Нахабність і підлість повинні мати кінець

06.11.2017 | Filed under: Публікації

/Відкритий лист голові Львівської обласної ради, голові Львівської ОДА, начальнику Управління Служби Безпеки України у Львівській області, прокурору Львівської області, міському голові Трускавця, депутатам Трускавецької міської ради та всім мешканцям Трускавця/

5 листопада 2017 року в Народному домі м. Трускавця з ініціативи небайдужих мешканців міста-курорту та групи депутатів міської ради відбулися збори громадян з приводу спроби ПрАТ «Трускавецькурорт» ввести з 1 грудня нову форму оплати за відпуск славнозвісної «Нафтусі» – основної лікувальної води, на якій тримається курорт Трускавець.

Переповнений зал свідчив про небайдужість трускавчан до проблем мінвод курорту. І хоча рішення зборів мало здебільшого декларативний характер через поспішність, в якій його готували (як пояснила головуюча на зборах), та з залу прозвучало кілька суттєвих вмотивованих доповнень, що свідчило про мудрість і інтелект присутніх трускавчан.

До зриву голосу мене обурила ситуація, коли перед початком зборів головний редактор газети «Трускавецькурорт» кинула на стіл біля мікрофону в залі пачку газет. Перше речення передовиці в цьому номері починалось з таких слів: «Мудрі люди завжди казали: «Краще з розумним загубити, ніж з дурним знайти!». Далі «редакційна колегія» прописує відомі речі – хто контролює експлуатацію родовища, скільки сплачено ПрАТ земельного податку і податку за майно (податків на прибуток з доходів працюючих не вказано, бо вони завжди були найнижчими по Трускавцю), хвалять міського голову Трускавця. Закінчують такими реченнями: «Тож маємо надію, наш шановний читачу, що і ви, і більшість трускавчан розуміють і усвідомлюють, що товариство «Трускавецькурорт» роками стоїть на сторожі родовища мінеральних вод. Воно і в подальшому на вищому рівні дбатиме про розвиток гідромінеральної бази курорту. І не дозволить пройдисвітам блокувати важливі процеси подальшого розвитку, перешкоджаючи майбутньому розвитку громади». Підпис – «Редакційна колегія».

Перечитайте ці рядки ще раз і вдумайтеся – який цинізм!!!

За кого нас мають ці донецько-луганські сепари, що заховані за підписом «Редакційна колегія»? Їхні антиукраїнські антидержавницькі настрої і висловлювання я чув, ще будучи на посаді міського голови. Зараз вони вже відкрито в пресі активістів, трускавчан, які переживають за майбутнє курорту, називають дурнями, популістами і навіть пройдисвітами! З цього виходить, що клеймо дурнів вішають на всіх трускавчан, які не згідні з захопленням громадського майна, гідромінеральної бази.

Окрема думка у них про міського голову і тих, хто підтримав рішення сесії міської ради в користь інтересів ПрАТу.

Всім відомо, що попередній міський голова продався ПрАТ за туалет в міському парку, який оформили на його родича. Що ж відбувається з теперішньою владою міста – наразі невідомо. Не хочеться вірити, що погодились на ще один туалет, здавши громаду.

Шкурні інтереси засновників ПрАТ «Трускавецькурорт» по викачуванню найціннішого багатства трускавецької громади – «Нафтусі», недотримання охоронних заходів по її збереженню, вказаних у законодавстві, представляють як процеси по «розвитку громади». Хто ж вони, ці наші «благодійники»?

На сайті «Системи розкриття інформації» вказано, що 99,7% акцій ПрАТ «Трускавецькурорт» належить ТОВ «Поліінвестгруп», засновниками якої є офшорні зони:

– кіпрська компанія «Максімаленд Лімітед»

– британка компанія «ДВ Корпорейшен Лімітед».

Причому британська компанія зареєстрована Кіпрським офшором «Вінок інвестменс лімітед», а також фізичними особами Борисенко Н.О., Кулик О.Ю., Вінокуров С.О., Іоффе Ю.Я., Якубенко П.П. і Якубенко В.П.

Звідки вони родом і хто їм продав майно і багатства народу, яке вони розпродують, грабують і нищать, відомо. Це високопоставлені чиновники профспілок та Фонду держмайна Лобода, Колесников, Стоян, Чечетов. Сприяли їм і наші місцеві діячі, всім відомі. Згідно розпорядження міського голови Трускавця № 164-Р від 24 березня 1999 року відбулася реєстрація ЗАТу. Тоді вводили в оману як мешканців, так і працівників новоствореного підприємства, що це буцімто велике благо для курорту, його розквіту. Зараз маємо офшори, Стояна в Росії, мертвого Чечетова. А ще маємо плоди цього «блага».

Що ж залишилось із переданих з комунальної власності громади в експлуатацію ЗАТу гідрогеологічно-режимної експлуатаційної станції і п’яти родовищ мінвод? Приміщення ГГРЕС підготовлене до продажу, кількість працівників скорочена із 130 до 60. Родовища мінвод «Липки» і «Юзя» втрачені із-за недогляду. Кількість працівників ЗАТ скорочено з 5 700 до трохи більше 300. Суми податків на доходи з фізичних осіб тільки з 2010 року по 2016 рік зменшились у перерахунку на курс долара у 6 (шість!) разів. Ціна на мінеральну воду зросла з 4 тис. 600 грн. за 1 м.3 в 2015 р. до 8 тис. 750 грн. в 2017 р. А з намаганням ввести нові порядки з водою ціна 3 грн. 50 коп. за разовий вхід у бювет ще збільшить ціну на мінводу. І цьому не було б кінця…

Продано 7 корпусів санаторію «Берізка», 6 корпусів санаторію «Каштан», 4 корпуси санаторію «Юність». Санаторій «Весна» проданий відокремленим власникам «Міротелю», санаторії «Рубін» і «Янтар» більше двох років не функціонують. Санаторії «Кристал» і «Алмаз» передані в оренду.

Ще продані: Центральна курортна поліклініка, БОЛ-1, дієтїдальні «Берізка» і «Зоря», озокеритолікарня №2, ПК «Мир», РБУ по Сагайдачного, будинок колишнього ДСУ по бульвару Торосевича, підприємства ОКП і ДВ, які обслуговували парки міста, харчова технологічна лабораторія, корпус радіологічної лабораторії, відкритий плавальний басейн по Бориславській, амфітеатр по вул. Бориславській, туалет біля нижнього бювету. Закрито верхній бювет, що переводить курорт у депресивний стан.

Надкаптажні споруди і передані свердловини (біля 40) не утримуються в належному стані, про що свідчать численні приписи про порушення від відповідних контролюючих органів. В парку, в першій санітарній зоні охорони «Нафтусі» без згоди міської ради, або з мовчазної згоди п. Козира просвердлена свердловина для прісної води, що порушує цілісність ґрунтових шарів, де формується «Нафтуся». І це ще не все…

Які ще аргументи потрібні для діючого міського голови і депутатів міської ради, щоб покласти кінець знущанням над мешканцями Трускавця і належними їм по праву ресурсами, маючи їх за дурнів, популістів і бидло? Сепарам треба вказати їхнє місце!

Кожен добропорядний мешканець повинен стати на захист інтересів громади. Релігійні діячі повинні сказати своє слово, не відгороджуючись від інтересів своїх прихожан, подібно як капелани в армії піднімають дух захисників Вітчизни.

Звертаюсь до голови Львівської обласної ради, голови Львівської ОДА, начальника Управління Служби Безпеки України у Львівській області, прокурора Львівської області, діючого міського голови Трускавця, до всіх депутатів Трускавецької міської ради – врятуйте Трускавець, поверніть громаді незаконно забрану гідромінеральну базу і збережіть її!

Шановні депутати і міський голово, вдячності громади не буде меж, як і гніву, якщо ви цього не зробите. Не доведіть ситуацію до масових акцій протесту.

«Нафтуся» повинна бути тільки у власності Трускавецької громади, а контроль за її станом і видобутком повинна здійснювати Трускавецька міська рада. У вас, шановні депутати, для цього є всі юридичні законні підстави. Конкретний проект рішення міської ради запропонований міською організацією партії «Батьківщина», він розміщений в Інтернет-виданні «Трускавецький вісник».

Я хочу висловити вдячність депутатам міської ради Роману Бучковичу, Святославу Грабовському, голові міського осередку «ВО «Батьківщина» Руслану Крамару, членам МГО «Рада Старійшин», всім мешканцям Трускавця, хто прийшов на збори громади і всім їх організаторам. Єднаймося і переможемо! Я впевнений у цьому!

Щодо ПрАТу, то трускавчани повинні розуміти, що не такі вони всемогутні, насправді вони нас бояться, бо знають, що їхні дії незаконні. Ми повинні оголосити їм анафему, а всі добропорядні люди, які працюють у ПрАТ «Трускавецькурорт», повинні працевлаштуватися в інші підприємства, місця є.

Офшорникам, сепарам, знущальникам, дерибанщикам і псувальникам майна громади не місце в Трускавці!

Вони свідомо знищують курорт Трускавець, в тому числі роблять це і з політичною метою, на що хочу звернути увагу СБУ. Ми мусимо їх зупинити заради майбутнього наших дітей, заради збереження одного з найбільших курортів України!

Закликаю мешканців Трускавця прийти 9 листопада на 10.00 у Народний дім на сесію міської ради, відклавши свої заплановані справи, і вплинути на міського голову та депутатів міської ради по прийняттю важливого рішення – повернення гідромінеральної бази курорту  у власність громади.

Дане звернення прошу вважати як повідомлення правоохоронним органам про кримінальний злочин щодо розкрадання і нищення громадського майна з боку власників ПрАТ «Трускавецькурорт» з внесенням інформації в Єдиний Реєстр Досудових Розслідувань, кримінального провадження про вище зазначену злочинну діяльність.

Лев Грицак,

генеральний директор ГКК «Карпати»,

двічі міський голова Трускавця (2002-2010 рр.),

Заслужений лікар України,

Лауреат Державної премії України з будівництва та архітектури,

голова МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця

 

(Переглядів 1 924 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви