«Курортний парк має бути оазою відпочинку, дозвілля, джерелом духовного і фізичного здоров’я для жителів міста і відпочивальників, а не базаром – місцем антисанітарії чи виставкою продукції рекламної агенції» – вважає міський голова Трускавця Руслан Козир.
Дії влади щодо звільнення парку від несанкціонованої торгівлі викликали спротив зацікавлених осіб, які не хочуть розуміти, що від стану курортного парку залежить імідж і престиж курорту і, як наслідок, добробут мешканців міста.
У курортному парку щодня торгують до 50-60 людей (у різні дні тижня – по-різному), яких назвати підприємцями не можна, оскільки жодного дозволу чи ліцензії, жодного іншого документу на право здійснення торгівлі, ніхто не має (за винятком художників, тур-операторів та торгівців релігійною атрибутикою). Причому трускавецьких серед них – обмаль, переважна більшість – мешканці Модрич, Орова, Стебника, Доброгостова, інших навколишніх сіл і селищ. Людей при цьому не розганяють, а пояснюють ситуацію і пропонують торгові місця на ринках міста.
Міський голова зустрівся з цими людьми (30-35 чол.). Перше запитання, з яким він звернувся до присутніх: «Чи є серед вас трускавецькі?». Руки підняли п’ятеро людей? Що є надзвичайно показовим. На цю зустріч були запрошені керівники трускавецьких ринків, які запропонували місця на своїх ринках, зокрема ринок «Галицький підприємець», що є досить близько до курорту (директор Світлана Довгалюк), може надати до сорока торгових місць по 1 п.м. за невисоку ціну, перший місяць – безкоштовно. На інших ринках ціна також прийнятна навіть для бабусі, яка привезла на продаж трохи молока і сиру. Пропонували місця на своїх ринках ТзОВ «Дукан», продовольчий ринок «Славутич», промисловий ринок – у приблизній загальній кількості 60 місць. Тобто, на всіх вистачить. На всіх продовольчих ринках буде облаштовано зали для тих, хто торгує продуктами з власного городу, ціна за місце буде мінімальною, порядку 3-4 гривень за місце щодня. Для бабці, яка привезла з гір торбинку з ягодами, і вторгує за день гривень 100, це невисока ціна, але ця бабця просто звикла, що було так завжди, то чому тепер має бути інакше. А інакше має бути тому, що раніше порушувалися всі можливі закони щодо організації вуличної торгівлі. І тепер просто настав час навести з цим усім лад. Хочемо жити по-європейськи, то й поводитися треба по-європейськи!
Насамкінець розмови міський голова ще раз наголосив «Несанкціонованої торгівлі у курортному парку – не буде!». До речі , трускавецькі люди поставилися з більшим розумінням і меншою агресивністю, на відміну від приїжджих, дехто з яких демонстративно вийшов із зали, заявивши приблизно таке: “Ми торгували, торгуємо і будемо торгувати і ні міліція, ні міський голова нам не указ”.
До речі, жоден із людей, які незаконно торгують у парку, наразі не звернувся ні в органи місцевого самоврядування, ні на ринки, аби легалізувати свою діяльність.
Вчора, третього лютого, відбулося засідання комісії з торгівлі, побуту, громадського харчування та виділення місць для організації вуличної торгівлі. На комісії були присутні профільні заступники міського голови Валентина Бодак і Юрій Яворський. Представники влади відразу наголосили, що розглядаються будь-які пропозиції, але незмінною залишається одне: торгівлі у парку не буде. При цьому послалися на закон України про курорти, яким заборонено будь-яку підприємницьку діяльність в першій санітарній зоні суворої охорони мінеральних джерел.
Люди, зрозумівши, що їх не просто розганяють, а пропонують альтернативу, заспокоїлися, навіть почали висловлювати своє бачення виходу з ситуації. Представники влади запевнили, що всі пропозиції будуть враховані: тур-оператори, продавці предметів народного промислу чи продуктів харчування виберуть собі місця, які їх влаштовують найбільше, але поза парком.
Не забуваймо, що тут, у курортному парку, в лоні природи народжується «Нафтуся». Не буде «Нафтусі» – не буде курорту. Бережімо найдорожче!
Валентина Гук, для “Трускавецького вісника”
ТОП коментованих за тиждень