Підводні течії комунальної власності Дрогобича

12.05.2015 | Filed under: Публікації

Переважна більшість власності, що знаходиться на території України вже не державна. Це комунальна власність, власником якої є територіальна громада, яка у свою чергу відповідно до норм законодавства та власних рішень делегує право управління та розпорядження комунальною власністю виконавчому органу влади. У відповідності до Положення про управління комунальними ресурсами виконавчих органів Дрогобицької міської ради, на нього (управління – авт.) покладено всі повноваження по управлінню ресурсами, що перебувають у комунальній власності громади. Тож, яке майно яким чином повинно працювати на громаду?

Загальний фонд міського бюджету наповнюється за рахунок податкових надходжень з плати за користування нежитловими приміщеннями. До спеціального фонду бюджету направляються кошти від відчуження (приватизації) майна та продажу землі. У подальшому дані надходження спрямовуються для часткового фінансування бюджетної сфери благоустрою міста житлово-комунального господарства.

Ефект від управління майном громади в місті Дрогобичі

У штаті управління комунальних ресурсів 9 працівників і на його утримання бюджетом 2015-го року передбачено 720 тис. гривень. Сьогодні важко визначити, що управління виконує основні функції по управлінню майном громади.

Ось як виглядає ситуація з використанням земельних ресурсів за 2011 рік. До бюджету міста поступило 15,7 млн. грн. плати за землю. При тому, що станом на 1.01.2015 р. борг по земельному податку становить 5,0 млн. грн., а по орендній платі – 6,0 млн. грн. Тобто, бюджет міста недоотримав 11 млн. грн. Цілий ряд підприємств наносять шкоду місту не тільки тим, що не ведуть виробничої діяльності, не виплачують зарплату дрогобичанам, але і не сплачують кошти за користування землею. А міська влада тільки щорічно констатує факт про ріст боргів по сплаті за користування землею.

Тут наведено частковий перелік основних боржників: ПАТ «АКЗ» – 1,5 млн. грн., ДП «Кераміка» – 1,9 млн. грн., «Плесо» – 762 тис. грн., «Галка-Дрогобич» – 814 тис. грн., ТзОВ «УБТ» – 794 тис. грн., ТзОВ «Інтермаркет» – 1,5 млн. грн. Така бездіяльність влади – це один з методів сприяння недобросовісним власникам розвалу підприємств та економічному занепаду міста. На сьогодні тільки великі підприємства використовують близько 100 га комунальної землі, а громада не отримує з цього зиску.

Другим важливим фактором бездарного управління земельними ресурсами є використання землі без правовстановлюючих документів землекористувачами, коли земля громади використовується зовсім без оплати. Це ДП «Дрогобицький тарний комбінат», ТзОВ «Металімпекс», ТзОВ «Райагробуд», ТзОВ «Нафта-Галичина», ТзОВ ТПК «Ексклюзивбуд», КП «ЧПК».

Ще один цікавий факт про зловживання земельними ресурсами. ВАТ «ДДЗ», яке доведене до банкрутства, використовувало 28 га землі. Сьогодні на цій території знаходиться ТзОВ «УБТ», яке використовує 17 га землі й, до речі, теж боргує місту. А решта – 11 га землі, де ще розміщені виробничі приміщення на огородженій території, безхазяйні… Проте, міській владі до цього немає справи.

Непрофесіоналізм, недбалість чи робота для слідчого?

Другим джерелом наповнення загального фонду міського бюджету є кошти від оренди нежитлових приміщень. Тут взагалі важко звести кінці з кінцями. За підсумками 2014 р. до бюджету надійшло 431 тис. грн. від оренди комунального майна. Ці дані зафіксовано у звіті про виконання бюджету міста, затвердженого сесією Дрогобицької міської ради. Але існує інший важливий документ, який теж затвердила сесія – звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2014 р. Тут чиновники звітують, що надходження від оренди майна за рік склали 503 тис. грн. Непрофесіоналізм, недбалість чи робота для слідчого?

Основні показники по оренді за 2014 р.: площа приміщень, переданих в оренду за пільговою платою, – 11591,5 кв. м. (149 договорів оренди); площа приміщень, переданих в оренду на загальних підставах, – 14051,6 кв. м. (78 договорів оренди).

Враховуючи, що бюджетом зафіксовано надходження від оренди на суму 431 тис. грн., то вартість оренди 1 кв. м. на загальних підставах у місяць становить 2,5 грн., а з урахуванням площі з пільговою орендою – 1,44 грн. Це абсолютний рекорд безгосподарності в Україні!

Ще один цікавий факт: заборгованість по оренді на 1.04.2015 р. становить 774 тис. грн. І тут цікаві боржники, серед яких «Ощадбанк» із заборгованістю понад 130 тис. грн. Чомусь ця структура не фігурувала неплатником за оренду за правління п. Радзієвського О. В….

А хто спитав дозволу у громади міста про прийняття рішення щодо пільгової оренди 1 грн. в рік на більше, ніж 11 тис. кв. м.? За які заслуги на таких умовах надано в оренду більше 1100 кв. м. для управлінь, Дрогобицької районної ради, понад 300 кв. м. «Укрпошті», 900 кв. м. ДДПУ ім. І. Франка і 468 кв. м. ДДМУ ім. В. Барвінського? А ще не забули надати такі ж пільги для їдальні в ратуші, КП «Інститут міста», КП «Управління капітального будівництва».

І зовсім абсурдним і таємним є рішення сесії ДМР «Про порядок використання плати за оренду комунального майна», що приймається щорічно. Згідно з ним, комунальні підприємства-балансоутримувачі, які надають в оренду нежитлові приміщення, що перебувають в їх повному господарському віддані, звільнені від перерахування орендної плати в міський бюджет! У цьому рішенні не зазначено площі приміщень, а найцікавішим є пункт 13 додатку-списку до рішення тих самих «обраних» підприємств – «Інші підприємства, установи та організації комунальної власності Дрогобицької міської ради», які, напевно, визначає впливовий чиновник. ГО «Дрогобицька громада» неодноразово зверталося з запитами щодо розкриття даних по цьому рішенню, але влада всіляко ігнорувала звернення. На сьогодні є Постанова Дрогобицького міськрайонного суду, яка визнає протиправною бездіяльність в. о. міського голови п. Метика Т. М. і зобов’язує його надати таку інформацію. Тож, сподіваємося таки її отримати і висвітлити громаді.

Тут коротко висвітлено лише два напрямки зловживань в управлінні майном громади м. Дрогобич. Але у влади на папері все окай і звітність чудова.

Власність громади не працює на благо дрогобичан

При прийнятті бюджету визначаються суми надходжень від використання майна. Бюджетом 2014 р. передбачалося отримати: від плати за землю – 19,5 млн. грн.; від оренди майна – 670 тис. грн.; від відчуження майна – 7,5 млн. грн.; від продажу землі – 4,5 млн. грн.

Проходить перше півріччя, виконання надходжень «завалюють» і тут на допомогу приходить система уточненого плану бюджетних надходжень. Тож, на сесії швидко відкоригували показники: від плати за землю – 17 млн. грн.; від оренди майна – 428 тис. грн.; від відчуження майна – 472 тис. грн.; від продажу землі – 945 тис. грн.

У підсумку по оренді план виконано на 100,7%, по відчуженню майна – на 103%, по продажу землі – 102,3%, тільки трохи прорахувалися з платою за землю – 92,1% Отже, проценти забезпечено і робота задовільна.

Усе це засвідчує, що власність громади не працює на благо дрогобичан. А найгірше те, що економічний цинізм «обраних» цілком влаштовує тих, що їх обирають. Люди звикли, що у ратуші керують коштами і ніби кошти не людські. Тому і не шкода, якщо хтось «трохи» коштами скористається. Головне, аби було ефектно і патріотично. Тому вже ряд років «старожили» ДМР та «молоді реформатори» перетворилися на «рєшал» та «садоводів-любителів».

Після Революції Гідності була надія, що громадськість отримає більше можливості для контролю за владою, сама влада почне займатися економікою публічно, а садівництвом – приватно. Але не так сталося, як гадалося. Судячи з подій на засіданнях депутатських комісій та в сесійному залі, «вулиця» та «громадськість» стали знаряддям у вмілих руках, вдало відволікаючи увагу від справді цікавих речей. Тут навіть не застосуєш принцип «за плодами пізнаєте їх», бо видимі «плоди», як-от двері у під’їздах, гойдалки, мають мало спільного з основним видом діяльності (перерозподілом землі і залишків комунального майна, розділом бюджетних надходжень, будівництвом МАФів тощо). З іншого боку, чи може бути інакше, якщо немає відповідальності за колективне рішення, а жоден депутат аби чиновник не постраждав за свої дії?..

ГО “Дрогобицька громада”

(Переглядів 41 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви