Вчора, 10 квітня, відбулася нарада міського голови Трускавця Руслана Козира з керівниками підприємств міста з питань наповнення міського бюджету. Про це інформує наше власне джерело. Ситуація не є катастрофічна, та все ж плачевна. Якщо в окремих оздоровницях середня зарплата становить понад 2 тисячі гривень (ГКК «Карпати»), то є такі, де вона ледве перевищує 1 тисячу грн. В зв’язку з цим представник ДПІ в м. Трускавці Юрій Білінський зауважив, що робота з такими підприємствами буде посилена та окреслив вектор дії в цьому напрямку.
Однією з причин недопоступлень до бюджету, за словами головного фінансиста ТМР Миколи Федоричака та завідувачки відділом планування та інвестицій ТМР Марії Заверюхи є скорочення штату в окремих оздоровницях, переведення працівників на неповний робочий день, недопоступлення від плати за землю. Були названі підприємства, які мають найбільше заборгованості перед містом. Нічого місто не отримує від користування землею відомчими санаторіями, які проте ведуть комерційну діяльність. Проблему на місцевому рівні вирішити неможливо, а звернення влади у вищі інстанції результату як наразі не дали.
В той же час виникає багато запитань щодо раціонального використання коштів, які поступають в міську скарбницю. Міська рада не перестає дивувати безглуздими пропозиціями, як от нещодавньою: в час, коли дороги Трускавця потребують негайного ремонту (причому це стосується найголовніших міських артерій), в мерії виношують плани використати мільйон гривень на перетворення вулиці Шевченка у пішохідну – зі встановленням кількох рядів клумб по периметру, замощення бруківкою, «озеленення», встановлення недешевої підсвітки (наразі невідомо, чия фірма виконуватиме ці роботи).
Тож чи відбудеться у Трускавці «покращення» навіть після того, як податкова плідно попрацює і кількість підприємств-мінімізаторів зменшиться? Чи, може, це «покращення» вже відбулося і відбуватиметься лише для вибраних (чи обраних)?
ТОП коментованих за тиждень