Невичерпні можливості інвестицій

02.07.2014 | Filed under: Публікації

Інвестиції – один із основних і надійних важелів розвитку економіки міста. Залучення коштів як іноземних, так і вітчизняних інвесторів в економіку міста сприяє активізації його розвитку, впровадженню нових технологій, використання передового зарубіжного досвіду, зростання малого і середнього бізнесу, відкриттю нових робочих місць та інше.

Внутрішні інвестиційні ресурси

У 2013 році підприємствами та організаціями міста Трускавця було освоєно 115,6 млн.грн. капітальних інвестицій.

Минулого року частка міста у загальнообласному обсязі капітальних інвестицій становила 1,2%. За цим показником Трускавець посів чотирнадцяте місце серед міст та районів області.

У розрахунку на 1000 осіб населення міста освоєно капітальних інвестицій на суму 5,5 млн. грн. За цим показником місто Трускавець займає 5 місце в області після міст Моршина (22,6 млн. грн.) та Львова (7,3 млн. грн.), Пустомитівського (6,7 млн. грн.) та Радехівського (6,5 млн. грн.) районів.

У структурі капітальних інвестицій за видами активів переважну частину становили інвестиції в матеріальні активи – 115,0 млн. грн. (99,5% від загального обсягу освоєних капітальних інвестицій). Головна їх частина випадає на нежитлові будівлі – 48,8 млн. грн. (42,2%), в машини, обладнання та інвентар − 25,9 млн. грн. (22,4%), в житлові будівлі − 21,8 млн. грн. (18,8%), та інші матеріальні активи. У нематеріальні активи спрямовано 628,0 тис. грн. (0,5%) капітальних інвестицій. Це в основному витрати на засоби програмного забезпечення та бази даних.

Основним джерелом інвестування, за рахунок яких освоєно 95,7 млн. грн. (82,8%) залишаються внутрішні інвестиційні ресурси підприємств та організацій міста. їх загального обсягу). За рахунок, коштів населення на індивідуальне житлове будівництво було освоєно 9,6 млн. грн.

Трускавець – місто рекреаційно-курортного значення, тому в основному інвестиції спрямовані на розвиток інфраструктури міста. Пріоритетними галузями інвестування в місті є готельний та ресторанний бізнес, охоронна здоров’я, будівництво, операції з нерухомістю. Так, у 2013 році на розвиток готельного і ресторанного бізнесу освоєно – 38,4 млн. грн. (33,2% від загального обсягу капітальних інвестицій), на охорону здоров’я та надання соціальної допомоги − 27,7 млн. грн. (23,9%), на будівництво − 22,6 млн. грн. (19,6%). Порівняно мало вкладається інвестицій у розвиток промисловості, транспортує, сільськогосподарського виробництва та інше. Так, у розвиток промисловості за минулий рік вкладено лише 3,6 млн. грн. що становить 3,1 процента.

За напрямками найбільше капітальних інвестицій підприємства вкладають у створення та придбання нових активів – 55,9 млн. грн. (48,3% від загального обсягу капітальних інвестицій по місту), а також реконструкцію, модернізацію та розширення існуючих основних засобів – 52,3 млн. грн. (45,2%). На капітальний ремонт у 2013 році було витрачено – 6,2 млн. грн. (5,3%) усіх вкладень. Витрати на придбання активів, які були у використанні – 1,3 млн. грн. (1,1%).

Активними інвесторами в місті є такі підприємства: ТзОВ «Трускавецьінвест», ТзОВ АТД «Волинь», ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати», ТзОВ «Хотел менеджмент груп», ЗАТ «Трускавецькурорт», ТзОВ «Міжнародна клініка відновного лікування», ПП «БКФ Осанна», ТзОВ «Шахтар», ПАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид», ДП з іноземними інвестиціями ДП «Медісан» санаторій «Молдова».

Внутрішні інвестиції першого кварталу 2014 року

Є вже результати поступлення внутрішніх інвестицій в розвиток міста за перший квартал 2014 року.

У розвиток економіки міста за цей період було спрямовано (освоєно) 17, 9 млн. грн.. капітальних інвестицій, що становить 1,1 процента у загальнообласному обсязі капітальних інвестицій. На даний час місто посідає 19 місце за обсягом використаних капітальних інвестицій.

Обсяги освоєних капітальних інвестицій у розрахунку на 1000 осіб населення становить 853,8 тис. грн. За цим показником Трускавець займає четверте місце в області.

Як бачимо, наше місто ще не повністю використовує внутрішні інвестиційні ресурси. В цьому напрямку є широке поле діяльності і для влади, і для підприємців.

Залучення іноземних інвестицій

Вигідне географічне розташування курорту, рідкісні природні ресурси, кваліфікована робоча сила, розвинута інфраструктура робить місто привабливим для вкладення капіталу іноземним інвестором в економіку Трускавця.

Так упродовж 2013 року у місто Трускавець надійшло 12,5 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що у 17,3 рази більше до 2012 року. Частка міста в загальнообласному надходженні інвестицій складає 14,2%.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), вкладених в економіку міста з початку інвестування, станом на 31 грудня 2013 року становить 38,2 млн. дол. США.

Приріст іноземних інвестицій на кінець 2013 року в порівняні з початком року становив 11,8 млн. дол. США (44,9%).

Іноземні інвестиції за видами економічної діяльності станом на 31 грудня 2013р. найбільше займають операції з нерухомим майном − 24,8 млн. дол. США (65,0% від загального обсягу по місту), охорона здоров’я та надання соціальної допомоги − 7,2 млн. дол. США (18,8%), тимчасове розміщення й організація харчування – 2,7 млн. дол. США (7,0%). І знову ж таки значно менше поступає інвестицій на розвиток промисловості, транспорту, будівництва та інше.

Станом на 31 грудня 2013 року в економіку міста поступали інвестиції – з Віргінських Островів − 13,3 млн. дол. США (35,0% від загального обсягу по місту), Нідерландських Антильських Островів − 13,1 млн. дол. США (34,3%), Молдови − 4,3 млн. дол. США (11,2%), Кіпру − 3,4 млн. дол. США (8,8%), Великої Британії − 2,4 млн. дол. США (6,3%), Поступали інвестиції з Латвії, Хорватії, Польщі, Німеччини та інших країн світу.

Частка міста за обсягом прямих іноземних інвестицій на кінець 2013 року становить 2,2%. За цим показником місто Трускавець займає сьоме місце, поступившись місту Львову, Буському, Стрийському, Кам’янка-Бузькому, Яворівському та Жидачівському району а за темпами зростання – 4 місце по області.

Обсяг прямих іноземних інвестиції у розрахунку на одну особу по місту становив 1824,9 дол. США, що у 2,7 рази більше від в середньому по області. За цим показником Трускавець займає 2 місце по Львівській області, поступившись Буському району.

Галина Шийка, начальник відділу статистики, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 71 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви