Програма цьогорічного святкування Дня міста та Дня працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості була дуже насиченою і цікавою. Розпочалися святкові заходи о десятій ранку на стадіоні «Нафтовик» футбольним турніром на кубок міського голови. А далі естафету перейняли інші спортивні заходи – турнір з пляжного волейболу, що відбувся у залі ДЮСШ, та спартакіада інвалідів – у приміщенні кінотеатру «Каменяр». Чимало вболівальників і юних митців стали учасниками конкурсу малюнку на асфальті.
Основні ж урочистості відбувалися вже по обіді. О пів на п’яту вечора скликала гостей до літньої сцени міського Палацу культури мідь духового оркестру, який, нарешті, відроджено у Бориславі.
А пообіч на танцювальному майданчику усі бажаючі змогли оглянути твори місцевих художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Як зазначив у короткій розмові директор міського історико-краєзнавчого музею Юрій Панів, який займався організацією цього свята кольорів і справді високої майстерності, наші митці радо йшли на співпрацю, з єдиним бажанням донести до міського загалу витвори свого таланту і своїх рук.
Потім залунали музичні твори у виконанні наших співаків – Тетяни Семенів та Андрія Дуба, яких довго не відпускали зі сцени.
А скільки позитивних емоцій отримав показ моделей магазину-студії «Клубочок»!
Все ж дійство, що відбувалося на сцені, міцно тримав у руках наш незмінний ведучий – і організатор, і виконавець, і конферансьє – Заслужений артист України директор Палацу культури Ігор Мельник.
Справжнім і незабутнім святом для усіх бориславців став виступ легендарного ансамблю «Ватра». Звучали твори у виконанні цього колективу, засновником і автором більшості пісень якого є визначний композитор Ігор Білозір. На жаль, він відійшов у засвіти, але музика його залишилася назавжди з нами – зігріває, окрилює, надихає. Це треба було почути, щоб іще раз переконатися, що є речі, є музика, є твори, які справді не помирають разом із їхніми творцями.
Легендарна «Ватра» закінчила виступ, а свято Борислава продовжувалося. . На сцені керівники міської влади і численні гості,
Володимир Фірмам, міський голова:
– Нещодавно один журналіст запитав мене, яким я бачу Борислав у майбутньому. Направду, ще не знаю, яким бачиться наше місто у майбутньому. Але добре знаю, яким би не хотів його бачити сьогодні. Я не хочу бачити у Бориславі нещасливих людей, не хочу, щоб були у нас безробітні, щоб були самотні чоловіки, дружини яких поїхали заробляти для своїх сімей у закордоння, не хочу бачити невеселих облич. Тож бодай сьогодні усміхніться один одному. Ми цього варті. Господь хоче бачити нас добрими. І ми будемо добрими, будемо любити і поважати тих, хто поруч, будемо любити і поважати своє рідне місто. І коли кожен докладе бодай часточку зусиль, то наш рідний Борислав стане гідним нашого майбутнього…
Ігор Михайлишин, начальник НГВУ «Бориславнафтогаз»:
– Борислав нафтове місто. І колектив нашого управління гідно підійшов до цього свята. Прийнято рішення про буріння чотирьох нових свердловин. Це додатковий видобуток нафти, нові робочі місця, достаток у сім’ях. Це майбутнє Борислава. І вірю, вернеться велич Борислава колишнього, коли він був нафтовою скарбницею усієї Європи. І наше місто, нарешті, усміхнеться — гідне свого минулого і впевнене у майбутньому…
Руслан Козир, міський голова Трускавця:
– Дорогі сусіди, вітаю з Днем міста і бажаю, щоб такий хороший настрій був з вами щодень, щоб кожного дня були ви веселі й радісні, тішилися достатком у своїх родинах, щоб ніколи не забували: Борислав – це місто українського духу. Спільно маємо будувати український дім, мусимо зрозуміти, що Європа є тут, що не потрібно нас нікуди запрошувати. На своїй рідній землі маємо створити життя, гідне нас і наших дітей, гідне пам’яті тих наших попередників, які страждали і боролися за те, щоб сьогодні ми святкували День міста у вільній незалежній Українській державі…
Микола Баран, член правління обласної організації «Фронту змія», депутат обласної ради:
– Радий, що бачу тут багато молоді. Власне перед нею стоять великі завдання – розбудувати, примножити славні традиції, що їх має Борислав. Процвітання, радості, добра і здійснення усіх задумів!
Пан Микола, як подарунок для бориславської громади, вручив міському голові тритомник праць митрополита Андрея Шептицького, який був духовним батьком усієї Галичини у роки найважчих випробувань.
Тарас Біликівський, голова села Попелі:
– За десять років, що працюю сільським головою, мене вперше запросили на таку урочистість. Хоча знаємо, що Попелі – невід’ємні від Борислава. Дякую за можливість привітати бориславську громаду і звернутися до усіх мешканців міста: ви вірили своєму голові, коли обирали його на цю посаду, і мусите підтримати його у всіх починаннях, адже мета їх – зробити кращим і місто, і життя кожного з його мешканців. А зробити це можна тільки спільно, усією громадою… Хай Господь благословить Борислав, навколишні села, усю нашу Україну…
Мирослав Соляник, сільський голова Дережич:
– Вітаю всіх із Днем міста, Днем нафтовиків. Адже у кожній вашій родині хтось працює у нафтовій промисловості. Бажаю міцного здоров’я, Господнього благословення у всіх справах, і щоб справді Борислав став процвітаючим і перспективним…
Сюрпризів того дня було багато. Рішенням міської ради звання Почесної громадянки Борислава присвоєно чемпіонці світу та чемпіонці Європи з боксу бориславчанці Віктори Вірт.
Медаллю “За заслуги перед містом» нагороджено добре знану і шановану в Бориславі людину – Івана Удовенка. Таку ж медаль отримав і підприємець Ігор Михаць.
Грамотами міської ради нагороджені підприємці: Тарас Шепітчак, Роман Яворський, Ігор Ніклевич, Михайло Солтис, Ярослав Мисько, Ольга Монастирська, Анатолій Сапронкін, чемпіонка Європи з боксу Галина Вороблевська; за творчі успіхи – Юрій Черевко, Ігор Капко, Валерій Євстіфеєв, Любов Панів, Галина Панів, Лідія Сушко, Алла Мулява, Галина Станович.
А далі ще одна неординарна подія. Художник Валерій Євстіфеєв, який мешкає в нас від 1947 року, подарував міському музею вісімнадцять своїх картин.
– Я полюбив цей край, полюбив це місто, – сказав пан Валерій. – Тут прожив усе життя і хочу, щоб Бориславу залишився як спадок на всі роки – нашим дітям, онукам оцей мій скромний подарунок…
Директор Палацу культури Ігор Мельник наголосив, що ці подаровані картини будуть виставляти у Палаці на всі заходи, що тут відбуваються. А далі концертну програму продовжували вихованці музичної корпорації Наталі Карпи – ансамбль «Гламур», дует «Шоколадка», і завершила виступи сама Наталя.
Ще один урочистий момент: групу відомих у місті ветеранів-нафтовиків відзначено Почесними грамотами міської ради. Серед них – Ярослав Мацьків, Іван Беновський, Омелян Іваницький і Василь Янків.
Все, як належить: був феєрверк, і наша молодь мала можливість допізна «відірватися» на дискотеці.
Свято відбулося, і згадуватимуть його бориславці ще довго. Тож із Днем міста, Бориславе!
Ігор Юринець, газета “Нафтовик Борислава”
ТОП коментованих за тиждень