Минулого тижня наш колектив відвідало керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» в особі голови Наглядової ради Павла Якубенка та його заступника Ігоря Шклярука. Серед численних зустрічей, проведених з колективами, вельми суттєвою та інформативною стала та, яка відбулася у конференц-залі ПК ім. Тараса Шевченка Присутніми на ній були перші керманичі товариства. Перед початком своєї промови Павло Павлович відверто зізнався: за час довгої відсутності щиро радий бачити усіх, бо, незважаючи на усілякого роду проблеми, які інколи виникають, за людьми, які тут працюють, направду встиг заскучати. Можливо, тому ця тепла і довгоочікувана зустріч налаштувала голову на відверту та конструктивну розмову, у якій прозвучала уся гама почуттів від підтримки і розуміння до невдоволення та застережень на адресу тих, хто уникає підвищеної відповідальності.
Перше, про що згадав голова Наглядової ради – плани та перспективи на майбутнє. Об’єктом-флагманом цього майбутнього має стати санаторій-красень «Каштан». І хоч цей вартісний проект за умови відсутності кредитування став нелегкою ношею для товариства, саме на нього покладають надію акціонери-власники. Але крім того не полишають надії на додаткові інвестиції, які дадуть можливість хоча б частково реконструювати застарілу матеріальну базу ЗАТ «Трускавецькурорт», вивівши товариство на новий якісний рівень. До того ж слід зробити акцент ще й на широкопрофільності курорту. Зі слів Павла Якубенка, концепція розвитку товариства, котра базується на світових тенденціях, свідчить про те, що однієї медицини занадто мало для того, аби курорт вважався потужним. Потрібно дбати про такі речі, як спортивний напрямок, розважальну індустрію, інфраструктуру, високий рівень сервісу, котрі б дали можливість залучити не лише традиційних відпочивальників із ближнього зарубіжжя, але й з країн Європи, Далекого Сходу та ін.
Хоча головним напрямком, безперечно, має залишитися саме лікувальний. Потужна медична база, безцінні природні ресурси та наукові напрацювання будуть провідними, позаяк на них ґрунтується унікальність курорту, яка в усі часи приваблювала та надалі приваблюватиме гостей до Трускавця. Тож за сприятливих інвестиційних та економічних умов на колектив очікують приємні зміни. І, можливо, настане той час, коли ЗАТ «Трускавецькурорт» не узалежнюватиметься від економічно непривабливих програм на кшталт держзакупівель від ФССУ та Чорнобильського фонду лише заради того, аби зберегти великий колектив. Тож робити поступ уперед хоч не хоч, а нам таки доведеться. І після введення в експлуатацію «Каштану» та вілл розбудова товариства не завершиться, позаяк одразу слід буде взятися за оновлення «Кристалу» та «Алмазу», вдатися до ґрунтовної перебудови БОЛ «Медичного центру № 2», оновлення дієтїдальні «Веселка».
Ще однією темою для розмови стали місцеві вибори. З цього приводу свої думки висловили керівники, які очолили списки провідних партійних осередків: Євген Юник – директор БОЛ «Медичний центр № 1» (кандидат у міські голови й очільник ТМО «Європейська партія» та Анатолій Стародуб – головний лікар-директор санаторію «Кристал» (голова ТМО «Удар» Віталія Кличка). Перший припустив, що ці вибори будуть специфічними, зважаючи на те, що проводяться у дуже стислий термін. Та й не виключено, що вкотре спрацює так званий адмінресурс. Тож потенційний мер вельми стурбований тим, якими будуть місцеві вибори та чи схочуть трускавчани прийти на них, аби вирішити долю власного міста. А. Стародуб у політичне майбутнє міста дивиться з позитивної точки зору. У його організацію, зі слів молодого політика, прийшло чимало хороших, а головне перспективних людей. Серед цих молодих і вправних людей є чимало затівців і вони прагнуть дій і змін та здатні поламати старі системні і корумповані схеми. Тим паче, що після політичного відступу повернулися до теми проблем, що накопичилися у товаристві, переважно кадрових.
Безперечно, є чимало тих, кому політика товариства не подобається, і це призводить до конфліктів у колективах, безвідповідальності, безгосподарності і навіть до злочинності. Боротися із такими невдоволеними надто виснажливо. І питання – чи варто? Бо тим, кому щось не так, на думку голови Наглядової ради, просто не місце у колективі, тим більше серед відповідальних осіб. Ще однією проблемою залишаються так звані «несуни». Такі випадки й крадіжками не назвеш – один сором. Але факти залишаються фактами: з харчоблоків товариства, не зважаючи на прийняті заходи (наявність охорони, відеоспостереження), щодня спливає чимало краму і відстежити це робиться чиїми руками – нелегко. Так само як і відучити працівників від цього нахабства.
Цікавим був виступ керівника санаторію «Янтар» Оксани Іваницької, яка пригадала як минулого року з метою економії вирізали чималий шмат із видатків на фінансування оздоровниці. Тож цього разу очільниця оздоровниці попросила бути керівництво ЗАТ щедрішим, особливо у моментах, коли мова йде про покращення якості обслуговування. Павло Павлович погодився. Звісно, хто б не хотів, аби рівень обслуговування у наших оздоровницях зростав? Та є загальні, глобальні речі, які стають сьогодні вагомою перешкодою. Одна з них – відсутність стабільного банківського кредитування та чимало інших. Хоча з уст Павла Павловича це не прозвучало як відмовка. Швидше за все, із головним лікарем йому було важко не погодитися. Бо і сам він розуміє: у нас проблем достатньо, бо дістали у спадок доволі застарілу матеріально-технічну базу. Тож прийде час і потужно попрацювати у напрямку реконструкції та розбудови своєї ділянки роботи зможе не один керівник.
Іншими словами, чітко окреслена розмова не менш чітко виокремила напрямки роботи, у яких слід рухатися товариству. Наостанок перед присутніми у залі виступив гендиректор товариства Віктор Жданов, який розповів керівникам про найближчі кроки в діяльності товариства. До кінця року робота «у тонусі» із стовідсотковим завантаженням дасть можливість виправити фінансовий результат першої половини вимушеного «простою». А щодо негативних явищ то перш за все вони не замовчуються, їм повсякчас дається належна оцінка, робляться відповідні висновки. А значить – відбувається важливий процес переходу товариства на якісно інший рівень діяльності.
Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень