Премія імені отця Олекси Пристая

07.10.2013 | Filed under: Публікації

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2013 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить головному редактору «Трускавецького вісника» Володимиру Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади характер, а саме:

а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

 

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

6 жовтня 2013 року

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2013 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість, за протидію корупції в органах влади, використання свого становища не особистих цілях, а з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ігор Ластовецький та Павло Швець (номінація «Політика»).

Ігор Ластовецький, депутат Трускавецької міської ради V та VІ демократичного скликання, голова ТМО партії «Конгрес Українських Націоналістів», піднімає важливі для міста питання справедливого розподілу бюджетних коштів, недопущення відкатів та незаконного використання коштів, лобіював питання розвитку освіти та культури у місті Трускавці, відстоює інтереси виборців, захищає права державної української мови.

Павло Швець, депутат Трускавецької міської ради V та VІ демократичного скликання від партії ВО «Свобода», постійно піднімає важливі для простих мешканців міста питання стану вулиць міста, відпочинкового озера, проблем у житлово-комунальному господарстві, раціонального освоєння бюджетних коштів, власним прикладом показує, яким має бути політик, постійно захищає права державної української мови.

2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Микола Добровольський та Василь Халак (номінація «Культура»).

Микола Добровольський, керівник Народного цирку «Каскад», популяризатор циркового мистецтва, проводить багатолітню роботу з молоддю, працює на підняття престижу Трускавця як культурного центру.

Василь Халак, працівник культури, адміністратор Народного дому Трускавця, один із засновників та активних учасників гурту «Біґ-Бенд» та трускавецького духового оркестру, популяризатор музичної спадщини міста та краю.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Василь Нестер та Михайло Комарницький (номінація «Духовність»).

Отець Василь Нестер, отець-вікарій греко-католицької парафії св. Миколая в м. Трускавці, виховник трускавецької молоді, голова єпархіальної комісії до справ родини, невтомний подвижник на ниві Христовій, моральний авторитет для багатьох віруючих та невіруючих у Трускавці.

Отець Михайло Комарницький, настоятель парафії Архистратига Михаїла УПЦ КП в м. Стебнику, в радянські часи парох єдиної в Стебнику парафії Різдва Пресвятої Богородиці, є духовним отцем та опікуном стебницької громади, плідно співпрацює з іншими християнськими конфесіями на ниві духовного розвитку, злагоди та міжконфесійного порозуміння.

4. За допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, підтримку церков та громадських організацій, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Андрій Кульчинський та Ігор Козанкевич (номінація «Благодійність»).

Андрій Кульчинський, депутат Трускавецької міської ради V та VІ демократичного скликання, головний лікар Трускавецької міської лікарні, меценат, допомагає ряду громадським організаціям, міській асоціації інвалідів, активно сприяє покращенню матеріально-технічної бази закладів освіти та охорони здоров`я Трускавця, причому не афішує свою доброчинну діяльність.

Отець Ігор Козанкевич, директор Благодійного фонду «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, займається харитативною діяльністю вже тривалий час, формуючи позитивний імідж Церкви як опікуна хворих та знедолених, допомагає різноманітним соціальним верствам: безхатченкам, узалежненим від алкоголю та наркотиків, потерпілим від торгівлі людьми, мало імущим та потребуючим духовної та фінансової опіки.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олексій Дорофтей та Орест Лещишин (номінація «Журналістика»).

Олексій Дорофтей, ветеран регіональної журналістики, довголітній працівник ряду дрогобицьких видань, редактор випуску «Високий Замок плюс Дрогобиччина», автор багатьох публікацій про наш край в різних засобах масової інформації, високопрофесійний та досвідчений журналіст.

Орест Лещишин, редактор трускавецького міського радіомовлення, журналіст газети «Трускавецькурорт», працював і дописував для інших видань регіону, автор ряду сенсаційних публікацій в місцевій пресі, а також кількох книг та наукових розвідок, піднімає важливі теми міста-курорту Трускавець, його розвитку, промоції, проблем та насущних нужд, талановитий журналіст.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Микола Іваник та Надія Заблоцька (номінація «Громадська діяльність»).

Микола Іваник, співголова історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина», автор ряду надзвичайно важливих для історії Трускавця та формування єдиної трускавецької громади циклів краєзнавчих розвідок «Знані трускавецькі родини» і «Спацер по старому Трускавцю», автор багатьох цікавих ідей як в часи депутатства, так і в даний час, небайдужий трускавчанин, співтворець громадянського суспільства у Трускавці.

Надія Заблоцька, голова Трускавецької міської асоціації інвалідів, постійно порушує проблемні питання осіб з обмеженими фізичними можливостями перед владою міста та керівниками установ та організацій, активний промотор руху за недопущення обмежень прав неповносправних осіб.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2013 році (в алфавітному порядку):

Добровольський Микола («Культура»),

Дорофтей Олексій («Журналістика»),

Заблоцька Надія («Громадська діяльність»),

Іваник Микола («Громадська діяльність»),

о. Козанкевич Ігор («Благодійність»),

о. Комарницький Михайло («Духовність»),

Кульчинський Андрій («Благодійність»),

Ластовецький Ігор («Політика»),

Лещишин Орест («Журналістика»),

о. Нестер Василь («Духовність»),

Халак Василь («Культура»),

Швець Павло («Політика»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця.

Головний редактор Інтернет-видання «Трускавецький вісник» Володимир Ключак

P.S. Нагадуємо, що в 2011-2012 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали: Балицький Олексій («Політика»), Білас Михайло («Культура»), о. Бондарчук Володимир («Духовність»), Бродзінський Євген («Громадська діяльність»), Бучацький Мирон («Громадська діяльність»), о. Бучинський Михайло («Духовність»), Власюк Анатолій («Журналістика»), Говіщак Андрій («Журналістика»), Грабовський Святослав («Громадська діяльність»), Грицак Лев («Благодійність»), Іванишин Петро («Політика»), о. Івасівка Петро («Духовність»), Ківацька Катерина («Культура»), Кіт Ярослав («Журналістика»), Козир Руслан («Благодійність»), Козявкін Володимир («Благодійність»), Копчак Юрій («Культура»), Нич Ігор («Культура»), Пілько Ігор («Політика»), Солонець Руслан («Громадська діяльність»), Чебаненко Олександр («Благодійність»), о. Шафран Ярослав («Духовність»), Швадчак Світлана («Журналістика»), Юник Євген («Політика»).

 

(Переглядів 132 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви