Роман Ілик: «Держбюджет має компенсувати Трускавцю фінансові втрати, що виникли внаслідок податкових пільг для ряду санаторіїв»

23.06.2014 | Filed under: Публікації

 Щороку міський бюджет Трускавця недоотримує майже півтора мільйона гривень земельного податку. Сталося це тому, що на території міста-курорту знаходиться ряд санаторно-курортних закладів, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету і, відповідно до ст. 282 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 01.12.10, мають податкові пільги по платі за землю. Зазначимо, дані санаторії також паралельно ведуть комерційну діяльність.

«Згідно з даними ДПІ міста Трускавець, задекларована сума пільг земельного податку на 2014 рік становить 1 340 775 грн. Власне, на цю суму фактично зменшено надходження до бюджету міста. Водночас, відповідно до статті 103 Бюджетного кодексу України, надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів. Сьогодні цього не відбувається, тож місцевий бюджет втрачає близько півтора мільйона гривень можливих надходжень», – повідомив народний депутат України Роман Ілик. За словами нардепа, Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» не передбачено виділення коштів цільової дотації для міста Трускавець.

Враховуючи потребу бюджету міста в коштах на фінансування місцевого самоврядування і відсутність в курортному місті промислових та інших бюджетоутворюючих суб’єктів, народний депутат України Роман Ілик звернувся до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з депутатським запитом щодо надання додаткової дотації бюджету міста Трускавець з Державного бюджету України на 2015 рік у сумі 1 340 775 грн. на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг.

«Щоб утримувати міське господарство в належному стані, розвиватися, місцеві бюджети, органи місцевого самоврядування повинні володіти відповідним фінансовим ресурсом. Станом на сьогодні Трускавець в цьому плані суттєво втрачає. Якщо ми стверджуємо, що рухаємося в напрямку децентралізації влади – маємо всіма можливими способами засвідчувати це дією», – переконаний народний депутат України Роман Ілик.

Депутатський запит в Верховній раді України озвучено 20 червня.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

(Переглядів 51 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви