Неймовірні пригоди Михайла Кравця

17.09.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Кравець МихайлоУ червні цього року голова Дрогобицької районної державної адміністрації Михайло Кравець пообіцяв дати інтерв’ю нашій газеті. Поміж іншого, мали прозвучати відповіді щодо земельних ділянок. Михайло Михайлович запевнив, що відповість на будь-яке запитання. Однак цього не сталося. Чи питання “Тустані” були занадто гострими, чи п. Кравець був зайнятий розв’язанням проблем державної ваги… Нагадування про обіцянку дати інтерв’ю (до речі, публічну, в колі журналістів, на День нашого професійного свята) теж не дали бажаних результатів. Михайло Михайлович або посилався на зайнятість, або взагалі не брав слухавку.

Відтак Михайло Кравець став останнім із могікан на Львівщині – після того, як до влади прийшов Янукович, він найдовше серед голів райдержадміністрацій залишався на цій посаді. Пішли навіть чутки, буцімто він “відкупився”, негласно перейшов на бік Партії регіонів, аби залишитися при владі. Проте його “з’їв” Михайло Сендак, про що наша газета вже писала.

Тепер певні джерела інформації свідчать, буцімто Михайло Кравець буде балотуватися на міського голову Дрогобича. Мабуть, він сам відчуває, що шанси тут у нього нульові, а тому йтиме в депутати Дрогобицької районної ради. Причому балотуватиметься за списками від Партії промисловців і підприємців, а не рідної йому “Нашої України”. Подейкують, що він хоче очолити цей список, аби бути обраним і … стати головою Дрогобицької районної ради.

Михайло Кравець – не перший і не останній, хто заради влади готовий здійснити ще й не такі карколомні кульбіти. Поживемо – побачимо, чи це йому вдасться.

Сьогодні ж предмет нашої розповіді дещо прозаїчний – земельні ділянки, про що “Тустань” хотіла запитати в Михайла Кравця ще влітку. На жаль, не судилося, а тому нині надаємо слово правоохоронцям, які звинувачують колишнього високопосадовця в корупційних діях.

Аби взяти покази в Михайла Кравця, міліціонерам довелося розшукувати його. Пан Михайло переховувався в одному з помешкань на Самбірській, родичі  носили йому їжу. Довелося Михайлові Михайловичу вдягати кайданки на руки, допроваджувати до відділу міліції, аби він дав покази. Ось така невесела історія.

На ім’я Михайла Кравця був складений протокол про порушення пункту “г” частини 3 статті 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” від 5 жовтня 1995 року. В документі, зокрема, сказано:

“Кравець Михайло Михайлович, працюючи на посаді голови Дрогобицької районної державної адміністрації з 11.03.2005 року (державний службовець 3 категорії 5 рангу), будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в зв’язку з виконанням таких функцій у березні 2010 року умисно порушив вимоги п. “г” ч.3 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” від 05.10.1995 року.

Так, 4.03.2010 року до Дрогобицької районної державної адміністрації поступила заява громадянина Сондара Сергія Миколайовича про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її в оренду на 49 років. У представленому проекті зазначалось, що земельна ділянка площею 0,2 гектара, яка розташована на території Болехівської сільської ради Дрогобицького району, надається Сондару Сергію Миколайовичу під будівництво станції обслуговування автомобілів.

Відповідно до статей 124, 134 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок під будівництво, обслуговування та ремонт об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства, до яких і відносяться станції обслуговування автомобілів, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

24.03.2010 року голова Дрогобицької районної державної адміністрації Кравець М.М. всупереч Земельному кодексу України видав розпорядження  N 84, яким в п.1 затвердив проект відведення земельної ділянки підприємцю Сондару С.М. під будівництво станції обслуговування автомобілів із земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту Болехівської сільської ради, а п.2 надав Сондару С.М. дану земельну ділянку площею 0,2 гектари в оренду терміном на 49 років із земель запасу (сіножаті) Болехівської сільської ради. При цьому дане розпорядження Кравцем М.М. прийнято за відсутності в матеріалах проекту землеустрою нормативно-грошової оцінки даної земельної ділянки, затвердженої на сесії Дрогобицької районної ради, що суперечить вимогам статей 13, 23 Закону України “Про оцінку землі”.

Крім того, в п.1 розділу 10 Земельного кодексу України зазначено, що в разі прийняття відповідними органами рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів), але тільки до 16.09.2009 року.

Таким чином, Кравець Михайло Михайлович, працюючи на посаді голови Дрогобицької районної державної адміністрації з 11.03.2005 року (державний службовець 3 категорії 5 рангу), будучи посадовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в зв’язку із виконанням таких функцій 24.03.2010 року надав незаконні переваги юридичній особі, а саме приватному підприємцеві Сондару Сергієві Миколайовичу, під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів і рішень, чим порушив вимоги п. “г” ч.3 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”.

Ось такий цікавий документ. Звичайно, останню крапку в цій справі має розставити суд, який або визнає Михайла Кравця корупціонером, або скаже, що він білий і пухнастий.

Незалежно від вердикту суду, ми знову запрошуємо Михайла Михайловича Кравця до розмови, тим паче, що його патрон Віктор Ющенко стверджує, що найбільшим завоюванням Помаранчевої революції є свобода слова. Михайло Михайлович знає номер мого мобільного телефону (на всякий випадок нагадаю – 067-3678019), отож може зателефонувати й призначити зустріч у будь-який зручний для нього час. Гарантую, що все, сказане ним, буде надруковане в газеті – без цензури і коментарів. Зустрінемось, Михайле Михайловичу?

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

(Переглядів 487 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви