Регіонали ніяк не можуть зрозуміти, за що їх критикує Захід у справі Юлії Тимошенко. Адже засудили її “правильно”, за діючою статтею Кримінального кодексу України. Але в цивілізованому світі нема цього драконівського, ще зі сталінських часів, відповідника. Ця “правильність” є внутрішньою, українською, а якщо ви, панове, прагнете до Європи, то підлаштовуйтесь під її правила, змінюйтесь, в тому числі викидайте репресивні статті з Кримінального кодексу.
Чи не найбільш одіозним супротивником Юлії Тимошенко є Микола Азаров. Здавалось би, Віктор Янукович на неї особисто ображений, розглядає її як найімовірнішого конкурента, що може завадити йому піти на другий президентський термін. А що Тимошенко зробила особисто Азарову, яка чорна кішка перебігла їм дорогу? Чи Миколі Яновичу “за державу обидно”?
Уродженець Калуги Микола Пахло (таким є справжнє прізвище нинішнього українського прем’єр-міністра) виступає ревним захисником інтересів Росії в Україні. Він навіть на ментальному рівні (чого вартує лише буцімто його українська вимова) не може усвідомити, що Україна таки є самостійною державою, а не придатком Росії.
Пахловщина вже увійшла в наш лексикон як символ здійснення буцімто реформ для олігархів, а не народу, і втягнення України в Євразійський союз, задуманий Путіним як різновид Російської імперії в сучасних умовах.
21 напрямок реформ, проголошених Януковичем, Азаров намагається ревно втілити в життя. Але якщо все робиться в інтересах олігархів, невмілими менеджерами яких виступають президент і прем’єр-міністр, то як народ може відчути на собі, що “жити стало краще, жити стало веселіше”? Наші лідери самі себе заганяють в тупик, коли відставкою окремих міністрів уже не обійдеться. Зрештою, ті, хто ними фактично керує, зрозуміють, що Україні потрібні новий президент і новий прем’єр-міністр.
Євразійський союз за Путіним вкотре може перетворити Україну на сировинний придаток, а нині ще незалежна держава, про що мріє Жириновський, який озвучує потаємні думки Кремля, вміститься в якихось два федеральні округи Російської імперії, вибачте, Федерації.
Нині, як ніколи, є актуальним гасло Миколи Хвильового “Геть від Москви!”. Показні спроби Києва йти в Європу під пильним наглядом Москви не витримують жодної критики. Не можна йти вперед, озираючись назад. У Радянському Союзі ми вже були, тож давайте спробуємо стати європейською державою не лише географічно, а й фактично. Там теж не мед, особливо людям з совєтським мисленням, які не виросли зі штанців Великого Жовтня. Але ж колись треба наважитись на рішучий крок, інакше пахловщина так нас засмокче, що не те що в Європі, а й в Африці ми не станемо нікому потрібними. Втім, чого це я Африку бештаю, якщо вона за багатьма показниками залишила Україну далеко позаду?!
Шкода, що ті, кого ми звично називаємо елітою, такою насправді не є, обслуговуючи інтереси олігархічних кланів і намагаючись особисто збагатитись. Можновладці сподіваються лише на те, що народ ніяк не може усвідомити себе єдиним джерелом влади. Але все так не буде. В інтересах так званої еліти не доводити справу до нової революції, яка цього разу може бути кривавою.
Не можна йти вперед, озираючись назад.
Анатолій Власюк, часопис “Тустань”
ТОП коментованих за тиждень