Поетичний вечір Ігоря Пирога став святом авторської пісні у Трускавці

27.09.2013 | Filed under: Публікації

На жаль, таких щораз менше, а на теренах Дрогобиччини – взагалі екзотика. Хоча наш край вплинув на творчість багатьох бардів (згадаймо Тараса Мазура, Лілію Кобільник і ін.), проте почути їх вдається одиницям. А слухати є що. Тож запрошення у Трускавець також сприйняв з громадською прохолодою: подумаєш, ще один поет в стилі «сонце світить, дощ паде, тато їде, вуйко йде». Перебуваючи 26 вересня у Трускавці, вирішив так, між іншим, завітати в музей Михайла  Біласа, а може когось зустріну знайомих. Відкриваю двері у фойє – темнота і повна тиша. «Напевно, зустріч перенесли» – подумав я, проте світло свічок по периметру приміщення дало змогу розгледіти фігури непоодинокого слухача. І ось у світлі свічок і неяскравого прожектора з’явився сам винуватець події. Так нестандартно розпочався вечір Ігоря Пирога.

Добре, за початок – п’ять балів. Що далі? Де стандартний пафос поета, де возвеличене читання любовної лірики і т.д.?  Насправді усього цього там не було. Там було пряме спілкування з публікою, яке перепліталося з куплетами з якісною модерновою поезією на найрізноманітніші теми. Починали з філософської депресії, далі плавно перемкнулися на соціальну лірику. Врешті і про кохання поговорили, але не так як завжди, а відкрито, автентично, перемішуючи серйозні теми з невинними жартами. Здавалося, осінній дощ, який періщив за вікном, підігравав партію у якійсь літній світлій мелодії. Коли за інструменти взялися барди, хмари було розігнано вщент, адже стільки авторської пісні Трускавець очевидно давно вже не чув. У паузах між виступами лунали експромти пана Ігоря, які завжди були влучними, в тему до попередньої пісні. Розповідаю усе це, щоб бодай якось передати атмосферу у залі.

Якщо говорити про персоналію Ігоря Пирога, (а довідався про нього уже після концерту), стає зрозумілим джерело неформального стилю поета. Виявляється, Ігор Пиріг уже тривалий час очолює Пласт у сусідньому Бориславі. Тож якість поезії десь прямо пропорційно характеризує діяльність цієї організації. Справді, спілкуючись з батьками, діти яких потрапили під патронат Ігоря Пирога, окрім піднесення та схвальних месиджів «куди потрапила їх дитина» нічого іншого не почув. Тож не дивно, що авторський вечір став цікавим, нестандартним і динамічним, адже серед виступаючих було багато вихованців поета. Справді, даний захід переді мною поставив одне запитання і одну культурну проблему. Насамперед, як такий рівень виконання досі не був помічений громадськістю і культурними колами регіону? Але з запитання виникла проблематична відповідь: пан Ігор зі своїми вихованцями вирвався у культурному розвитку занадто вперед, залишаючи за собою містечковий осередок полько-вальсової культури. Як не прикро визнавати, але такому мистецтву тут ще наразі не місце, в чому я переконався, повертаючись з концерту додому і слухаючи черговий російський шансон з чергового кабака. Прикро, але після стількох промінчиків культурної надії повернулися вересневі хмари з дощем і кризова депресія.

Ярослав Баран

P.S. Свідомо не цитую жодного твору поета, щоб якось заінтригувати читача побувати на черговому творчому вечорі, який сподіваюся все-таки відбудеться десь незабаром.

(Переглядів 142 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви