Особлива охорона земель оздоровчого призначення

12.10.2021 | Filed under: Публікації

Як свідчать Ваші запитання до нас, шановні читачі, питання земель оздоровчого призначення є актуальними. Тому ми продовжуємо висвітлювати цю тематику разом із нашими партнерами – фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. На наші питання відповідає Наталія Рудюк – фахівчиня Сколівського бюро правової допомоги цього центру.

– Пані Наталіє, у чому полягає особлива охорона земель оздоровчого призначення?

– Особлива охорона таких земель полягає у наступному. По-перше, на територіях лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів встановлюються округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони. Зауважу, що у його межах забороняється передача земельних ділянок у власність. Окрім того, такі земельні ділянки не можна надавати у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам для діяльності, яка є несумісна з охороною природних лікувальних властивостей та відпочинком населення.

По-друге, будівництво об’єктів житлового, громадського призначення та інших об’єктів, а також інша господарська діяльність на таких землях здійснюються виключно за умови дотримання режимів округів і зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони. У даному випадку ще обов’язковою вимогою є те, щоб  така діяльність була сумісна з охороною природних лікувальних ресурсів і відпочинком населення. Адже на цих землях забороняється діяльність, яка суперечить їх цільовому призначенню чи може негативно вплинути на їх природні лікувальні властивості.

– І ще одне запитання. Чи  застосовуються якісь пільги зі сплати земельного податку для санаторно-курортних закладів, які розташовані на цих землях?

– Однією з особливостей правового режиму земель оздоровчого призначення є звільнення земельних ділянок значної кількості санаторно-курортних закладів від сплати земельного податку.

Так, нормами Податкового кодексу звільнено від сплати земельного податку:

– дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України незалежно від їх підпорядкованості, у тому числі дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій;

– санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів.

Марія Бойко

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви