Прогрес – це сновидіння…

12.03.2021 | Filed under: Публікації

/12 березня 2021 року планета відзначає Всесвітній день сну/

Сон – це багатовимірна конструкція. Вона дозволяє заходити з нашого тривимірного світу в інші світи, розширювати пізнання Всесвіту. Бог створив сни, щоб вказати шлях тому, хто, очі якого перебувають у темряві (давньоєгипетський текст). Сни зберігають таємницю часу! Вони за хвилину спалюють роки. Ще філософ Платон (429-347 рр. до н.е.) вважав, що кращі люди – це ті, які уві сні бачать те, що інші роблять наяву.

Маги вважають сновидіння мистецтвом гарту енергетичного тіла людини. Вони переконані, що уві сні якась летюча частина залишає тіло, щоб подорожувати в ноосферу, аросферу, долати часи і простори. Колись Михайло Горбачов зізнався, що його дружині Раїсі Максимівні щоночі снилися такі яскраві сни, що кожен з них міг би стати повістю або романом.

Уві сні користувався співаючим фотоапаратом! Одного разу мені снилася Англія. Там оголосили міжнародний конкурс снів. На спеціальних екранах-сновізорах демонстрували кращі сни світу.

Снились квітучі соняшники в кучугурах снігу! Екологічний образ землі: троянда в сигаретному димі…

Вчені експериментально довели, що під час сну відходи діяльності мозку каналізуються в «нижні поверхи» кишечника. Відпрацьовані мізки перетворюються в какашки…

Сни, немов двірники, підмітають вулиці нашої душі, щоб вранці вона була чистішою.

Сон – це будівельник, вчитель і лікар людської душі.

Уві сні ми «ремонтуємо дах», щоб він не поїхав…

Як кажуть лікарі: «Сон – це психічна операція на душі під загальним наркозом». Сни – це екскурсії в Минуле, яке ми перетворюємо в Сьогодення та в Майбутнє.

Есхілів герой («Скутий Прометей») пишався тим, що він першим застосував тлумачення снів. Поль Елюар писав: «Поет – чуйний сновидець!..».

В історії чергуються денні та нічні епохи. “Прогрес – це сновидіння ХIХ століття, подібно до того, як воскресіння було сновидінням Х століття; у кожного часу свої сни”, – стверджував німецький філософ Артур Шопенгауер. Свої «польоти уві сні і наяву» записую в щоденник, який називається ПМ – «Парадоксальна Муза». Десятки зошитів ПМ, списаних за п’ятдесят років, зберігають сни-випробування, сни-будівництва, сни-дороги, еротичні сни … Наведу приклади.

Знаменитий Художник мучився над історичною картиною. Шукав типажі і образи. Я вирішив йому допомогти. З художником розбили камінь і … на зрізі архейського граніту, на екрані сновізора побачив давню епоху. Люди в шкурах йшли вгору від моря по схилу гори і несли камені, ограновані природою. Кожен ніс свій камінь на будівництво храму. “Як ти це бачиш?” – запитав художник. – Я виходжу в астрал, а потім перемикаю канали сновізора…

Сон філософський: У заметіль пророк мені каже таємничі слова: «Час, який пішов, гряде, а який гряде, вже пішов». Я хотів дізнатися істину. Дізнався, але забув – прокинувся, не можу згадати. А жаль.

У кожному з нас є частка Платона і Аристотеля, небесного і земного, вчорашнього і завтрашнього. Людина – це перше спільне підприємство, створене ангелом і дияволом! Драма в тому, що тіло, душа і дух живуть з різною швидкістю і мають різний вік! Тіла, в результаті, приблизно 100 років, душі – 1000, духу – 100 тисяч років! Сон допомагає змішує ці «швидкості» Чим вище швидкість життя душі, тим швидше зношується тіло (гіпотеза).

Дух завжди здоровий! Душа починає хворіти, коли хвилі дурі і духу в фазі резонансу … Так обрушуються мости, коли власні коливання конструкцій збігаються з коливаннями від марширування солдатів. Дурь – позашлюбна (шлюбна) дочка Душі і духу! Дурь п’є, курить, колеться щоб «наздоганяти» швидкість життя Душі і Духа. Хоч трохи, але побігти поруч…

Уві сні душа хоче наздогнати швидкість життя Духа. Уві сні тіло відпочиває, а Душа працює. Сон допомагає будити дурь…

Стратегія життя – в управлінні своїм часом: за добу можна прожити рік. І за день можна витратити всього годину життя. Як? У цьому секрет поетів, філософів і священиків. Час, як енергія і гроші, нерівномірно розподілене на земній кулі. Воно нелінійно в житті кожної людини. Як короткі і довгі ночі. Час фізичний, “тілесний” прив’язаний до ритму сонця і місяця, до сходів і заходів, до зовнішнього космосу, а час “духовний” залежить від людини, від її внутрішнього космосу. Керуючи Часом, поет може “забігати вперед” і передбачати події.

Китоподібні (в тому числі дельфіни), птахи та крокодили мають здатність до однобічного (однопівкулевому) сну. Вони сплять «наполовину»: з однією бадьорою півкулею. Спляча і бадьора півкулі змінюються. Мігруючі птахи виробили цікавий механізм, який дозволяє їм спати під час тривалих перельотів: кожні 10-15 хвилин птах залітає в центр зграї і лише злегка махає крилами. Вона ширяє на повітряних потоках, які створює вся зграя. Потім птиці міняються місцями .. Тварини теж бачать сни, але людина використовує тлумачення сновидінь в своїй практичній діяльності. «Я буду віщати тобі уві сні», – говорить Всевишній біблійного пророка. У снах приховані причини народження і прогресу цивілізації

В епоху світового COVID-карантину належить осмислити роль снів як величезних скарбів, які будуть, можливо, головним багатством в умовах «космічної зими», катаклізмів та інших «ізмів» в прийдешню «сонну епоху». Можливо, що буде введено податок на «розкішні сни». Розгадавши секрети сновидінь, можна використовувати ці знання навіть для гри на біржах, бо там часто спрацьовує Колективне Несвідоме Цивілізації: пристрасті, паніка, ажіотаж, неадекватність, жадібність…

Пізнаючи глибини снів, навчившись ними управляти, лікувати снами, вчити і т.д., ми зробимо духовну революцію на планеті.

Михайло Арошенко, поет, професійний сновидець, автор книги “Вибрані сни. 1990-2010 роки”, спеціально для «Трускавецького вісника»

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви