Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2018 році.
Положення про премію імені отця Олекси Пристая
1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.
2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналістові Володимирові Ключаку.
3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.
4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.
5. Премія не надається посмертно.
6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.
7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.
8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади міста і регіону характер, а саме:
а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;
г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця та регіону, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;
ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста та/чи регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;
д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста та регіону проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.
9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.
10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).
2 жовтня 2011 р.
Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая
7 жовтня 2018 року
Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2018 році наступних осіб:
1. За гуртування трускавецької громади, сумлінне виконання функціональних обов’язків в час довготривалого керівництва Трускавцем (містом та курортом) – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Болеслав Петровський та Георгій Стародуб (номінація «Політика»).
Болеслав Петровський, голова міста Трускавець в 1980-1990 рр., науковець, генеральний директор ЗАТ «Трускавецький валеологічний інноваційний центр» (ТВІЦ), ініціатор ідеї СЕЗ «Курортополіс Трускавець», за час його керівництва містом було збудовано велику кількість важливих та визначальних для міста об’єктів як залізничний вокзал, школи та садочки, магазини, житлові будинки, розпочалася забудова IV мікрорайону, він і надалі вболіває за долю Трускавця, його розвиток та процвітання.
Георгій Стародуб, довголітній керівник Трускавецької територіальної ради по управлінню курортом профспілок в 1980-х рр. – органу, котрий визначав основні напрямки діяльності та пріоритети санаторно-курортної сфери Трускавця, збереження, дослідження та популяризації води «Нафтуся» та інших цілющих джерел Трускавця.
2. За діяльність на розвиток культури, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Галина Коваль та Олена Білас-Березова (номінація «Культура»).
Галина Коваль, директор музею історії міста-курорту Трускавець, вмілий адміністратор та творча особистість, організатор та співорганізатор багатьох культурних подій у місті, популяризатор минувшини курорту та краю, популяризатор культури та мистецтва, автор науково-популярних видань (статті, книги).
Олена Білас-Березова, директор Художнього музею Михайла Біласа у Трускавці, вмілий адміністратор та творча особистість, організатор та співорганізатор багатьох культурних подій у місті, популяризатор минувшини курорту та краю, популяризатор культури та мистецтва, зокрема серед дітей та молоді міста, регіону та області.
3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються о. Петро Федак та о. Ігор Пулик (номінація «Духовність»).
О. Петро Федак, настоятель православної парафії святого пророка Іллі (УПЦ) у Трускавці, безсумнівний авторитет для вірних парафії та православних всього Дрогобицько-Бориславського регіону, вмілий адміністратор, духовний опікун сотень вірних – як місцевих, так і тих, які приїжджають до Трускавця на оздоровлення та відпочинок.
О. Ігор Пулик, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП) у Трускавці, безсумнівний авторитет для вірних парафії та православних УПЦ КП всього міста-курорту, хороший адміністратор, будівничий храму, котрий постав з нуля, організатор роботи з дітьми та молоддю, популяризатор духовності та благочестивості.
4. За благодійну підтримку спорту, промоції та популяризації Трускавця, участь у соціальних проектах, відомі своє доброчинною діяльністю, за підтримку громадських організацій – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Сергій Чурбанов та Олег Дикало (номінація «Благодійність»).
Сергій Чурбанов, директор готелю «Трускавець 365», завдяки якому занедбана споруда отримала нове дихання та стала окрасою Трускавця, меценат ряду ініційованих владою соціальних проектів, промоутор курорту Трускавець, роботодавець, хороший стратег і тактик, представник бізнесу з людяним обличчям.
Олег Дикало, підприємець, керівник управлінської компанії «Тепле житло», відзнаку отримує за постійну фінансову, матеріальну та організаційну підтримку ГО «Спортивна асоціація «Футбольний клуб «Вікторія», благодійну підтримку незалежних журналістів в 2015-2016 рр. та участь в інших соціальних проектах.
5. За всебічне та об’єктивне висвітлення життя регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Дрогобича та Дрогобиччини – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Йосип Фиштик та Олег Стецюк (номінація «Журналістика»).
Йосип Фиштик, журналіст з багаторічним стажем роботи, митець, поет-пісняр, редактор регіонального радіо «Франкова земля», автор багатьох поетичних та пісенних збірок, популяризатор Дрогобича та Дрогобиччини на всеукраїнському рівні, завдяки ньому радіо формує високі естетичні смаки, виходить в ефір з високопробними передачами різного спрямування.
Олег Стецюк, журналіст, оберігач історії Дрогобича та збирач цікавих фактів про місто Котермака, Франка і Шульца, відродив газету «Drohobyczer Zeitung», автор багатьох цікавих публікацій на сайті «Змістовно», генератор багатьох цікавих та потрібних для Дрогобича ідей, історик, літератор.
6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Михайло Данилишин та Василь Шимко (номінація «Громадська діяльність»).
Михайло Данилишин, один з ініціаторів та реалізатор ідеї відродження у Трускавці футболу, зокрема славетної довоєнної футбольної команди «Зоря», за яку грав Роман Різняк-Макомацький, теперішній керівник ФК «Зоря-Трускавець», популяризатор спорту та рухової активності серед дітей та молоді.
Василь Шимко, воїн, учасник АТО, голова ГО «Ковчег», популяризатор спорту та здорового способу життя, волонтер, поборник справедливості та порядку, невтомний викорінювач всіляких аферистів та шахраїв, котрі маніпулюють фактами та спекулюють на темі АТО та волонтерства, учасник різноманітних позитивних соціальних та патріотичних акцій у місті-курорті.
Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2018 році (в алфавітному порядку):
Олена Білас-Березова («Культура»),
Михайло Данилишин («Громадська діяльність»),
Олег Дикало («Благодійність»),
Галина Коваль («Культура»),
Болеслав Петровський («Політика»),
о. Ігор Пулик («Духовність»),
Георгій Стародуб («Політика»),
Олег Стецюк («Журналістика»),
о. Петро Федак («Духовність»),
Йосип Фиштик («Журналістика»),
Сергій Чурбанов («Благодійність»),
Василь Шимко («Громадська діяльність»).
Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця і регіону.
Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»
P.S. Нагадуємо, що в 2011-2017 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:
Баб`як Леся («Культура», 2014 рік),
Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),
Бердаль-Шевчик Ірина («Культура», 2017 рік),
Білас Михайло («Культура», 2012 рік),
Богуцький Олександр («Громадська діяльність», 2017 рік),
о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),
Британ Богдан («Журналістика», 2015 рік),
Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),
Буртовий Роман («Громадська діяльність», 2015 рік),
Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),
о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),
Бучкович Роман («Громадська діяльність», 2014 рік),
Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),
Возняк Олександра («Благодійність», 2016 рік),
Габшій Богдан («Політика», 2017 рік),
Гарасимів Леся («Благодійність», 2016 рік),
Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),
Головкевич Марія («Благодійність», 2017 рік),
Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),
Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),
Грицик Ярослав («Журналістика», 2014 рік),
Грищенко Олександр («Політика», 2017 рік),
Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),
Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),
Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),
Заміщак Марія («Духовність», 2014 рік),
Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),
Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),
о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),
Карпин Олег («Культура», 2016 рік),
Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),
Кісак Ігор («Благодійність», 2014 рік),
Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),
Кобільник Лілія («Благодійність», 2017 рік),
Когут Юстина («Благодійність», 2015 рік),
Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),
о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),
Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),
о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),
Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),
Крамар Руслан («Благодійність», 2015 рік),
паст. Кузьмич Анатолій («Духовність», 2015 рік),
Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),
Кульчицька Марія («Журналістика», 2016 рік),
Куртяк Олена («Громадська діяльність», 2016 рік),
Кушнір Володимир («Культура», 2015 рік),
Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),
Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),
Литвин Анна («Культура», 2017 рік),
Лоїк Людмила («Культура», 2015 рік),
Лужецький Тарас («Благодійність», 2014 рік),
Мартинюк Роксолана («Духовність», 2017 рік),
Матолич Богдан («Політика», 2015 рік),
Мойсеєнко Олександр («Культура», 2014 рік),
о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),
Нич Ігор («Культура», 2011 рік),
Носова Галина («Журналістика», 2014 рік),
Петранич Олена («Політика», 2016 рік),
Пилипів Микола («Громадська діяльність», 2014 рік),
Пиців Віктор («Громадська діяльність», 2016 рік),
Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),
Пономаренко Наталія («Політика», 2015 рік),
Розора Сергій («Політика», 2014 рік),
Рой Лариса («Духовність», 2015 рік),
Савка Віра («Громадська діяльність», 2015 рік),
Скоп Лев («Культура», 2016 рік),
Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),
Федчак Юрій («Журналістика», 2017 рік),
Федько Ніна («Журналістика, 2017 рік),
Халак Василь («Культура», 2013 рік),
Цехмейстер Руслан («Політика», 2016 рік),
о. Цмоканич Ігор («Духовність», 2016 рік),
Чапля Станіслав («Духовність», 2014 рік),
Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),
о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),
Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),
Швед Іван («Журналістика», 2016 рік),
Швець Павло («Політика», 2013 рік),
Шиманська-Карп`юк Галина («Політика», 2014 рік),
Шиманський Володимир («Громадська діяльність», 2017 рік),
Шиналь Юстина («Духовність», 2017 рік),
о. Щигло Христофор («Духовність», 2016 рік),
Юник Євген («Політика», 2012 рік),
Юринець Ігор («Журналістика», 2015 рік).
ТОП коментованих за тиждень