Піар на дітях, або Надумані майданчики від Козира

02.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

В липні ГО «Рада міста» випустила агітаційну листівку, в якій розповідається про благодійника Р. Козира, який так дбає про трускавецьких дітей, що аж десять дитячих майданчиків по Трускавці своїм коштом встановив, та й продовжуватиме встановлювати їх, адже діти саме до нього пишуть слізні листи-звернення. Уривок одного з них подано в листівці, але прізвища дітей чомусь дивним чином співпадають із прізвищами активістів цього кандидата. Та все ж намагаючись дізнатися правду, вирішуємо об’їхати місто і на свої очі подивитися, що ж то за майданчики такі, про які пише «рада міста» і чи дійсно написане відповідає реаліям. І правду кажуть, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути, бо і близько тих «майданчиків від Козира» немає за вказаними у передвиборчій агітці адресами.

Отже, спочатку заїжджаємо на Сагайдачного, 19 та 21 – тут має стояти майданчик цього кандидата. Що ж бачимо? Біля будинку 19 по Сагайдачного дійсно красується відремонтований дитячий майданчик … але від МПП «Такт», тобто в рамках програми відновлення дитячих майданчиків, яку зініціював міський голова Лев Грицак, а виконком своїм рішенням затвердив. Відновлено майданчик і з ініціативи Л. Грицака і неподалік, біля будинку 40 по Бориславській. Натомість за адресами Сагайдачного, 21 та Бориславська, 44, якими «рада міста» «відкозиряла», що майданчики є нові, роботи й не починалися. Місця для відпочинку та ігор дітей тут теж облаштують підприємці на прохання діючого мера, а зовсім не з подачі Р. Козира. Зокрема, на Бориславській, 44, біля соціального магазину, який відкривається у серпні, майданчик облаштує ТзОВ «Лемар-Євросервіс», а зовсім не п. Козир. Отже замість трьох «його» майданчиків в цьому мікрорайоні маємо жирний нуль.

Їдемо далі – вулиця Б. Хмельницького, 4. Здалеку виглядає, що дійсно є «зелений», тобто козирівський майданчик. Під’їжджаємо ближче – це зелень від бур’янів, які позаростали і нікому їх скосити. До майданчика тут руки не дійшли ні в кого.

Їдемо на рідну для п. Козира вулицю Мазепи, проїжджаючи повз сучасний майданчик біля Мазепи, 4, Дрогобицька, 12 та 14. Це дійсно супер-майданчик, зроблений силами зовсім не пана Козира – зробив його санаторій «Карпати». І зробив ще до рішення міськвиконкому, також за проханням Лева Грицака, міського голови Трускавця, після звернення мешканців цих будинків. А на Мазепи бачимо дійсно майданчик Козира, але не кілька, як подається, а … 1. Більшість майданчиків по цій вулиці відремонтовано силами підприємців міста, які до Р. Козира та його фірми жодного стосунку не мають. Ага, є виняток – майданчик біля олверівського 17 будинку на Мазепи, який буцімто «рада міста» вже зробила. Бачимо, щоправда, завезений шутер, але якихось робіт не бачимо зовсім, ніхто й не починав цей майданчик ремонтувати чи доводити до пуття.

Звітує прес-служба кандидата в мери від групи ПІК і про облаштування майданчиків для будинків 47, 49 та 51 по Данилишиних, там вони робили «велике відкриття». Так то так, але це лише напівправда, бо майданчиків не три, а … знову ж таки 1. І ще один майданчик (досить скромний) від Р. Козира ми знайшли по вулиці Стуса, біля будинку № 10. Пишне слово «ремонт» в цьому випадку означає виділення банки чи двох банок зеленої фарби, щоб його помалювати – більше нічого. А майданчик біля Стуса, 12 важко назвати відремонтованим – частково помальовано лавочки, напевно, залишками фарби від майданчика по Стуса, 10. Не побували ми за браком часу тільки на Івасюка, 13, можливо, там щось і зроблено, а може і ні.

Таким чином, об’їхавши все місто Трускавець, шукаючи мало не з лупою 10 славетноописаних майданчиків, ми знайшли заледве тільки 4, які можна оцінити на «задовільно». Звичайно, що і це добре, що опонент чинного міського голови Лева Грицака пішов назустріч ініціативам мера, пробує вносити свою лепту в розвиток міста, чого не робив за весь час ведення бізнесу. Але чи варто це аж так нав’язливо рекламувати і думати, що люди «все проковтнуть» і повірять, що цей кандидат дійсно бажає добра для громади? Бо як можна повірити, якщо в такій нібито дрібній справі, як ремонт майданчиків, людей жорстоко обманюють – гучно розповідають про десяток майданчиків, коли ж насправді їх відремонтовано всього 4 штуки. Звичайно, «рада міста» пише із застереженням, що, мовляв, ми будемо продовжувати їх роботи, але ні в кого нема сумніву, що якщо щось вони й робитимуть, то виключно до кінця жовтня – і пам’ятник для себе готують, і може ще 2 – 3 майданчики пофарбують, може якісь пакунки з продуктами для мало імущих заготують. Але це не з душевної доброти, а з тою ж таки корисливою метою – отримати максимальний виграш на виборах. Чи не з цією метою і використовують дітей зі Стуса, 14, які пишуть «слізні листи», чи не для цього грають на почуттях вчительки-пенсіонерки, використовують інші, не дуже етичні, на нашу думку, прийоми?

Проте люди знають, що вірити можна тому, хто працює для добра громади не тільки перед виборами, а повсякчас, до кого можна звернутися, хто себе зарекомендував як благодійник дійсний, реальний, а не «передвиборчий». Тому очікувати, що «піар» на дітях істотно допоможе пану Козиру на цих виборах, марно, як марно надіятися йому на перемогу. Якби він хоча б діяв «нехай права рука не знає, що робить ліва», тоді б у нього були якісь мінімальні шанси на успіх. А так – жодних.

P.S.  Об’їзд міста було зроблено 29 липня 2010 року.

Леся Григоренко, газета «Відродження Трускавця»

(Переглядів 26 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви