На сонячній хвилі

17.02.2017 | Filed under: Публікації

Сонячною, позитивною та доброю називали твори мисткині Катерини Білетіної під час відкриття виставки «Український портрет». В оновлений зал музею історії міста Трускавця на другому поверсі роботи одеситки внесли свіжий подих весни, розставили акценти українського духу в портретному та живописному мистецтві. Презентація виставки «Український портрет» проходила у п’ятницю, 17 лютого, при повному аншлагові, за участі міського голови, творчих кіл міста, згідно добре продуманої невтомливої програми.

Катерина Білетіна – росіянка за народженням, але українка по духу. Батько з Сибіру, мама – з-за Уралу, а сама мисткиня народилася в Єкатеринбурзі. Та свої дитинство і юність (до 18 років) провела в Херсоні. Українська земля справила на Катерину такий вплив, що її твори – це гімн українству, який не під силу сотворити багатьом українцям, а властиво це гімн українській красі.

Тільки глянувши на твори, перша думка була – художниця напевно з Івано-Франківщини. Якщо ні, то точно з Західної України: Закарпаття, Львівщина, Тернопілля. Судіть самі: в назвах робіт, виставлених у трускавецькому музеї, є «Україна – принцеса Європи», «Мар`яна в покутському строї», «Чорна гора», «Портрет казкаря», «Вівці мої, вівці», «Мольфарка», «Гуцульська Клеопатра», «Дівчина з Закарпаття». Та й в інших («Зелене намисто», «Жоржини», «Циганка», «Дівча») так і вбачається український стрій, галицька шляхетність, типажі нашого краю. Але, як бачите, не вгадав – мешканка Півдня України просто так зуміла передати ментальність галицького краю у своїх творах, що тут її відразу сприйняли за свою.

Годинний вечір-презентація був пересипаний бісером пісень, мелодій та виступів митців і знавців. Ведуча заходу, директор музею історії міста Галина Коваль розповіла, як виникла ідея запросити Катерину Білетіну з виставкою до Трускавця і що цією виставкою співпраця не завершиться. Згодом сама художниця підтвердила, що хотілося б провести у Трускавці пленер живописців з Півдня України, щоб вони краще пізнали мальовничість курорту, знаного ще з радянських і дорадянських часів.

Звучали пісні у виконанні вихованців Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького – бандуристки Зоряна Собко і Вікторія Спас (керівник Леся Баб`як) виконали ряд композицій та пісень під супровід бандури, а Роман Білинський заспівав пісню «Материнська любов». Лунало багато схвальних відгуків про роботи – довершені, етюдні, світлі, притягальні, насичені, зрілі. Від митців слово мали берегиня митецького роду Копчаків Віра Копчак та голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин. Пані Віра зазначила, що вже давно звернула увагу на творчість Катерини Білетіної, а пан Олег зазначив, що твори  художниці чимось нагадують йому твори Врубеля. Катерина Білетіна зізналася, що Врубель – її улюблений художник.

Міський голова Андрій Кульчинський традиційно запросив гостю частіше приїжджати до Трускавця і висловив радість, що наш курорт сподобався їй. Поет Мар`ян Олексин зачитав один зі своїх нових віршів, а краєзнавець Іван Скибак не скупився на похвали роботам, які вразили його з першого погляду.

Зрештою, слово дали самій мисткині, проте вона не захотіла розповідати про кожну з робіт окремо, зазначивши, що написи під ними пояснюють суть. Катерина Білетіна має намір доповнити свою колекцію «Український портрет» портретами бойківчанок, і тут же пролунала пропозиція, що позувати їй могла б і директор музею Галина Коваль, яка в чудовій вишиванці була просто неперевершеною. Гостя вручила дві книги про українське мистецтво – одну міському голові і одну для музею. Завершилася презентація спільним фотографуванням і келихом шампанського.

Цікаві та колоритні роботи художниці з Одеси Катерини Білетіної експонуватимуться в музеї Трускавця до 18 березня. Не будемо захвалювати ці роботи (бо кажуть, що «на перехвалені ягоди не треба йти»), але якщо знавці, митці та поціновувачі в день відкриття виставки не зронили жодного критичного зауваження, то це означає, що картини сподобалися. А зрештою, хіба можуть не сподобатися гарно намальовані українські дівчата чи жінки в старовинних українських строях? Талановита мисткиня обрала безпрограшний варіант.

Володимир Ключак

(Переглядів 150 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви