Підприємці Трускавця: «Ми – не антиукраїнські сили!!!»

15.10.2012 | Filed under: Публікації

Підприємці з парку не збираються так легко здаватися. Якщо влада Трускавця думає, що випустивши чергову газетку, де їх обізвуть «антиукраїнськими силами», вона змінила громадську думку, то це не так. Більшість мешканців проти безсистемної торгівлі в парку, проти бардаку та безладу, але більшість також проти того, щоб парк втратив своє обличчя, яке є водночас обличчям курорту. Люди прекрасно розуміють, що святе місце пустим не буває і що замість туроператорів одних будуть поставлені туроператори інші, свої; що замість художників та музикантів тут планують бізнес для інших. А розмови про першу санітарну зону – просто прикриття, такі ж абсурдні, як і звинувачення, що діяльність фотографа, художника, музиканта чи туроператора шкодить «Нафтусі».

На мітингу-пікеті 24 вересня справа не закінчилася. Підприємці з парку хоча й чекають на сприяння заступника голови Львівської ОДА Михайла Янковського, але водночас серйозно обговорюють проблему, яка виникла, у своєму колі – колі тих, кого чинна трускавецька влада хоче поставити на коліна, пустити у світ широкий із жебрацькою торбою. Зустріч підприємців проходила у форматі круглого столу на тему «Підприємці Трускавця за рівноправне і прозоре партнерство з органами влади та місцевого самоврядування» і відбувалася вона з 15.00 до 17.30 у середу, 10 жовтня, в приміщенні конференц-залу СПА-готелю «П’ятий океан».

Назвемо кілька прізвищ учасників круглого столу, не вказуючи регалій цих осіб: Ігор Пілько, Віктор Возняк, Зенон Ших, Віктор Марченко, Віктор Пиців, Костянтин Магльона, Володимир Саратовський, Михайло Кенц, Олександр Богуцький, Євген Бродзінський і це ще не всі. Ведучим на круглому столі був журналіст Олександр Магльона, шеф-редактор проекту «Нові Горизонти». Як бачимо, влада міста-курорту проігнорувала захід – їй, вочевидь, нецікаво було почути думку тих, хто її утримує.

Наш кореспондент не був на першій частині зустрічі, тому якщо хтось хоче дізнатися про все, що відбувалося на заході, мусить подивитися сюжети на телеканалі «Алсет» чи на Трускавецькому Інтернет-телебаченні. Ми ж подамо тільки інформацію другої частини круглого столу, від 16.15 до 17.30.

«Два на два чотири, якщо інше не передбачено законодавством», пожартував Віктор Возняк, а далі продовжив цілком серйозно: «Прикро, що на цьому круглому столі нема представників влади. Повинен бути діалог і саме влада повинна першою починати цей діалог. Бо вони для нас, а не ми для них». Якщо цього нема, то вплив на владу можна здійснювати в різні способи – як в мирний спосіб, так і через акції громадської непокори. Віктор Возняк нагадав присутнім слова римського імператора Нерона «для друзів – все, для ворогів – закон», вочевидь, дуже тонко натякаючи на дії чинної трускавецької влади, та задав риторичне запитання: «Хто друзі і хто вороги?».

В даному випадку потрібно просто виробити чіткі правила гри, адже робочі місця створюють люди собі самі і влада мала б це вітати, а насправді чиняться перешкоди. Так, можна заборонити стояти в парку з мегафоном чи продавати певні види товарів, але якщо йти за логікою чинної влади Трускавця, то скоро треба буде демонтувати славнозвісні «грибки» («парасольки»), під якими співають відпочивальники, бо ті знаходяться в першій санітарній зоні і може якимось чином теж шкодять «Нафтусі», як «шкодять» цілющій воді музиканти, художники, туроператори, фотографи.

Віктор Возняк розповів про співпрацю з Світовою організацією моди NRG-Group, тобто, про людей, які створюють світові центри моди на все – на готелі, ресторани, туризм тощо. Ця структура особливо зацікавилася Трускавцем і готова була інвестувати в земельну ділянку 132 гектари біля озера на вулиці Городище. В результаті були б збудовані об’єкти за найсучаснішими енергозберігаючими так званими «зеленими» технологіями, полилися б рікою кошти в міський бюджет, зменшилося б безробіття, багато загальноміських проблем вдалося б вирішити. Сьогодні, в понеділок, 15 жовтня, на зустрічі в Києві Віктор Возняк мав би представити пропозиції Світовій організації моди, але нездоланною перешкодою на шляху залучення цього потужного та солідного інвестора може стати незрозуміла позиція чинної міської влади.

Щомісяця «Альфа Плюс» сплачує в бюджет Трускавця по 200 тисяч гривень – це сума, якої явно замало на утримання чисельного чиновницького апарату Трускавця, та все одно можна назвати «Альфу Плюс» «годувальником» трускавецьких чинуш. Але до свого годувальника місцева влада ставиться недружелюбно, бо встромляє палки в колеса. В результаті – земля незадіяна, пустує, нема розвитку, фірма несе великі збитки замість того, щоб і вона, і місто, і люди отримували прибутки, роботу. Від квітня по жовтень цього року абсолютно законне та потрібне для міста рішення блокується шляхом свідомого та спеціального неприйняття, затягування, ставлення додаткових умов. «Ми ж не збираємося продавати цю землю по кусочках, як це роблять бариги», – зауважує Віктор Возняк.

«На сьогоднішній день це найгірша влада за всі роки, які я прожив», – жорстко і справедливо зауважив знаний громадський діяч Зенон Ших. На думку Зенона Тарасовича, неприпустимим явищем є факт, що замість мера відповіді підписують його заступники. Пан Ших розповів про зловживання депутатів, зокрема однієї з них, котра викидає каналізаційні стоки у водопровідну мережу. Громадський діяч зауважив, що туроператори та інші категорії «паркових людей» самі винні у ситуації, що склалася, адже не треба було чогось просити у влади. «Ви просили в них те, чого вони не мали права давати. На що ви в них просили дозволу, на що?», – сказав Зенон Ших і продовжив: «Ви не вмієте воювати, а збираєтеся тільки тепер, коли вас у задницю клюнули. Нас більшість, а їх всього сто чоловік».

Круглий стіл, який відбувся 10 жовтня, не мав на меті покритикувати владу Трускавця, не мав на меті зібрати всі нарікання в одну папку. Як зауважив його ведучий Олександр Магльона, «це мав бути перший крок до конструктивного діалогу». Та очевидно Олександр Васильович ще недостатньо добре знає трускавецькі реалії, адже наша місцева влада пре танком і на жоден діалог йти не збирається. Йдуть маніпуляції цитатами з різних законів, вириваються з контексту уривки правових актів, лунають звинувачення в тому, що кожен, хто виступає проти Козира та його прибічників – це «антиукраїнські сили», «нешьвідомі україньчі», «вороги», «саботажники», які заважають фронту ізмєн вести трускавецький паровоз впєрьод, туди, де в комуні зупинка (напевно, зупинка в такому стані, як біля лікарні). Підприємці на круглому столі наголосили: «Ми – не антиукраїнські сили!». Неприпустимо акцію на захист своїх економічних прав подавати як політичну акцію, а саме так її подали під чиюсь диктовку і «Джерела Трускавця», і «Голос ради». Влада замість виконувати свою місію – допомагати громаді – ховається за політичними гаслами, всіляким чином намагається приховати власну неспроможність виконувати функції, надані їй чинним законодавством України, зокрема і законом про місцеве самоврядування в Україні.

Володимир Ключак

(Переглядів 306 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви