Близько 20 чоловік побувало на прийомі міського голови у вівторок з 10.00 до 12.00 і який проводив заступник мера Віктор Марченко. Основні питання – житлові, житлово-комунальні, прохання допомогти фінансово. Так, мешканець Стуса, 6 хоче узаконити прибудову для покращення житлових умов своєї сім’ї, справу ускладнює той факт, що квартира його не приватизована, а вважається службовим приміщенням КП «Наше місто», де і працює прохач. Мешканка будинку 3 на Грушевського скаржиться на те, що протікає дах, дах тік цілу зиму, але жінка до комунальників не зверталася, а прийшла тепер прямо на прийом до мера. Не може ніяк відселити комуніста із власної хати мешканець приватної садиби на Суховоля, якому віддали житло ще 17 років тому. Справу ускладнюють і стосунки з невідомими сусідами, які розпочали будівництво та знищили паркан господаря.
Добре підготувалася до прийому мешканка вулиці Воробкевича, якій несила терпіти загазованість та шум, хоча за законом їздити до залізничного вокзалу мали б лише маршрутки дрогобицька та № 2, а їздять і стебницька, і модрицька, і інші. Жінку цікавило, коли ж то вже нарешті цю вулицю відремонтують і як буде стояти справа з ринком «Шанхай». Мешканець Стуса, 15 скаржиться на неякісний ремонт в приміщенні та вимагає усунути сирість, з претензіями на бездіяльність комунальників (обвалився комин, лупиться фасад, ніхто не косить, двірник не працює, сміття вивозити не хочуть) прийшла і мешканка будинку 45 по Бандери. Інша ж жителька цієї вулиці хоче зробити розкопку для проведення каналізації, для цього і прийшла в міську раду.
Мешканка Куліша п. Денисюк, яка оббивала пороги мерії чи не на кожному прийомі з метою отримання житла, так і не дочекалася нової квартири для чоловіка – він помер. Тепер виникли нові проблеми з сусідами, які порушують благоустрій території. Зі скаргами, що в помешканні неможливо жити, стеля падає на голову і може обвалитися підлога і впасти газова плита, прийшла і мешканка вулиці Дрогобицької. На жаль, влада їй нічим зарадити не може – в міста нема вільних квартир, нема і не буде, адже тепер забудівники не зобов’язані передавати місту помешкання, зазначив Віктор Марченко. З дивним проханням прийшла і мешканка Дрогобича, чию квартиру у Трускавці продали донька з онучкою – жінка просила кімнату в гуртожитку, їй дали зрозуміти, що цього не буде.
Просити допомоги чи сприяння прийшли і бабуся талановитого 11-річного музиканта, якого запрошують на конкурс «Премія Ланчіано» до Італії, і бабуся хлопця, якому потрібно зробити операцію на сітківку ока в Києві (кошт самої операції – 3 800 гривень), і мати студентки, якій вже тепер треба думати про працевлаштування. На завершення додамо, що знову відмовляють тим, хто хоче встановити автономне опалення, а ті, хто встановив, часто порушують права інших мешканців. Так, по Стебницькій, 88 люди мали холодні рушникосушки в ваннах через власне таку проблему.
Вівторковий прийом показав, що багато людей звертаються або не за адресою, або ж влада не може вирішити питання, які є чи просто не в їх компетенції, чи на це нема коштів. З важким серцем доводиться вислуховувати людські біди і визнавати свою безпорадність по різних моментах, саме таке складається враження по вигляду після таких прийомів як мера, так і його заступника.
Власна інформація (підготував В. Ключак)
ТОП коментованих за тиждень