Протягом цього тижня в Трускавці проходить мистецький симпозіум «Народження ангельських крил». В минулому номері вісника ми писали про цю подію, ініціатором якої виступив генеральний директор Міжнародного фестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» Олег Карпин. А прес-конференція на початок акції пройшла 18 жовтня в приміщенні санаторію «Перлина Прикарпаття» (головний лікар – Олександр Шишко). Про те, що там відбувалося – наш репортаж.
До початку наступного тижня в різних куточках Трускавця (вибрано 5 місць) з каменем (вапняком) будуть працювати скульптори – щоб зробити наше місто ще кращим, ще красивішим. В майбутньому ці скульптури будуть встановлені саме там, де хочуть мешканці, опитування їх щодо назви композицій та місця проводиться в процесі роботи активістами партії «Сильна Україна» у Трускавці.
Професор кафедри монументальної скульптури Львівської академії мистецтв, голова секції концептуальної скульптури львівської Національної спілки художників України Василь Гурмак говорить так: «Щоб злетіти, треба мати засіб. Найкраще, найшвидше і найцікавіше є літати думкою». Нагадаємо, що симпозіум носить назву «Народження ангельських крил», тому не випадково терміни польоту, пір’я, крил тут постають на перший план. Літати, піднятися в розумінні давньої традиції Карпат – це піднятися над чимось, стати кращим. А прагнення до досконалості завжди було синонімом розвитку духовності.
Незважаючи на такі високі матерії, митцям важко було б без підтримки матеріальної, фінансової, їхні наміри навряд чи втілилися б ужиття, якби не благодійники. Розповідає Олег Габриш, депутат міської ради, керівник штабу «Сильної України» в Трускавці: «В парку вже є подібні скульптури, адже там 15 років тому проводився подібний симпозіум, він мав статус міжнародного. Ми ж хотіли прикрасити і наші спальні райони, облаштувати там згодом сквери, лавочки для відпочинку, словом – затишні місця, на які ніхто не посміє накласти око та руку».
Про те, яким був симпозіум 15-річної давнини, розповів головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. Скульптори з України, Польщі, Америки (Вайдман) повинні були відобразити творчість Франка («Зів’яле листя»), показати привабливість Трускавця, сонце, воду (Нафтусю), чисте повітря. Але в кожного – своє бачення. Інколи сам камінь наче підказував, що з нього найкраще вийшло б, тому митці від теми відхилилися, та все ж вийшло гарно. Тепер в курортному парку на згадку про цей симпозіум маємо алею із цими фігурами. На згадку про 2010 рік мешканці Трускавця теж матимуть згадку – неподалік своїх осель матимуть можливість огляди митецькі твори.
Багато про задуми розповів і Олег Карпин. Разом з Олегом Габришем вони завжди шукають способи промоції нашого курорту і Олександр Грищенко цілком слушно зауважив, що «два Олеги» роблять корисну справу і добре було б брати з них приклад іншим політикам. Пан Олег Карпин мав намір подібне реалізувати ще під час фестивалю фільмів в січні, але тоді на це забракло коштів. Тепер же «Сильна Україна» вирішила інвестувати не в агітацію, яка після виборів нікому не буде потрібна, а в те, що залишиться місту, в пам’ятники, в мистецькі твори.
На симпозіумах нема переможців чи переможених, симпозіум дає свіжість думки і це, безперечно, добре. Освіжити рідне місто, показати, що дбати про нього маємо ми всі, незалежно від політичних переконань, не чекати, що хтось зробить чи хтось щось дасть, а самим долучатися до того, щоб Трускавець був кращим, знаним, перспективним, любити його і ділитися цією любов’ю з іншими.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень