Премія імені отця Олекси Пристая

05.10.2015 | Filed under: Публікації

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2015 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналісту Володимиру Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади міста і регіону характер, а саме:

а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця та регіону, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста та/чи регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста та регіону проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

4 жовтня 2015 року

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2015 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість та за гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Богдан Матолич та Наталія Пономаренко (номінація «Політика»).

Богдан Матолич, міський голова Трускавця в 1991-2001 роках, будівничий Трускавця, людина, котра творила історію міста та формувала політику курорту впродовж десяти років початку незалежності України, успішний політик.

Наталія Пономаренко, депутат Трускавецької міської ради двох скликань, секретар ТМР в 2006-2010 рр., ініціатор популяризації курорту та його промоції, співавтор ідеї проведення у Трускавці нових фестивалів (зокрема, «Яскравої країни»), успішний політик.

2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Людмила Лоїк та Володимир Кушнір (номінація «Культура»).

Людмила Лоїк, колишня директор Трускавецької бібліотеки, колишня завідувач відділу культури Трускавецької міської ради, популяризатор культури в середовищі мешканців та гостей міста, талановитий організатор, людина з позитивним мисленням, котра щиро вболіває за долю української культури.

Володимир Кушнір, палкий популяризатор спадщини Івана Франка, співтворець стежки Івана Франка в с. Нагуєвичі та в санаторії «Карпати», політв’язень, котрий все своє життя присвятив Україні, автор книги про рідне місто «Товсте – містечко в Медоборах», старійшина Трускавця, перший директор музею Михайла Біласа, людина, котра вболіває за українську культурну спадщину та популяризує її у Трускавці.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Лариса Рой та Анатолій Кузьмич (номінація «Духовність»).

Лариса Рой, світська людина, вчитель християнської етики НВК «СЗШ №2-гімназія» у Трускавці, талановитий педагог, пропагандист життя в дусі Христової любові, людина, котра не лише знає заповіді, але й дотримується їх у власному житті та є прикладом для дітей та дорослих

Анатолій Кузьмич, духовна особа, пастор протестантської спільноти християн віри євангельської (харизматів) «Добра Новина» у Трускавці, проповідник, який служить словом не лише в домі молитви, але і через пресу та радіо, авторитет для віруючих, батько багатодітної сім`ї, своєю присутністю створює позитивну та духовну атмосферу віри, творчого пориву, бажання свідчити про Христа.

4. За допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, підтримку громадських організацій – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Руслан Крамар та Юстина Когут (номінація «Благодійність»).

Руслан Крамар, депутат Трускавецької міської ради двох скликань, голова ТМО партії «Батьківщина», надавав допомогу міській асоціації інвалідів, запровадив у Трускавці соціальний проект для малозабезпечених (знижки на хліб та дешеві продукти), постійний меценат футбольної команди «Зоря-Трускавець».

Юстина Когут, довголітній очільник (до 2015 р.) управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, людина, котра завжди знаходила час вислухати людей, надати фахову консультацію, допомогти, професіонал, великий авторитет серед трускавчан.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Дрогобиччини, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Богдан Британ та Ігор Юринець (номінація «Журналістика»).

Богдан Британ, журналіст, який дописує в різні періодичні видання, поет, палкий патріот рідного Борислава та Стебника, в якому зараз проживає, автор багатьох високоякісних поезій та публікацій про наш край і на загальноукраїнську тематику.

Ігор Юринець, журналіст газети «Нафтовик Борислава», поет та письменник, піднімає важливі теми не лише Борислава, але і всього Дрогобицького регіону, автор багатьох цікавих для читача публікацій на культурологічну тематику, які формують естетичний смак, талановитий журналіст.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Роман Буртовий та Віра Савка (номінація «Громадська діяльність»).

Роман Буртовий, учасник бойових дій в зоні АТО, голова громадської організації «Меч Арея», створеної у Трускавці для захисту інтересів воїнів АТО, небайдужий трускавчанин, котрий сміливо виступає проти корупції в органах влади та викриває непрозорість та популізм окремих представників місцевої влади, співтворець громадянського суспільства.

Віра Савка, директор Трускавецької бібліотеки, активно відстоює права закладів культури на існування в Трускавці, популяризатор прогресивних ідей та новітніх технологій, яка намагається сприяти об`єднанню трускавецької громади та підняттю її самосвідомості як потужної сили, що здатна до самоорганізації та самоуправління, співтворець громадянського суспільства.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2015 році (в алфавітному порядку):

Богдан Британ («Журналістика»),

Роман Буртовий («Громадська діяльність»),

Юстина Когут («Благодійність»),

Руслан Крамар («Благодійність»),

Анатолій Кузьмич («Духовність»),

Володимир Кушнір («Культура»),

Людмила Лоїк («Культура»),

Богдан Матолич («Політика»),

Наталія Пономаренко («Політика»),

Лариса Рой («Духовність»),

Віра Савка («Громадська діяльність»),

Ігор Юринець («Журналістика»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця і регіону.

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

P.S. Нагадуємо, що в 2011-2014 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:

Баб`як Леся («Культура», 2014 рік),

Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),

Білас Михайло («Культура», 2012 рік),

о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),

Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),

Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),

о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),

Бучкович Роман («Громадська діяльність», 2014 рік),

Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),

Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),

Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),

Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),

Грицик Ярослав («Журналістика», 2014 рік),

Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),

Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),

Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),

Заміщак Марія («Духовність», 2014 рік),

Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),

Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),

о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),

Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),

Кісак Ігор («Благодійність», 2014 рік),

Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),

Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),

о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),

Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),

о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),

Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),

Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),

Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),

Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),

Лужецький Тарас («Благодійність», 2014 рік),

Мойсеєнко Олександр («Культура», 2014 рік),

о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),

Нич Ігор («Культура», 2011 рік),

Носова Галина («Журналістика», 2014 рік),

Пилипів Микола («Громадська діяльність», 2014 рік),

Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),

Розора Сергій («Політика», 2014 рік),

Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),

Халак Василь («Культура», 2013 рік),

Чапля Станіслав («Духовність», 2014 рік),

Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),

о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),

Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),

Швець Павло («Політика», 2013 рік),

Шиманська-Карп`юк Галина («Політика», 2014 рік),

Юник Євген («Політика», 2012 рік).

(Переглядів 89 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви