9 травня у Трускавці (фоторепортаж, оновлено)

09.05.2013 | Filed under: Публікації

 Ранок

Сьогодні, 9 травня, в честь Дня Перемоги у Трускавці відбулася урочиста хода до Меморіалу Слави. Згодом біля пантеону загиблим у ІІ світовій війні радянським воїнам (на вулиці Дрогобицькій) відбулося урочисте віче, на якому виступили заступниця міського голови Трускавця Валентина Бодак, голова Ради ветеранів війни та праці міста Трускавця Віктор Бессарабов, учасник бойових дій Микола Пєтухов, партизан Микола Шаповалов. Місцева влада підготувала хорошу культурну програму, а молоде покоління вручило ветеранам квіти. Щоправда, як звернув увагу міській владі ветеран Микола Пєтухов, територія біля Меморіалу Слави могла б бути в кращому стані – ці слова кількакратно викликали бурхливі оплески присутніх. В приватних розмовах ветерани висловлювали жаль, що, як і в 2011 році, мер міста Трускавця проігнорував їхнє свято.

На щастя, 9 травня у Трускавці завжди проходить спокійно, без будь-яких провокацій чи ексцесів. Ті, хто не вважає День Перемоги святом, жодним чином не заважають відзначати цей день тим, для кого це свято зі сльозами на очах та сивиною на скронях. Якщо давно у Трускавці згідно списків мешкало більше шести сотень ветеранів війни 1941-1945 рр., то станом на сьогоднішній день їх лише 35 і то значна частина з них не змогла прийти на це свято в зв’язку зі станлм здоров`я. Традиційно активну участь в святкуваннях 9 травня бере участь російська національна меншина Трускавця.

А тим часом ветерани готуються до відзначення в 2014 році 70-тиліття визволення України від німецько-фашистських загарбників, а в 2015 – до 70-ліття Великої Перемоги.

Що би з нами було, якби не було цієї Перемоги? Чи взагалі були б ми? – запитувала учениця під час святкових заходів біля Меморіалу Слави. Якби не ця перемога, не було б нас, не було б незалежної України – від імені ветеранів Трускавця відповідав Микола Пєтухов…

Вечір

Після обіду центр святкувань змістився в південну сторону – на територію ландшафтного парку «Підгір`я» готельно-курортного комплексу «Карпати». Тут о 17.00 розпочалося святкування Дня Перемоги, зорганізоване Трускавецькою міською організацією Партії регіонів з ініціативи її лідера Лева Грицака. Варто зауважити, що Лев Ярославович незмінно організовував святкові обіди для ветеранів і в часи, коли був міським головою, і після того, як трускавчани обрали собі іншого мера.

У рамках програми святкувань в «Карпатах» духовий оркестр виконував фронтові мелодії, пісні радянської доби на воєнну тематику, а також давні та сучасні українські патріотичні та маршові пісні. Під звуки мелодій всі бажаючі могли не лише з`їсти дуже смачної фронтової каші з добавкою, а й випити в розміщеній поруч палатці символічні фронтові сто грам горілки. І хоча серед присутніх ветеранів було менше, ніж молоді, але ті, що змогли прибути, зі сльозами на очах дякували за те, що їх пам`ятають, не забувають, шанують. Голова Ради ветеранів міста Трускавця Віктор Бессарабов також висловив подяку генеральному директору «Карпат» Леву Грицаку за гарно організоване свято.

Під звуки маршу присутні могли постріляти, граючи в страйбол. Бажаючим активісти ТМО Партії регіонів чіпляли на груди георгіївські стрічки. А дехто просто ходив територією та милувався красою природи, екзотичними птахами та тваринами, натомість діти каталися на гойдалках, бавилися чи займалися на тренажерах, які нещодавно встановили в «Карпатах». Бо дітей та молоді було явно більше, ніж сивочолих ветеранів, яких у Трускавці залишилося всього лише 35…

Володимир Ключак (текст та фото)

 

(Переглядів 931 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви