприємство не отримує нового власника.

Про серйозні речі йдеться. Волосся дибки стає від того, що може статися, якщо через безгрошів’я у Стебнику припиняться роботи, які, починаючи із 2004 року, здійснюються за бюджетною програмою «Реструктуризація та ліквідація об’єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності”. Загальна вартість робіт – 162,4 млн. грн. Щорічно підприємство отримувало для виконання невідкладних заходів із державного бюджету від 5 до 14 млн. грн. За час реалізації проекту станом на 1 січня ц.р. виконано робіт на 70,9 млн. грн. Як стверджують науковці, планомірна праця дала свій ефект. Завдяки невідкладним заходам вдалося стабілізувати екологічну ситуацію в регіоні.

Якщо фінансування не відновлять, то, як зазначено у зверненні до Мінфіну України депутатів Львівської обласної ради, на підприємстві відбудуться катастрофічні незворотні процеси. Може вийти з берегів, розлитися сумнозвісне хвостосховище, в якому зберігаються відходи колишнього виробництва. Підземні водяні потоки «розчинять» соляні опорні цілики там, звідки видобуто руду, а це, своєю чергою, призведе до раптового обвалу стелин відпрацьованих камер та земної поверхні, що, як зазначено у тому ж депутатському зверненні, спровокує техногенний землетрус силою 8 балів за шкалою Медведєва. Можливе й повторення сумнозвісної події – аварії 1983 року на хвостосховищі, коли прорвало дамбу й соляні потоки потрапили до Дністра. Тоді народному господарству, за оцінками фахівців, було завдано шкоди на 100 млн. доларів. Призупинення фінансування проекту, крім всього іншого, призведе й до виникнення річної заборгованості з обов’язкових платежів усіх рівнів: із зарплатні – на 4 млн. грн., по Єдиному внеску – на 1,6 млн. грн., по електроенергії – на 1,4 млн. грн., по платежах і послугах – на 1,2 млн. грн. Близько 200 шахтарів та членів їх сімей залишені без засобів існування. Свавілля триває другий місяць.

І як бути? На недавній конференції трудового колективу калійників прийнято звернення до народного депутата України Романа Ілика, голови Львівської обласної державної адміністрації Віктора Шемчука, міністра промполітики, голови Фонду держмайна з проханням відновити фінансування робіт на «Полімінералі», поки не завершено процес приватизації. Станом на 25 травня ц.р., як поінформували нас на «Полімінералі», жодної акції новоствореного публічного акціонерного товариства не випущено, а раз так – і не продано. Усі акції до сьогодні належать державі. Калійники попереджають: якщо їх не почують – із 1 червня припиняють усі роботи на об’єктах підприємства.

Олексій Дорофтей, газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина»

(Переглядів 217 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Актуальні афіші
  03.10.2019 | 16:52

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • День туризму у Трускавці (афіша)
  23.09.2019 | 17:11

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Доґ-Фест у Трускавці (афіша) (0)У Трускавці покажуть балет “Собор Паризької Богоматері” (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви