Народний депутат України Роман Ілик взяв участь в роботі сесії Дрогобицької районної ради

26.09.2013 | Filed under: Публікації

У середу, 24 вересня, розпочала роботу 26 сесія Дрогобицької районної ради. Участь в пленарному засіданні райради взяв народний депутат України Роман Ілик.

Парламентар активно включився в процес обговорення важливих для Дрогобицького району питань, які насамперед стосувались медицини, освіти та інвестицій.

 Як перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я, Роман Ілик під час розгляду питання «Про функціонування системи екстреної медичної допомоги в Дрогобицькому районі» та «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Дрогобицького району» інформував районних обранців про загальний стан справ щодо цих питань в Україні. Парламентар наголосив: в час, коли вони – районні депутати, намагаються найраціональніше використати та перерозподілити навіть наймінімальніші бюджетні кошти, в країні реалізовуються широкомасштабні корупційні схеми. Так, наприклад, так звана реформа медичної галузі є не системною, а абсолютно популістською і загрожує невирішенням проблем медицини. Фактів – безліч. Наприклад, ініціатива влади закупити автомобілі швидкої допомоги. Для цього з держбюджету виділено близько 1 млрд грн. 55 млн. грн. має надійти на Львівщину. За ці кошти вдасться придбати 60- 80 автомобілів. Ідея, начебто добра, але… Забезпечити основне завдання – доїзду до хворих в межах міста впродовж 10 хвилин і в межах району впродовж 20 хвилин, ці авто аж ніяк не зможуть. Навіть з тієї причини, що дороги зруйновані і на доїзд до деяких сіл все-одно доведеться витрачати набагато більше дорогоцінного часу. Більше того, уже через півроку-рік роботи на таких дорогах, нові авто потребуватимуть капремонту, і місцевим радам доведеться вишукувати у бюджеті на це кошти. Ще один факт – на рівні держави прийнято рішення про створення диспетчерських служб екстреної медичної допомоги. Ідея гарна, але.. Як не дивно, цим питання опікується не Міністерство охорони здоров’я, а «підпільна агенція» Каськіва, яка тільки на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо цього задуму отримала 80 млн.грн. «Вдумайтеся – 80 мільйонів гривень лише на ПКД! Це в умовах, коли Ви тут, на місці, думаєте як найраціональніше розподілити 30-100 тисяч гривень чи вишукати додатково хоча б мінімальні кошти на місцеву освіту», – наголосив парламентар.

Роман Ілик також зауважив: з прийняттям рішення по питанню «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Дрогобицького району» взагалі поспішати не варто. «Те, що вони називають «реформою», насправді лише шкодить людям. Я був на Донеччині, Дніпропетровщині,  Київщині – там, де уже працюють ці «славнозвісні» пілотні проекти. Виглядає усе по-іншому. Суть «реформи» звелася до пристосування приміщень поліклінік у первинні медико-санітарні центри. При чому, на базі однієї поліклініки створили по три-чотири таких центри (до речі, з одним входом в приміщення), значно збільшивши таким чином адміністративну частину персоналу: був один головний лікар, стало 3-4. Кваліфікованих терапевтів, кардіологів, педіатрів та ін. нашвидкуруч перекваліфікували у сімейних лікарів. Ці лікарі приймають усіх гамузом: заходить спочатку хворий на туберкульоз, а потім – дитина на вакцинацію. Про яке здоров’я тоді можна говорити?

Відтак, перш, ніж ухвалювати подібні рішення, необхідно провести детальний аналіз ситуації. Наприклад, поспілкуватися  з колегами із тих регіонів, де уже діє цей пілотний проект, дізнатись як воно насправді «виглядає»… 

Звертаючись до районних обранців, депутат Верховної ради України наголосив: під час прийняття рішень маємо виходити з позиції потреб краю і краян та добре думати, чи принесуть ці рішення користь громаді.

Також під час пленарного засідання народний обранець інформував депутатів про новостворену Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край» та висловив впевненість, що завдяки спільним зусиллям цього колегіальному органу вдасться вирішити в тому числі й для Дрогобицького району  низку соціально-економічних питань.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

(Переглядів 90 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви